Noční spánek u 2letého dítěte

50
18.12.19 09:46

Noční spánek u 2letého dítěte

Dobrý den, maminky, nenapadlo mě, že zrovna v takhle běžné věci budu někdy žádat o radu a přece jenom nás to dostihlo. Prosím vás o všechny možné dedukce, nápady a zlepšováky, jak docílit toho, aby 2leté dítě spalo. Přes den je to zlatá holka, vyhraje si. Odpolední spánek držím na uzdě- max.2 hodiny. Stále se snažím dodržovat režim, rituály,… ale přijde noc a z mého milovaného “miminka” se stává ubrečený nespavec????‍♀️Tento stav trvá cca dva týdny a mě už jaksi docházejí baterky ????Spinká ve vlastní postýlce v pokojíčku. Někdy se v noci přesune k nám do ložnice. Někdy usínám s ní já nebo manžel, někdy usne sama. Cca za hodinu, za dvě je vzhůru a buď se přesune k nám do ložnice, což je sice super varianta a já bych proti tomu ani nic neměla, ale ona prostě nespííí???? směje se, hraje si, je naprosto ready k novým zážitkům???? když nereagujeme, vytáhne eso z rukávu v podobě nervydrásajícího řevu. A takto stále dokola, noc za nocí ???? Poradíte? Nějaké osobní zkušenosti? Děkuji a pěkný den ❤️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21954
18.12.19 09:53
@a_aňa píše:
Dobrý den, maminky, nenapadlo mě, že zrovna v takhle běžné věci budu někdy žádat o radu a přece jenom nás to dostihlo. Prosím vás o všechny možné dedukce, nápady a zlepšováky, jak docílit toho, aby 2leté dítě spalo. Přes den je to zlatá holka, vyhraje si. Odpolední spánek držím na uzdě- max.2 hodiny. Stále se snažím dodržovat režim, rituály,… ale přijde noc a z mého milovaného “miminka” se stává ubrečený nespavec????‍:female_sign:️Tento stav trvá cca dva týdny a mě už jaksi docházejí baterky ????Spinká ve vlastní postýlce v pokojíčku. Někdy se v noci přesune k nám do ložnice. Někdy usínám s ní já nebo manžel, někdy usne sama. Cca za hodinu, za dvě je vzhůru a buď se přesune k nám do ložnice, což je sice super varianta a já bych proti tomu ani nic neměla, ale ona prostě nespííí???? směje se, hraje si, je naprosto ready k novým zážitkům???? když nereagujeme, vytáhne eso z rukávu v podobě nervydrásajícího řevu. A takto stále dokola, noc za nocí ???? Poradíte? Nějaké osobní zkušenosti? Děkuji a pěkný den :heart:️

Napadá mě jen odpoledne hodně unavit. Spánek se jí bude ještě měnit. Mně třeba syn přestal po o spát na 2,5 letech. Teď v pěti ve školce odpočívá a někdy usne. Takže večer vydrží klidně do 21.30 neusnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2408
18.12.19 09:56

V kolik hodin jí dáváte spát? Mě tohle párkrát synátor udělal když byl přespalej. Že se třeba stalo, že mi usnul už v sedm večer, takže byl vyspalý. Normálně chodil spát v devět večer a usínal až mezi půl desátou, desátou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3036
18.12.19 10:09

Mě ve dvou letech přestala dcera spát odpoledne. A večer chodila brzo a spala do rána

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1417
18.12.19 10:19

Taky si to nekdy rikam. Mam petileteho syna a tomu se spanek vekem leps. U skoro dvoulete dcery je to des.
Pres den uz ji moc spavat nenechavam, jinak usina az tak v 10. Takze jde o pul 12 spat, v 1 ji budim.
Vecer chodi v osm s bratrem, ale usina snad hodinu. Je kojena a ma zatim jen 10 zubu a ty noci stoji za to. Spi s nama v posteli, porad jen na prsu, budi se s revem. Vzhuru je tak 15× za noc.
Syn v te dobe uz spaval celou noc a kojil se jen na spani.
Neboj nejsi v tom sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3226
18.12.19 10:33

Zkus ji nedávat spát přes den nebo později večer. Dost děti toto dělá, když spi víc, než potřebuje. Nebo nemenili jste poslední dobou režim? To taky s některými dětmi zamává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7421
18.12.19 10:38

Mne vsechny tri deti prestavaly kratce po 2. narozeninach pravidelna spat po obede, zcela bez denniho spanku byly ve 2.5 r. Nejmladsi je v jeslich, takze tam usne, ale kdyz spi odpoledne, ma jeji noc cca 7.5 -8 hodin…, kdyz nespi odpoledne, tak 10 hodin da.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
18.12.19 22:46

Maminky, děkuji vám všem za odpovědi. Člověku je tak nějak hned líp, když ví, že v tom není sám :) S tím, že ji mám udržet vzhůru přes den, se ještě neztotožňuji. Po obědě chodí spát, protože je unavená, klimbá u oběda, zíve…a vůbec jeví všechny známky ospalosti- narozdíl od večerního ukládání se :) Myslím, že i kdybych ji nakrásno nechala vzhůru třeba do půl osmé bez toho odpoledního spánku, nedáme to ani jedna z nás :D Po obědě chodí spát kolem 13.00, naprosto bez problému, do pár minut usne a nenechám ji spát déle jak 2hod. Večerku ji dávám kolem 20.30-21.00 a stejně usíná až kolem 23.00-jako třeba dnes :nevim: Držte mi palce, ať se ze mě brzy nestane chodící zombík 8o :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama