Špatný spermiogram. Doporučení CAR? Brno

53
20.4.21 11:50

špatný spermiogram.Doporučení CAR?Brno

Ahoj tak bohužel patříme mezi ty lidi kteří mají tu cestu složitější.
Minulý týden byl chlap na spermiogramu v Repromedě a vyhodnocení bylo s komentářem že přirozenou cestou to nepůjde. A že se máme v případě zájmu dostavit na další konzultaci co dál.
Já ted přemýšlím co s tím dělat. Jestli je vubec nějaká šance. A případně kde to řešit.
Je mi už skoro 32 a nechci zbytečně mrhat časem. Kam se dá jít v Brně kde mají dobré výsledky?
Měla to některá z vás taky takhle a zadařilo se?
A to ani nevím jestli třeba není problém někde i u mne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4912
20.4.21 12:17

@Petra191 Tak spermiogram žádná sláva, ale zase žádná katastrofa. :) S tímhle se dá v pohodě pracovat. Doporučila bych vitamíny /ráno pytlíček Folandrolu a pak během dne Profertil). Nevím jak jste na tom s penězma, ale stojí to za to. Výsledek je ale tak za 3 měsíce. A počítej s tím, že přes léto spg. bývá většinou horší. Jinak takové ty další obecné rady jako: žádná sauna, vířivka, horké koupele, jízda na kole, pravidelný pohlavní styk atd. :mrgreen:
Jinak Repromeda není špatný car. Zůstala bych. :)
Přeji hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 12:20

@Petra191 Já byla na obilném trhu, protože tradice. A taky příjemné ceny. Repomeda je asi OK. Nejvíc ohlasů je asi na Helios, ale dle mého názoru je to jen tím jak se Texl vychvaluje v diskuzích. Chtějí balík peněz a ekft stejný jako jinde.
Pokud máš dobrou ovariální zásobu, tak máš prima věk a určitě se vám brzy povede. Když je jen problém u chlapa, tak je to určitě veselejší. Držím palce!
Ten spermiogram není žádná tragedie. Určitě doporuč muži nepřehřívat kulky, a brát vitamíny a minerály. konrétně Vit. D, Vit E, Zn a Se
To se hodí i při IVF, ale hned bych šla do centra okolo 10 DC a nechala v tom cyklu udělat IUI (inseminace). Tím nic nezkazíte a může to stačit. Čas tím plýtvat nebudete, IVF se začíná až po dalších vyšetření, na toto není potřeba nic. Na Obliňáku je to bez doplatku, jinde možná s malým doplatkem, nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
3447
20.4.21 12:26

Známí byli v ReproGenesis a moc spokojení. Kvůli špatnému genu manžela museli nechat testovat všechna embria, ale už čekají druhé miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3986
20.4.21 12:29

Chodíme do Reprogenesis a super. Manžel má teda spermio super, ale já pro změnu nemám ovulaci. Byli jsme i v Heliosu a tam se nám teda nelíbilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
20.4.21 12:33

@Maja25 na ty vitamíny se podívám děkuji za tip. Peníze nějak zvlášť neřeším.
Nic z toho co píšeš chlap nedělá. Možná občas teplá sprcha ale to spíš výjimečně. A pohlavní styk máme celkem pravidelně. Teda teda míň tak dvakrát v týdnu..
Stres dělá svoje :-(
Nám právě napsali vyloženě že je víceméně neplodný ať zvážíme umělé oplodnění… Říkala jsem že vitamíny by mohly pomoct ale nejsem doktor a ani nevím jak postupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
20.4.21 12:35

@kyka2
On je právě vyšetřeny zatím jen můj chlap ale jestli není třeba problém i u mě nevím. Chodím jen na pravidelné kontroly na gyndu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 13:16
@Petra191 píše:
@Maja25 na ty vitamíny se podívám děkuji za tip. Peníze nějak zvlášť neřeším.
Nic z toho co píšeš chlap nedělá. Možná občas teplá sprcha ale to spíš výjimečně. A pohlavní styk máme celkem pravidelně. Teda teda míň tak dvakrát v týdnu..
Stres dělá svoje :-(
Nám právě napsali vyloženě že je víceméně neplodný ať zvážíme umělé oplodnění… Říkala jsem že vitamíny by mohly pomoct ale nejsem doktor a ani nevím jak postupovat.

Uz kvuli tomu, co vam napsali, bych tam nechodila. Ten spermiogram neni tak sileny, zjevne nahaneji klienty (penize)…
Ja ti muzu bez sebemensiho zavahani doporucit Zlin. Taky to mam do Brna bliz, ale v tom Zline maji vyborne lekare, skvele vysledky, uzasne prostredi…
Muz mel mnohem horsi spermiogram a ja mam taky problem - PCO. A uz diky nim mame synka.
Rozhodne nas ale netlacili hned do umelka, zkouseli jsme parkrat i IUI.
A na zlepseni spermiogramu muz bral Reproman.

• Citovat
  • Nahlásit
53
20.4.21 13:26
@Anonymní píše:
Uz kvuli tomu, co vam napsali, bych tam nechodila. Ten spermiogram neni tak sileny, zjevne nahaneji klienty (penize)…
Ja ti muzu bez sebemensiho zavahani doporucit Zlin. Taky to mam do Brna bliz, ale v tom Zline maji vyborne lekare, skvele vysledky, uzasne prostredi…
Muz mel mnohem horsi spermiogram a ja mam taky problem - PCO. A uz diky nim mame synka.
Rozhodne nas ale netlacili hned do umelka, zkouseli jsme parkrat i IUI.
A na zlepseni spermiogramu muz bral Reproman.

Ono to tam bylo od začátku zvláštní. Mě tam poslala moje gynekolozka. Ve čtvrtek ráno jsme tam vezli vzorek a čekala jsem že vysledek bude ještě ten den(aspoň tak jsem se to dočetla na internetu) a tam nám řekli že do týdne se ozvou. Takže chlap hned v nervech.. Já včera hotová že výsledky na noc. A teď se tu dočtu že to vlastně není nic až tak strasnyho.
Repromeda je možná dobrá ale mám tam z toho od začátku docela smíšený pocity :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 13:40
@Petra191 píše:
Ono to tam bylo od začátku zvláštní. Mě tam poslala moje gynekolozka. Ve čtvrtek ráno jsme tam vezli vzorek a čekala jsem že vysledek bude ještě ten den(aspoň tak jsem se to dočetla na internetu) a tam nám řekli že do týdne se ozvou. Takže chlap hned v nervech.. Já včera hotová že výsledky na noc. A teď se tu dočtu že to vlastně není nic až tak strasnyho.
Repromeda je možná dobrá ale mám tam z toho od začátku docela smíšený pocity :roll:

Ten spermiogram mají mít za hodinku hotovy, žádný týden :)
Spermiogram vlastně není vůbec špatný, stačí zlepšit pohyblivost. V našem centru vždycky dávali tabulku s referenčními hodnotami WHO, aby člověk věděl, kde je pod hranicí. Vy máte asi špatnou jenom morfologii, ale zas počet skoro 10× lepší, než udává WHO jako rozumné minimum. Takže ve finále máte víc než 10 milionů dopředně pohyblivých spermií, morfologie 4% je sice spodní hranice WHO, ale dobrý. Mělo by s tím jít normálně otěhotnět. Tak zkuste IUI, ale možná bude problém i u tebe. Tak zkuste IUI na obilňáku. Oni vám k tomu taky něco řeknou.

• Citovat
  • Nahlásit
53
20.4.21 13:47
@Anonymní píše:
Ten spermiogram mají mít za hodinku hotovy, žádný týden :)
Spermiogram vlastně není vůbec špatný, stačí zlepšit pohyblivost. V našem centru vždycky dávali tabulku s referenčními hodnotami WHO, aby člověk věděl, kde je pod hranicí. Vy máte asi špatnou jenom morfologii, ale zas počet skoro 10× lepší, než udává WHO jako rozumné minimum. Takže ve finále máte víc než 10 milionů dopředně pohyblivých spermií, morfologie 4% je sice spodní hranice WHO, ale dobrý. Mělo by s tím jít normálně otěhotnět. Tak zkuste IUI, ale možná bude problém i u tebe. Tak zkuste IUI na obilňáku. Oni vám k tomu taky něco řeknou.

Díky za uklidnění.
My jsme to včera uzavřeli s tím že holt budeme mít hodně psů :lol: nejak se nám o tom včera nechtělo mluvit docela nás to dostalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1930
20.4.21 13:57

@Petra191 At se partner objedna ještě k andrologovi. Zaplatí za to, v Praze 1500kc, doktor mu udělá ultrazvuk a napíše zadanku na krev na hormony, doporučí vitaminy a třeba to bude ještě v pohodě ;) Bud mu da leky ohledně hormonu, nebo řekne, že je to ok a ať užívá jen vitaminy a za 3 mesice může na kontrolní spermio a uvidí se. Nic není tak úplně ztracený. A skoro 32 je ještě ok věk ;) Důležity je vědět, kde je hacek, většinou se ty „háčky“ daji řešit. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
20.4.21 17:25

Manžel byl před měsícem na spermiogramu v Reprofitu v Brně a vše nám krásně vysvětlili (jinak taky to trvalo skoro týden), u hodnot máme i referenční, takže si líp dokážeme představit co je špatně. Podle těch referenčních hodnot máte problém jen s progresivním pohybem, morfologie je 4 což je sice hraniční, ale nám doktorka říkala, že většina mužů nemá ani ty 4%. (prý nad 1% je to ještě ok) My teda máme hodně špatnou právě tu morfologii (0,5%), ale doktorka to taky neviděla tak tragicky a kromě těch obecných rad o zlepšení životního stylu doporučila Profertil a za 3 měsíce spermio zopakovat. Je teda poměrně drahý, ale spoustu lidí ho chválí, tak bych to u Vás taky ještě neviděla tak tragicky, a nejdřív zkuste ty vitamíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
20.4.21 17:33

@Petra191 pro představu přikládám naši tabulku z reprofitu, kde jsou i ty referenční hodnoty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
20.4.21 20:28

Ahoj, zrovna jsme si tím také procházeli a jsem čerstvě po IVF. Váš spermiogram vůbec není špatný, neplodný tvůj muž rozhodně není. Pokud to chcete zkoušet přirozeně, máte čas (32 let je v pohodě) a nechcete zbytečně investovat, doporučuji pro chlapa Folandrol, případně Selzink + vitamín E a třeba Macu nebo kotvičník. Za 3 měsíce spermiogram zopakovat a uvidíte, pohyb rozhodně bude šplhat nahoru :) Kdyby to neklaplo, tak před IVF bych zkusila klidně i IUI, ty výsledky opravdu nejsou nijak bídné a po Folandrolu, případně jiném doplňku, ten pohyb povalí - vlastní zkušenost:)
Jinak z Brna bych volila Reprofit nebo Helios, rozhodovali jsme se mezi těmito dvěma. Klinik jsme obešli více a skončili jsme nakonec v Heliosu, prostě jsme jim věřili tak nějak nejvíc, že ví, co dělají a také mají nejvíce ocenění, spolupracují se světovými klinikami, mají lepší vybavení. I když se to někomu zdá jako továrna na děti, překvapí tě, že si tě na kontrolách pamatují - nejen po vzhledu a jménu, ale také po problému, vyšetřeních atd. Navíc je tu méně doktorů, a tak to není jako jinde, že by se ti věnoval vždy někdo jiný. Jsem ráda, že jsme zvolili tento CAR. Ale je jasné, že každý bude protěžovat ten, ve kterém se mu zadařilo a jiné odsuzovat. Jenže IVF není jen o volbě CARu, je to i o problému, reakci těla atd. Ale pokud chceš kvalitu, tak bych si klidně připlatila, navíc mají největší úspěšnost a nejnovější metody, které jim fungují. Kdybys měla víc otázek a chtěla více informací k Heliosu, klidně napiš zprávu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat