Sperma "na později"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 14:43
sperma "na později"

Ahoj, mám takový možná uplně pitomý dotaz, tak se mi prosím nesmějte :oops:
S manželem bychom rádi miminko. Jenže on má zaměstnání při kterém často cestuje, i na delší cesty do zahraničí. Za poslední půlrok jsme se jen 2× strefili, že byl v době mé ovulace doma a bohužel se zatím nezadařilo :-( Tenhle měsíc opět 5 dní před ovulací odlétá :(
Tak mě napadlo, jestli by se nedalo sperma „odebrat“, pár dní uchovat v ledničce a pak injekční stříkačkou zavést. Může to fungovat nebo je to totální kravina a mám jít raději přizabít manželova šéfa, ať mu služebky plánuje podle mé ovulace? :mrgreen:

Reakce:
smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 17.07.19 14:46

No nevím..jestli jsem se dobře učila tak na vzduchu spermie přežije pár hodin..
takže asi to nezachrání ani zkumavka.

ugluk
Hvězda diskuse 47378 příspěvků 17.07.19 14:50

Ne, v lednici ti pár dní nepřežijí. Dají se uchovávat zamražené v CARu, ale tam to rozhodně nedají do skleničky a lednice/ mrazáku. Těch 5 dní před ovulací je dost hraničních.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 17.07.19 14:52

Je to nesmysl, pro účely inseminace v CARu tam musíš dovézt spermie do hodiny po ejakulaci, a doporučuje se vezt je někde u těla (v kapse) aby měly tělesnou teplotu. V lednici spolehlive všechny pojedou. Jestli chceš spermie “na později”, mejte před manzelovym odjezdem sex - v ženských orgánech údajně některé vydrží až 5 dni :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 14:54

Ok, díky. Tak nějak jsem si to myslela, že to asi nebude tak jednoduché.

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 4243 příspěvků 17.07.19 14:54

Pokud máte doma kryogenickou laboratoř s technologiemi pro uchování životaschopných spermií, tak by to zafungoval mohlo. Jinak je větší šance když budete mít sex těsně předtím než odjede, ony ty spermie dokáží nějakou dobu v těle ženy přežít.

To kdy máte ovulaci máte zjištěno jak? Protože pokud to máte třeba podle aplikace v telefonu tak to vůbec nemusí odpovídat. Samozřejmě pokud to máte z měření bazální teploty nebo dlouhodobě vypozorované příznaky nebo ovulačních testů tak to je jiná.

lachtanice86
Echt Kelišová 8696 příspěvků 17.07.19 14:55

V té lednici všechny pojdou. To nevyjde. Zkusit sex před odletem

Markéta80
Hvězda diskuse 45884 příspěvků 17.07.19 14:59

Tak si s ním udělej výlet a třeba se zadaří :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 15:02

@Heivka ano praktikuju už nějaký ten pátek STM, takže ovulaci právě vím, zatím chodí celkem pravidelně.
@Markéta80 No teď letí do Ruska, tam se mi uplně nechce :lol:

histep
Kelišová 5187 příspěvků 17.07.19 15:08
@Anonymní píše:
Ok, díky. Tak nějak jsem si to myslela, že to asi nebude tak jednoduché.

To nebude. Mražení buněk (tedy i spermií) se dělá v kapalném dusíku při teplotě -196 st. C. To asi doma v lednici nedáš :lol:

Natálka26
Kelišová 5934 příspěvků 17.07.19 15:31
@Anonymní píše:
@Heivka ano praktikuju už nějaký ten pátek STM, takže ovulaci právě vím, zatím chodí celkem pravidelně.
@Markéta80 No teď letí do Ruska, tam se mi uplně nechce :lol:

V Rusku je krásně, tomu bych se nebránila :D

Markéta80
Hvězda diskuse 45884 příspěvků 17.07.19 15:43
@Anonymní píše:
@Markéta80 No teď letí do Ruska, tam se mi uplně nechce :lol:

tak do Ruska bych letěla hned :palec: I na Sibiři je ted krásně :palec:

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 4243 příspěvků 17.07.19 17:32

@Markéta80 @Natálka26 V Rusku je krásně, ale pokud jede manžel za nedlouho tak by si nestihla vyřídit víza, posledně to trvalo 6týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 17:55

@Natálka26 @Markéta80 to asi je, ale stejně bych si tam manžela moc neužila, protože tam bude mít několik přesunů, jednu schůzku za druhou, pracovní večeře s klienty atd. :roll:
No nic, “skočim” na něj těsně před odletem a budu doufat, že v září mi ho nechají doma. Anebo pak v říjnu nás čeká 14 dní někde u moře, takže tam to kdyžtak snad už konečně vyjde :think:

Natálka26
Kelišová 5934 příspěvků 17.07.19 18:16
@Anonymní píše:
@Natálka26 @Markéta80 to asi je, ale stejně bych si tam manžela moc neužila, protože tam bude mít několik přesunů, jednu schůzku za druhou, pracovní večeře s klienty atd. :roll:
No nic, “skočim” na něj těsně před odletem a budu doufat, že v září mi ho nechají doma. Anebo pak v říjnu nás čeká 14 dní někde u moře, takže tam to kdyžtak snad už konečně vyjde :think:

No tím líp, můžeš projít Moskvu, muzea, restaurace a nikdo ti do toho nebude kecat.

Váš příspěvek
Reklama