Spermiogram srpen

Anonymní
21.8.20 15:08

Spermiogram srpen

Dobrý den všem. S přítelem se snažíme už 3 roky o mimi. Dnes byl chlap na spermiogramu a výsledek 0,8mil /ml, morfologie 0%,progrese 14,9%.Vim je to špatné, doporučili IVF. Holky měli vaši chlapi podobný a zadarilo se? Doktorka říká že by to byl zázrak ale živý spermie tam jsou. Chlap je z toho v prd… Toto byl 3 spermiogram a zatím nejhorší, u druhého mně gynekolog tvrdil že Inseminace bude stačit a když tomu dáme čas tak i přirozeně, a teď toto ????????Děkuji všem

 • Citovat
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.8.20 08:12

Můj chlap to má taky špatně, ale má teratozoospermii.. Takže velké procento jsou zdeformovanych. Já ani nevím, jak to máme procentualne, takže s tím konkrétně neporadím.
Každopádně rozhodně se v tom odráží životní styl, koupele, cigarety,… Atd. Ten můj to také špatně nesl, a pořád nese, protože se nedaří ani při několikátém umělém oplodnění :nevim:
Kup mu vitamíny, Selzink například a nebo fakt něco dražšího.. O dost se to zlepší, je důležité to brát dost dopředu, namáchat se zbytečně v horké vaně.. Atd. Pokud ten tvůj nebude jako ten můj hňup, tak ani nebude odmlouvat :lol:

 • Citovat
 • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 08:59

Děkuji za příspěvek, vitamíny měl za 3 tisíce, doporučil to gynekolog. Právě po dobrání měl ten 2 spermiogram lepší. Co se týče životního stylu, on je celoživotní nekuřák, dřív hrál fotbal, alkohol příležitostně (i když v létě je příležitostí víc :lol:) ale je fakt že má velkou nadváhu. Já si právě IVF nedokáži ani představit. Mám z toho respekt a strach, bohužel čas nás tlačí i když dle ivf centra jsme mladí 😁Psychika je teď nejhorší a nemůžu si ani pobrečet, když vidím, jak si to dává za vinu.

 • Citovat
 • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 09:38

Já mám za sebou 4 transfer, a pořád nic..
Moje rada je určitě nečekat, mě uteklo dost let, pak zdravotní problémy a ejhle..

Nu a teď ohledně IVF jsem odborník se dá říci, :) a musím říct, že já s tím žádný problém neměla, nebála se toho. Jediné pak je nepříjemné oproti přirozeného zkoušení je, že vís, že tam to embrio opravdu bylo, ale tak jsme holky silné, takže zvládneme všechno a snažíme se a věříme.
Co musím také říci, tak pak na té klinice, se potkáváme všichni se stejným problémem, a budeš koukat pak až budeš před odebráním vajíček, tak s nějakou holčinou pokecas a zjistis jak jste na tom podobně s dalšíma holkama, a že v tom nejsi sama.. A hned je to lehčí
;) sestřičky a doktoři moc příjemní.. Na jednu, aby ne, když tam nechávame desetitisíce doslova. :mrgreen:.. Takže aby ne :potlesk: ( Náš jeden cyklus na pojišťovnu vyšel na 30 tis..to je pro info, abys věděla je to, cca okolo této této částky, není to tedy zdarma jak si všichni myslí )
Ale není se čeho bát, já jak už mám za sebou více těch pokusů, tak už to prožívají se mnou všichni tam, no a bohužel jsem tam jako doma, ale zase o to více to nehrotim, netestuji, nechávám to pěkně na nich :lol: není nad to taky trochu přenést zodpovědnost na někoho jiného :lol:
Nu a hormony s člověkem zamavaji, to je jasné, ale to mluví jen ty hormony, ty odezní a přejdou.
Já budu zkoušet, dokud nám nedojdou finance asi :srdce:

 • Citovat
 • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 09:54

Tak s penězi počítám. Já se právě bojím těch hormonů, znám 2 holky, které postupovali ivf a kromě 20 kg nahoru nemají nic (myšleno miminko). Teď nechci abych vyzněla sobecky, že skrz postavu atd nechci. Ale bojím se skrz zdraví, psychiku (trpím úzkostmi). Přece jen chci, aby mé dítě mělo zdravou mámu. Kolik ti je, jestli se můžu zeptat? Čekat nechci, ale centrum nás ještě poslalo na genetiku a vyšetření chlapa u nejakyho specialisty, tak se máme objednat až budou výsledky. Jak to řešíš v práci? Já zatím propustkami, ale už se jim to nelíbí teď 😁

 • Citovat
 • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 10:01

Je mi už 38,nepribrala jsem ani deko mimochodem, ale co tak slyším, tak některé tvrdí, že pribrali, to je pravda. Já jsem docela hubená, mám tak 52kg a měřím 167 cca a to mám pořád nehledě na umelko. Ale je fakt že námam rychlý metabolismus asi.
My teď půjdeme taky na genetiku nejspíše, jak už mám věk, tak se docela chvata.
Nuna v práci, propustky, mám kliniku hned vedle, a když to jde, tak aby to vycházelo na to kdy mám volno. A pak i neschopenku no, když už jsme to pak přestali tajit, a dobrý :)

 • Citovat
 • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 10:13

Mně je 33, za chvíli 34. Dojizdime, takže i blbý vyšetření je na celý den. Pracuji ve zdravotnictví, takže to člověk vidí kolem a kolem a kamarádka pracuje na IVF klinice, tak to mám z první ruky, proto se tomu i bránim. Rodině jsme řekli, že máme potíže, nic víc. V práci zatím nic neví. Nemáme dobrý kolektiv a zatím to nechci nikomu říkat, i když zase musím poslouchat keci typu - na co ještě jako čekám atd. Pracuji v kuse bez PN od 19 let a upřímně už se těším až půjdu na neschopenku a budu chvíli doma. Mám tam stres (vedoucí pozice) a už v neděli mi je špatně, že tam zase musím. Práci teď ale měnit nechci (smlouva na neurčito, peníze) ale nedokáži si představit, že tam ještě třeba 2 roky budu. Všichni kolem i z rodiny už děti mají, tak to taky nepřidá. Ale určitě se nám to povede 😁

 • Citovat
 • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 10:25

Chápu tě, já to právě řekla, protože už to bylo blbé takže v pohodě v práci teď… Chápou to, je to komplikace, ale nedá se jinak.
Tovis ten stres ti nepridava, to je jasný. :nevim: Mě fakt pomohla ta klinika, víš jako že predas zodpovědnost, a fakt máš pocit, že se něco děje… A také dovolena na tu psychiku kdy jsme byli tak jako na libankach :mrgreen:
Zatím nic u nás taky :nevim:, ale také věřím, mě teď už tlačí trochu čas, tak pokud začneš, tak si dejte třeba mezi pauzy, kdy se snažíte přirozeně, určitě je to lepší, že to není taková hoňka. No a kdoví, třeba se povede hned na poprvé a budeš řešit úplně jiné věci :andel:

 • Citovat
 • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 10:54

Prosímte a jak dlouho trvá ten ivf proces? MUDr mi řekla, že na podzim to rozjedeme, (podle spermiogramu- jestli se zlepší, buď iui nebo ivf)ale já už nevěřím zlepšení, jsem pesimista, i když mě to pak stejně dorazí. Přirozeně se snažíme ale dle doktorky by to byl přímo zázrak, tak člověk už naději ztrácí. Už bych chtěla, aby se něco dělalo, to čekání je hrozný. Všude dlouhé čekací doby na vyšetření, poté zase na výsledek :nevim: A děkuji, že jsem si o ivf mohla někym „popovídat“.

 • Citovat
 • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 11:03

Ve svý podstatě je to pak rychle cca 18dnu od první injekce, do zavedení embrya, ale předtím se čeká na potvrzení od pojišťovny, to je tak měsíc a půl.. Tak s tím počítat :think:. A taky klinika chce mít svoje výsledky, takže znovu ten kolotoč vyšetření, spermiogram.. Atd. Takže je to trochu na déle, a já neměla žádné komplikace u mě. ;)

 • Citovat
 • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 11:06

Jo a ještě se začíná od měsíčku takže, to záleží jak se trefis, já to měla, že to vyšlo skoro hned.

 • Citovat
 • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 11:51

Já už ten kolotoč vyšetření prošla, jako sono a chlap spermiogram v tom ivf centru. Já bych měla být taky v pořádku. Nedělali mi teda laparoskopii. Teď nás čeká ta genetika.

 • Citovat
 • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 12:41

Jasně, no to tak bude s tím čekáním na schválení od pojišťovny a menzes, je tak ten měsíc až dva :wink:
Držím pěste! :wink:

 • Citovat
 • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 13:42

Já taky ať za chvíli řešíme starosti, jaký kočárek koupit :mrgreen: :lol: :mrgreen:

 • Citovat
 • Nahlásit
744
22.8.20 14:02
@Anonymní píše:
Děkuji za příspěvek, vitamíny měl za 3 tisíce, doporučil to gynekolog. Právě po dobrání měl ten 2 spermiogram lepší. Co se týče životního stylu, on je celoživotní nekuřák, dřív hrál fotbal, alkohol příležitostně (i když v létě je příležitostí víc :lol:) ale je fakt že má velkou nadváhu. Já si právě IVF nedokáži ani představit. Mám z toho respekt a strach, bohužel čas nás tlačí i když dle ivf centra jsme mladí 😁Psychika je teď nejhorší a nemůžu si ani pobrečet, když vidím, jak si to dává za vinu.

Na tvém místě bych se napřed zkusila opřít do životního stylu. Klidně objednat chlapa k nutričnímu terapeutovi. Hubnutí pod dohledem jde chlapům většinou hodně rychle, za půl roku bude mít dole 20kg. Hubnout zdravou stravou, co nejvíce antioxidantů, co nejmíň toxických látek, nejlépe přirozený pohyb v přírodě. Podle výzkumů jde spermiogram hodně ovlivnit stravou. Jen si prostě lidi nesmí myslet, že to bude jednoduché, že si spolknou tabletku a to za ně udělá veškerý zázrak.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama