Spermiogramy vašich můžů

Anonymní
10.3.21 23:09

Spermiogramy vašich můžů

Ahoj, jen tak orientačně - chtěla bych se zeptat na spermiogramy vašich můžu :mrgreen: Jde mi o to s jakými výsledky se vám to podařilo přirozeně - orientační čísla množství, pohybu a morfologie. A s jakým počtem čeho jste už museli na umělé? U nás to přirozeně nejde (množství průměr, rychlost nadprůměr, ale tvar pouze 1% správných), tak jestli ještě zkoušet nebo jít rovnou na umělé.. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7579
11.3.21 06:01

Čekáte na zázrak a chcete potvrdit, že se ten zázrak taky někomu stal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 06:27
@Cenarius píše: Čekáte na zázrak a chcete potvrdit, že se ten zázrak taky někomu stal?

Ne, jen jestli je nějaká šance přirozeně, nebo jediná cesta je jen umělé… V CARU je jasné, že cpou hned IVF, aby měli peníze. Ale zajímá mě jak je to u ostatních, třeba se i přes to daří.

• Citovat
  • Nahlásit
567
11.3.21 06:38

Třeba car v Podolí nemám pocit, že by cpal IVF někomu, u koho nedává smysl. Jak mi ovšem řekla Dr- někteří pacienti přijdou, že chtějí pomoct k miminku a jakmile je jim ta pomoc nabídnuta, tak otočí… chtějí prostě asi jen slyšet útěchu či co…
Nicméně k dotazu: manžel 1 % správná morfologie, počet a pohyb ovšem taly na prd. Máme jednu dceru po roce snahy přirozeně, pak 2 roky snahy a jedno přirozené těhotenství - skončilo však zamlkle, pak další rok snahy a CAR a na první transfer prvního IVF druhá dcera…

Takže z mého osobního názoru - záleží, co očekáváš a jak se k tomu stavíš. Pokud jso hrrr do miminka a chceš to aktivně řešit s relativně velkou šancí na úspěch ale za to invazivně, tak v caru určitě pomohou. Pokud to chceš řešit méně invazivně, tak vyšetření manžela a pokus o jeho léčbu. A pokud to chceš nechat na náhodě, tak prostě zkoušejte přirozeně. Náhody se samozřejmě dějí, ale každý takovýto problém sesekává statisticky šanci na úspěch - tedy zadařit se může totální shodou náhod po měsíci, ale pravděpodobněji spíše po letech…
Ta jeho špatná morfologie při ostatních hodnotách v normě mi lajcky značí problém - možná nějaký zánět u manžela? Rozhodně bych se s car poradila o možnostech jeho vyšetření a léčby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
11.3.21 07:00
@Freya10 píše:
Třeba car v Podolí nemám pocit, že by cpal IVF někomu, u koho nedává smysl. Jak mi ovšem řekla Dr- někteří pacienti přijdou, že chtějí pomoct k miminku a jakmile je jim ta pomoc nabídnuta, tak otočí… chtějí prostě asi jen slyšet útěchu či co…
Nicméně k dotazu: manžel 1 % správná morfologie, počet a pohyb ovšem taly na prd. Máme jednu dceru po roce snahy přirozeně, pak 2 roky snahy a jedno přirozené těhotenství - skončilo však zamlkle, pak další rok snahy a CAR a na první transfer prvního IVF druhá dcera…Takže z mého osobního názoru - záleží, co očekáváš a jak se k tomu stavíš. Pokud jso hrrr do miminka a chceš to aktivně řešit s relativně velkou šancí na úspěch ale za to invazivně, tak v caru určitě pomohou. Pokud to chceš řešit méně invazivně, tak vyšetření manžela a pokus o jeho léčbu. A pokud to chceš nechat na náhodě, tak prostě zkoušejte přirozeně. Náhody se samozřejmě dějí, ale každý takovýto problém sesekává statisticky šanci na úspěch - tedy zadařit se může totální shodou náhod po měsíci, ale pravděpodobněji spíše po letech…
Ta jeho špatná morfologie při ostatních hodnotách v normě mi lajcky značí problém - možná nějaký zánět u manžela? Rozhodně bych se s car poradila o možnostech jeho vyšetření a léčby.

Take nemám dojem ze v Gennetu by tlačily do IVF kvůli penězům. Jestli máš ten pocit nebylo by od věci zamyslet se nad svým rozpolezenim nebo změnou CARU. A určitě pokud jste nebyly bych objednala manžela u androloga a zeptala se u něj na Vaše možnosti, držím palce :hug:
U nás byl malý počet a děsná morfologie, po za léčení menší zlepšení ale nakonec jsme slyšeli do IVF a ničeho nelituji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11836
11.3.21 15:42

S morfologií 1% bych na nic nečekala. My nečekali a udělali dobře. Za 13 let jsem přirozeně otěhotněla 3×, takže zázraky se i s touhle hrůzou opravdu občas dějí - ale taky pak dříve či později potratila, takže nám byly prd platné :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat