Antidepresiva, IVF a těhotenství

Anonymní
10.3.21 10:08

Antidepresiva, IVF a těhotenství

Ahoj,
Ráda bych se zeptala zda je zde někdo kdo též podstupoval umělé oplodnění a následně těhotenství společně s AD? Já jsem zatím v té první fázi, tedy čeká mě moje první IVF.
Bohužel několik let se nedaří a já už jsem psychicky odrovnaná že jsem prostě musela vyhledat pomoc, hlavně kvůli miminku se chci dát dohromady.
Zajímalo by mě ještě za jak dlouho vám antidepresiva začala zabírat? Myslím z těch úplně nejhorších stavů úzkostí a panik?
Dostala jsem zatím pouze sertraline, který by se údajně mohl užívat v těhotenství. Vím že se musí brát delší dobu, že nepomohou hned. Moc předem děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4325
10.3.21 10:20

Tohle je na podrobnou konzulataci s lékařem.. já zažila „jen“ 3 cykly IVF (13let snah) a psychicky to bylo dost otřesné, ale brát AD mne nenapadlo (záleží jak to máš s chemií v mozku, jestli máš ty úzkosti fakt nepřekonatelné).. na tvém místě bych se nejdřív zaléčila s AD a AŽ PAK IVF, protože um. oplodnění samo o sobě je extrémně ps. náročné a absolvovat tohle s antidepresivy se mi vůbec nezdá rozumné. Ale nejsem zdravotník. Jen můj názor. Držím ti palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 11:58

@Lucy75 ja vím a mám na to podobný názor. Právě proto se chci optat za jak dlouho AD zabrala, vím že to není hned, ale zase čekat třeba 2 roky na zaleceni, nemohu. Je to složitá situace a pro léky jsem se rozhodla i právě proto že vím, jak moc velký stres ještě nastane a já už se hroutim teď, kdy v podstatě mám vše teprve před sebou

• Citovat
  • Nahlásit
11836
10.3.21 19:53

Absolvovala jsem s AD IVF, těhotenství, i jsem kojila (seropram/setralin/asentra) ;) beru je už od 19 let, neplodnost nebyla příčinou - jak to nabíhalo si po těch letech už nepamatuji :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 23:25

@wobludka děkuji za odpověď. Potřebovala jsem se spíše uklidnit a zároveň slyšet zkušenosti že i s AD to jde 8) dlouho jsem to oddalovala a dostala se do hrozného stavu. Bojím se, že můj strach těhotenství nepodpoří, ba naopak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 11:27

Ahoj,

já tedy nezažila IVF, ale v prvním těhotenství se mi v 18. tt rozjela příšerná úzkostná porucha. Skončila jsem ve specializované psychiatrické poradně pro těhotné a byly mi nasazeny AD (zoloft) a léky na “aktuní” úzkost (neurol). Doktor mi tam tehdy ukazoval i výzkumy apod., že tyto druhy AD nemají na těhotenství prakticky žádný vliv - narozdíl od špatné psychiky, která je častou příčinou potratů i předčasných porodů.

Teď jsem těhotná podruhé, AD beru již 4 roky nepřetržitě a nikoho ani nenapadlo mi je vysadit. Neurol/Rivotril beru jen výjimečně (1× týdně).

Po nasazení AD bývá prvních 14 dnů peklo, pak se to začíná zlepšovat, řekla bych, že více se projeví tak po 6 týdnech.

• Citovat
  • Nahlásit
11836
11.3.21 14:52
@Anonymní píše:
@wobludka děkuji za odpověď. Potřebovala jsem se spíše uklidnit a zároveň slyšet zkušenosti že i s AD to jde 8) dlouho jsem to oddalovala a dostala se do hrozného stavu. Bojím se, že můj strach těhotenství nepodpoří, ba naopak.

V dnešní době to už dávno problém není, nebyl tedy ani za mě - já mám holomka už desetiletého :jazyk: věda od té doby už určitě výrazně pokročila, tak můžeš být v klidu alespoň v tomto směru ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat