Psychicky nemocné budoucí maminky

10
10.3.21 15:42

Psychicky nemocné budoucí maminky

Ahoj, mám tu někoho kdo je psychicky nemocný a snaží se o miminko? Já mám bipolární poruchu, paní doktorku jsem poprosila, jestli mi nemůže upravit medikaci tak, abychom se s přítelem mohli začít snažit. Jsem natesena na budoucnost, ale zároveň mám i obavy, jak to s nemocí budu zvládat. Budu moc rada za rady nebo si i jen tak popovidat. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.3.21 15:53

Ahoj.. ja jsem prerusovane uz nekolik let lecena s depresi. Povedlo se mi otehotnet asi po roce snazeni a byla jsem v te dobe bez leku. Byl to hodne spatnej napad, psychika se rozjela hrozne a asi v 7 tt jsem potratila. Okamzite jsem nasadila zpet leky a zkousime dal… ja mam spis ted obavy, abych nak zvladala to tehotenstvi a celkove me desi porod. Na miminko se jinak hrozne moc tesime. Jake beres leky? Ja mam sertralin. Pry je bezpecny, ale take mi to v hlave vrta. Na druhou stranu ted uz vim, ze bez leku pro me neni dobry napad tehotnet…

• Citovat
  • Nahlásit
21540
10.3.21 16:44

@Elis24 A víš o tom, že se to dědí? Fakt to chceš svému dítěti/dětem udělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
10.3.21 17:06
@divine woman píše:

Blbost se většinou dědí taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
10.3.21 17:08

@divine woman dítě si preju už od mala a je to moje největší praní. Jsem na nej připravena. Proč bych se o to měla připravit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
10.3.21 17:10
@Anonymní píše:
Ahoj.. ja jsem prerusovane uz nekolik let lecena s depresi. Povedlo se mi otehotnet asi po roce snazeni a byla jsem v te dobe bez leku. Byl to hodne spatnej napad, psychika se rozjela hrozne a asi v 7 tt jsem potratila. Okamzite jsem nasadila zpet leky a zkousime dal… ja mam spis ted obavy, abych nak zvladala to tehotenstvi a celkove me desi porod. Na miminko se jinak hrozne moc tesime. Jake beres leky? Ja mam sertralin. Pry je bezpecny, ale take mi to v hlave vrta. Na druhou stranu ted uz vim, ze bez leku pro me neni dobry napad tehotnet…

Beru citalec, abilify, quetiapin, ale doktorka mi to bude ještě upravovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29859
10.3.21 17:11
@Mialina píše:

Musí být super mít labilní matku. Duševně nemocnou. Nevrhala bych se do toho bezhlavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29859
10.3.21 17:12
@divine woman píše:

Nedědí. Spíš se může narodit dítě s křehčí psychikou. A pak stačí škrtnout sirkou a nemoc vypukne…anebo nemusí. Je to loterie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 17:28

Něco se dědí, ale jen určitá procentuální pravděpodobnost, že to propukne, něco ne.. Znám pár holek z PL, co se staly matkami. Určitě dost velkou roli hraje v jejich rodičovství zdravý partner. Velká většina se na to vyprdla, ale ta nemá ani stabilního partnera. Já jsem měla jednoho rodiče schizofrenika a po porodu jsem měla nějaké ataky, do té doby jsem byla relativně zdravá (max. s depresí). Takže můj stav se ve finále asi zhoršil. I když v těhotenství mi bylo tak dobře, jak nikdy. I to říká hodně holek. Mateřství je hodně psychicky náročné. Nelituji, ale třeba to, jak jsou některé maminky po šestinedělí usměvavé a ready, mně trvalo dva roky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 17:30

Holky. Pokud vim, tak zakladatelka hledala nekoho, kdo ma podobne zkusenosti. Neprosila se o nazoru typu dite to zdedi, bude psychicky labilni matka apod..
Je pod dohledem lekare, ma medikaci a verim, ze bude milionkrat lepsi mama nez cela rada jinejch zenskejch.

• Citovat
  • Nahlásit
1796
10.3.21 20:27
@Elis24 píše:
@divine woman dítě si preju už od mala a je to moje největší praní. Jsem na nej připravena. Proč bych se o to měla připravit?

Mám potřebu se tě zastat, dědí se sklony a zatímco od tebe dítě zdědí sklony k psychickým potížím, od jiné třeba k obezitě, cukrovce nebo já nevím, atopickemu ekzému.

Na druhou stranu, dítě si člověk snad pořizuje tehdy, když se o něj dokáže postarat, ne protože je to jeho největší přání a nechce se o to připravit, ne? 8o

A obligátní, nechcete se s přítelem vzít? Pokud máš sklony k psychickým potížím, považovala bych stabilitu za obzvlášť důležitou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63160
10.3.21 20:36
@Elis24 píše:
Ahoj, mám tu někoho kdo je psychicky nemocný a snaží se o miminko? Já mám bipolární poruchu, paní doktorku jsem poprosila, jestli mi nemůže upravit medikaci tak, abychom se s přítelem mohli začít snažit. Jsem natesena na budoucnost, ale zároveň mám i obavy, jak to s nemocí budu zvládat. Budu moc rada za rady nebo si i jen tak popovidat. 🙂

A to se nebojí, že to dítě může mít taky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
10.3.21 20:36

@Platanka píšu, ze na dítě jsem připravena po všech stránkách. Nebo připravena, asi ani zdravá žena na to nemůže být 100% připravena, ale cítím, ze je to ten správný čas. Přítel je zdravý, je mi velikou oporou i moje i jeho rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63160
10.3.21 20:40
@Mialina píše:
Co tím chceš říct?
@Elis24 píše:
Protože můžeš přivést na svět další psychicky narušené jedince. Jaká je dědičnost?
@Anonymní píše:
Něco se dědí, ale jen určitá procentuální pravděpodobnost, že to propukne, něco ne.. Znám pár holek z PL, co se staly matkami. Určitě dost velkou roli hraje v jejich rodičovství zdravý partner. Velká většina se na to vyprdla, ale ta nemá ani stabilního partnera. Já jsem měla jednoho rodiče schizofrenika a po porodu jsem měla nějaké ataky, do té doby jsem byla relativně zdravá (max. s depresí). Takže můj stav se ve finále asi zhoršil. I když v těhotenství mi bylo tak dobře, jak nikdy. I to říká hodně holek. Mateřství je hodně psychicky náročné. Nelituji, ale třeba to, jak jsou některé maminky po šestinedělí usměvavé a ready, mně trvalo dva roky.

Jak se ta porucha projevuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5684
10.3.21 20:45
@holka_z_hor píše:
Musí být super mít labilní matku. Duševně nemocnou. Nevrhala bych se do toho bezhlavě.

Labilní…kdyby měli děti jen nelabilní matky, polovina z nás zde není :nevim:

a duševně nemocnou :think:…duševně nemocná je cca třetina populace, / ne současně, v akt. čase, ale během svého života /

v současné náročné době to bude i více…

pokud by měli děti jen lidé co jsou psychicky zcela a naprosto OK a budou dalších 20 let, tak jako lidstvo vymřeme… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat