Špinění v 8. týdnu

51
16.5.20 21:53

Špinění v 8. týdnu

Ahoj holky, jsem v 8+3tt a dnes jsem začala lehce špinit. Je to jen světle hnědé, krev tam nebyla, ale stejně se bojím. Máte s tím některá zkušenost? Mám jet na pohotovost nebo to nemusí nic znamenat? Dost se bojím, abych o miminko nepřišla. Žádnou zátěž jsem neměla, styk s přítelem také ne.. A dnes ráno jsem lehce špinila, přes den nic a teď večer zase špinění. Bolesti nemám, jen mi občas lehce tlačí v podbřišku, ale lékař říkal, že to je tím, že se roztahuje děloha. Budu ráda za každou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59287
16.5.20 22:02

@Deni94 jezdit na pohotovost je zbytečné, i kdyby bylo něco špatně, nemají ti jak pomoct.
Dej si klidový režim.. :think: zkušenosti mám a hodně.. Teď jsem 18 tt, proběhlo i silné krvácení a mrne se drží.. Předtím to ale opakovaně nedopadlo a u obou kluků to byl taky boj. Nikdo ti neřekne, jak to bude, bohužel..

Příspěvek upraven 16.05.20 v 22:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
16.5.20 22:07

@martina.se Četla jsem o lékách na udržení, a že několika maminkám to zachránilo miminko. Ale těžko říct. V pondělí jdu na kontrolu ke svému gynekologovi, tak nevím jestli počkat nebo zítra jet na pohotovost zkontrolovat alespoň srdíčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
446
16.5.20 22:11

Léky na udržení jsou takový mýtus. V tomto týdnu ti vlastně nic nepomůže. Počkala bych na pondělí. Já za první trimestr 2× krvácela, fakt hodně, na pohotovost jsem nešla a na kontrole pak bylo vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
16.5.20 22:12

@Xsvel Děkuju, teď jsi mě trochu uklidnila :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59287
16.5.20 22:13
@Deni94 píše:
@martina.se Četla jsem o lékách na udržení, a že několika maminkám to zachránilo miminko. Ale těžko říct. V pondělí jdu na kontrolu ke svému gynekologovi, tak nevím jestli počkat nebo zítra jet na pohotovost zkontrolovat alespoň srdíčko.

Je to vesměs placebo.. Pokud je mrne v pořádku, tak se udrží i přes případne krvácení, pokud není, nepomůže nic.
Bohužel..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1157

Ahoj, stalo se mi to v druhém trimestru, byl to hematom a všecko v pořádku. :nevim: Může to být cokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1052

Ahoj já špinila do 13tt a všechno v pořádku, teď jsme 28tt. Vím, že tady hodně holek psalo, že na to dostali Ascorutin či jak ;). Doktorka mi říkala, že špinění v těhotenství je běžný jev, kdyby jsem však krvácela nebo mě hodně bolelo břicho, okamžitě k dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
16.5.20 23:13

Špinila jsem z ničeho nic ve stejném týdnu jako ty, hned první den jsem jela na pohotovost, kde bylo vše v pořádku, srdíčko ok, žádný hematom, zdroj krvácení nenalezen, doporučen Ascorutin 2 2 2 a pro jistotu předepsán Utrogestan, ale domluvila jsem se s doktorem, že ho budu zavádět pouze pokud se krvácení zhorší. Špinění trvalo celkem týden, utrogestan jsem ani nenasadila, Ascorutin po skončení špinění vysadila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.20 00:07

Ja jsem spinila do 14 tydne, na pricinu se neprislo, tehotenstvi jinak v poradku, porod taky. Brala jsem Ascorutin a Utrogestan na zacatku. Rika se, ze je to placebo, ale pro klid a byt bez stresu jsem radeji brala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 08:23

Ahoj holky, mám dotaz..je pravda ze na začátku 4týdne nemáte žádné těhotenstke priznaky? Ze naopak vám je dobře a nic netrápí. Jako bolení pod bříška, bolení prsou, na zvracení?:) Jak vám bylo na začátku těhotenství v prvním měsíci? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
54
17.5.20 11:22

Začátek 4tt je týden po ovulaci, tedy necelý týden do očekávané MS, jediný příznak u mě bylo jeden den nidační špinění. V tomto období dochází teprve k nidaci a hCG se začíná tvořit, takže na příznaky je opravdu brzy. Ostatní příznaky co popisuješ jsou zároveň příznaky PMS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 19:47

@Ayinka3 ja ale žádný příznaky nepopisuji :).Ja se pouze ptám.:)

• Nahlásit
  • Citovat
51
18.5.20 07:47

Tak jsem byla na gynekologii a zatím by mělo být vše snad v pořádku. Prý mi chybí žlutý hormon (to zapříčinilo krvácení) a dostala jsem na to Utrogestan. Ale plod pořád není vidět, ani srdíčko. Jen váček, který se ale naštěstí zatím zvětšuje. Za týden další kontrola, tak snad vše bude v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1052
18.5.20 07:55
@Deni94 píše:
Tak jsem byla na gynekologii a zatím by mělo být vše snad v pořádku. Prý mi chybí žlutý hormon (to zapříčinilo krvácení) a dostala jsem na to Utrogestan. Ale plod pořád není vidět, ani srdíčko. Jen váček, který se ale naštěstí zatím zvětšuje. Za týden další kontrola, tak snad vše bude v pořádku.

A v kterém si týdnu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama