Společné bydlení maminek

Anonymní
13.2.20 02:11

Společné bydlení maminek

Zdravím všechny maminky,
jsem tady poprvé a vlastně ani nevím, jestli správně. Už nevím kudy kam… Mám dvouletého chlapečka a s přítelem bydlíme u tchýně a je to něco šíleného. Než jsem se nastěhovala sem, byla vidina, že si s přítelem upravíme část domu a budeme bydlet ve svém, ale to už trvá právě ty dva roky, a stále ve svém nejsme. Přítel je pořád pryč, protože pracuje a pak hned jde na stavbu. Takže se vidíme až večer. Tchýně je v důchodu a její hlavní náplní je, mi dělat ze života peklo. A už se to opravdu nedá vydržet… Já jsem spíš introvert a taky jsem byla vychována k úctě ke starším a nedovolila bych si být na tchýni nějaká hnusná, nebo jí od plic něco říct. Ona toho využívá a už to opravdu hraničí se šikanou… Tolik zákazů a příkazů snad nemají ani na vojně a to nemluvím o tom, jak se chová k malému. Místo toho, aby byla ráda, že má u sebe vnoučka, vůbec se mu nevěnuje, spíš ho přehlíží nebo po něm křičí, když se jí něco nelíbí, což je vlastně pořád. V tom jediném se ozývám a malého se samozřejmě zastávám a nenechám, aby po něm křičela, ale to se pak obrací proti mě a to už si právě nechám kydat na hlavu hnůj…:( Nemám už rodiče :( Nemám, kam jít… Chtěla bych odejít, tak strašně moc… už je to na mě opravdu příliš a pomalu ale jistě ztrácím rozum…denně brečím a nevím si se svou situací rady. Přítel má hypotéku a nemůže si dovolit další placení bytu, já mám jen rodičák… mezi námi je to už taky dost napjaté a já už chci odejít i za tu cenu, že on s námi nepůjde. Našla by se nějaká maminka v podobné situaci, se kterou bychom mohly alespoň na čas společně bydlet (ideálně Frýdlant nad Ostravicí, Frýdek-Místek, Ostrava…) a podělit se tak o nájem? Nebo…napadá vás něco? Snažím se najít si práci, ale bez hlídání to prostě nejde…přijde mi, že je to začarovaný kruh… Budu vděčná za jakýkoliv nápad, podnět, připomínku… Děkuji moc…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

AvadaKedavra
13.2.20 02:36

Takhle, já jsem vdaná a odcházet od manžela nemám proč, ale nakolik procent by s tebou měla ta druhá maminka jistotu, že by se jednalo o stále spolubydlení? Jako že se budete i vzájemně dělit o nájemné, abyste si náhodou nepronajaly velký byt, kde by pro jednu osobu bylo celkové nájemné moc vysoké, a tys jí po týdnu nenechala na holičkách s tím, že se vracíš zase zpátky ke tchyni.

• Nahlásit
  • Citovat
13.2.20 02:55

Zkusila bych azylové domy pro matku s dítětem. Pak zařídit nějaké hlídání, jesle pro dítě, nasetrit peníze na kauci a alespoň na dva nájmy dopředu. A obehat sociálky na jaké příspěvky by jsi měla narok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3357
13.2.20 06:20

Nechceš si nějak promlouvit ještě s přítelem? Z rodičáku ve Frýdlantě těžko zaplatíte nájem i napůl… tady stojí nájmy za garsonku cca 8-9tis. Větší byt přes 11tis. Ve FM obdobné. Zkuste to nějak vyřešit. Vem ho někam ven. Mimo tchýni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2415
13.2.20 06:32

A když chlap mizí na stavbu, to staví co? Něco pro vás? Tu hypotéku má na co? Je tam tedy v budoucnu nějaké bydlení pro vás, kdy asi? Pokud je vas vztah relativne ok, promluvte si a neco vymyslete. Podle mě bydlení s prckem sama jen z rodicaku neutahnes :nevim: Může malý jít od září do školky, že bys pak šla do práce a peněz měla víc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2754
13.2.20 06:49

Ve Frýdku je azylak… ja bych v takovem prostredi dite nevychovavala ani minutu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
298
13.2.20 07:13

Přijde mi divné odcházet od manžela, když pro vás staví to bydlení. To se k němu chceš potom vrátit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41431
13.2.20 07:46
@Katka372 píše:
Přijde mi divné odcházet od manžela, když pro vás staví to bydlení. To se k němu chceš potom vrátit?

No jo, ale co jsem tak pochopila, tak to bydlení by bylo furt u tchýně, jenom nějaká oddělená cast, upřímně si nemyslim, ze by to pak bylo o moc lepší :?
Ale pokud ma přítel na predelavku tohohle hypotéku, tak je to v háji :nevim: to chápu, že pryc nepůjde, jaksi nemá co prodat aby tu hypoteku zamaznul a mohl jit jinam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12954
13.2.20 07:56

No a přítel na to říká co? takže s ním končíš a budeš matka samoživitelka?
a je blbost, co píšeš, že tchýně by měla být ráda, že tam má vnoučka? proč by měla být ráda? Každý není odvařený z přítomnosti batolete celý den, tchýně by si chtěla třeba i odpočinout, fakt není povinnost, aby tchýně jásala nad vaším dítětem a starala se o něho, nevím, kde jsi na toto přišla :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
298
13.2.20 08:00

@a12 ale vůbec nepíše, jaký s nim má vztah. Přijde mi podpasovka ho opustit mezi tím, kdy on jim dělá bydlení… Měli se dohodnout za včasu… Taky bych u tchanovcu nechtěla bydlet. A že jsme měli tu možnost i s vlastním patrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41431
13.2.20 08:04
@Katka372 píše:
@a12 ale vůbec nepíše, jaký s nim má vztah. Přijde mi podpasovka ho opustit mezi tím, kdy on jim dělá bydlení… Měli se dohodnout za včasu… Taky bych u tchanovcu nechtěla bydlet. A že jsme měli tu možnost i s vlastním patrem.

Ale pise..
Přítel má hypotéku a nemůže si dovolit další placení bytu, já mám jen rodičák… mezi námi je to už taky dost napjaté a já už chci odejít i za tu cenu, že on s námi nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
298
13.2.20 08:08

@a12 napjaté asi jen kvůli té tchyni..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3737
13.2.20 09:00

@a12 a není to škoda? Vezmi si že on třeba nemá jinou možnost. Sama píšeš že má hypotéku. myslíš že se nesnažím to vaše bydlení dodělat co nejdříve když tam chodí tak často? V jaké fázi je stavba. Asi by bylo lepší se na něčem domluvit. myslím si že jediný problém a konflikt vyvolává tchýně. Jemu to taky musí lézt na budku. :nevim: nemůžeš si spíš přestat nechat s*** na hlavu? Kde je ta stavba nemůžete si tam udělat nějake letní bydlení provizorní? Typu karavan? Že bys měla vidinou že si tam od jara do podzimu nějak ulevíte. Dostat stavbu do obyvatelné podoby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8530
13.2.20 09:07

To je blbá situace. Co na to přítel? Jestli to dobře chápu, tak ta stavba, je na domě u tchyně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41431
13.2.20 09:10
@Leviatan píše:
@a12 a není to škoda? Vezmi si že on třeba nemá jinou možnost. Sama píšeš že má hypotéku. myslíš že se nesnažím to vaše bydlení dodělat co nejdříve když tam chodí tak často? V jaké fázi je stavba. Asi by bylo lepší se na něčem domluvit. myslím si že jediný problém a konflikt vyvolává tchýně. Jemu to taky musí lézt na budku. :nevim: nemůžeš si spíš přestat nechat s*** na hlavu? Kde je ta stavba nemůžete si tam udělat nějake letní bydlení provizorní? Typu karavan? Že bys měla vidinou že si tam od jara do podzimu nějak ulevíte. Dostat stavbu do obyvatelné podoby.

Nejsem zakladatelka, jen jsem pro @Katka372 citovala, co psala zakladatelka o vztahu s partnerem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama