Společný účet KB po rozchodu

Anonymní
18.2.16 10:56

společný účet KB

Ahoj holky mam dotaz rozesla jsem se pritelem a potrebuju vyrwsit spolecny ucet. Majitel jsem ja a ex je pouze spoluvlastnik.. Ja uz tento ucet nepotrebuji kdezto ex by si ho ponechal tak by me zajimalo jestli ho muzu jenom prepsat na byvaleho nebo jestli ho musime zrusit uplne?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

195
18.2.16 11:07

A proc nezavolas do kb???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6731
18.2.16 11:11

Jsi vlastníkem účtu, tzn. pro čistý stůl v budoucnosti bych doporučil účet zrušit a peníze převést na účet, který si založí jako vlastník manžel.
Při přepisu (pokud to banka vůbec umožní) budeš vždy vedena v historii účtu jako vlastník, což nemohu doporučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
18.2.16 11:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky mam dotaz rozesla jsem se pritelem a potrebuju vyrwsit spolecny ucet. Majitel jsem ja a ex je pouze spoluvlastnik.. Ja uz tento ucet nepotrebuji kdezto ex by si ho ponechal tak by me zajimalo jestli ho muzu jenom prepsat na byvaleho nebo jestli ho musime zrusit uplne?

zajdi do banky i s nim a přepište to. Jde to, pokud on tam nemá žádné dluhy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.16 11:22

Dneska tam jdeme jen jsem chtela mit info :-) no a koukam radsi ho zrusim nechci byt v historii

• Nahlásit
  • Citovat
58662
18.2.16 11:25
@Anonymní píše:
Dneska tam jdeme jen jsem chtela mit info :-) no a koukam radsi ho zrusim nechci byt v historii

to ničemu nebrání, jestli máte tu historii v pohodě. Já takhle na ex přepsala účet, on šel o 3 roky později do insolvence, ale mi se to netýká, účet je už ofiko jeho a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.16 11:45
@martina.se píše:
to ničemu nebrání, jestli máte tu historii v pohodě. Já takhle na ex přepsala účet, on šel o 3 roky později do insolvence, ale mi se to netýká, účet je už ofiko jeho a hotovo.
tak to jo.. Do teď v poho a když se on teda např za rok zadluzi tak se me to netyka? Nikdo me nebude kontaktovat?
  • Nahlásit
  • Citovat
58662
18.2.16 11:47
@Anonymní píše:
tak to jo.. Do teď v poho a když se on teda např za rok zadluzi tak se me to netyka? Nikdo me nebude kontaktovat?

ne, nebude, buď v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.16 13:04
@martina.se píše:
ne, nebude, buď v klidu.

Super, díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek