Tolerance mezi sousedy

78
17.2.16 21:06

Tolerance mezi sousedy?

Dobrý večer,

žiji v satelitu na okraji obce.
Soužití s dalšími rodinami je víceméně dobre.
Až na jednu sousedku - typové generál, její manžel podpantofel.
Tato paní je ma přímá sousedka. Od zacatku se snaží zde zavádět a prosazovat svou pravdu.
Uvedu tedy několik příkladu. Ma psi (3) které venčí zásadně kolem našeho a jiných domu. Úklid ho*en žádný. Na jeji zahradu je nepustí.
Dále ma dítě, které vydáva zvuky k životu patřící.. Hlasite skřeky. Na zahradu jej opět nepustí, hraje si u našeho plotu, tudíž cele víkendy poslouchám cizi dítě. Věci jako stavební materiál ma uskladnen na obecním pozemku, i po upozorněni starosty obce, aby si jej každy odklidil na svůj pozemek. Pes stekaji pokud není doma hlasitě (asi radosti).
U nas ji vadi, ze máme v létě posezení s přáteli, kde ona slyší hlasy a jak se venku bavíme i přes zavřené okno… Ona nikoho na svou zahradu nezve, nechává se zvát pouze k jiným.
Nyní jsme měli oslavu s hudbou. Která byla hlasitá asi 20 minut. Jí se prý odráží a rezonuje v domě. Okno je situováno k nám.
Ovšem druhy den řešila, ze to nebylo poprvé (nebylo, oslavy u nás jsou) aj. ze chtějí spát, což chápu. Nechápu ale tak extrémní propustnost hluku.
Nejvíc mi ovšem vadí, ze ona též nedělá vše podle pravidel a druhé peskuje jak malé décka.
Prosím o názory.
Kde začíná a konci tolerance? :nevim: :nevim:

Příspěvek upraven 17.02.16 v 21:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.2.16 21:11

A co takhle dát na branku svého domu: choďte si laskavě sr. á. t s vaším psem před váš dům. Nebo si ji vyhlídni, až bude venčit, choď za ní a veškeré hovna po psech sbírej, pak ji je dej před dům.
To dítě nechápu: jak u plotu? - co si tam koupit tujky a osadit plot, abys ses na dítě nemusela dívat?
S materiálem na obecním pozemku neporadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
17.2.16 21:15

@Kalinka45 já bych ty jejich hovna pravidelně sbírala - hned jak odejde a naházela jí to na zahradu :mrgreen: ke zbytku - toleruju to, co není pravidelné a hrubě obtěžující. Takže oslavy na silvestra nebo v létě jednou za čas v rozumnou dobu atd.. ale jsme v paneláku, takže je to jiné. řídím se heslem - co nemáš rád sám, nedělej druhému, takže žiju dle toho. Naštěstí máme sousedy v pohodě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
679
17.2.16 21:45

Já bych to po psech taky posbírala a nekompromisně naházela před její branku. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
679

Podruhé totéž :(

Příspěvek upraven 17.02.16 v 21:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
679

:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9950
17.2.16 21:48

To máš ještě slušné sousedy :kytka: nepřála bych ti ty moje :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
17.2.16 21:48

@Denčii nějak to poslední dobou zlobí, se mi kolikrát odešle příspěvek několikrát, nebo s větou - načítám citovaný příspěvek atd :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1325
17.2.16 22:03

@Kalinka45 Takove mam nejradeji. Myslim tim sousedku, ktera sama dela bordel a ostatni prudi. Jsem politik, tkz prvni co bych zkusila, by bylo pozvani na neutralni pudu, kde bych ji seznamila se vsim, co vadi me. Urcite bych to mela sepsane, abych na neco nezapomnela. Je dost mozne, ze to co vadi Vam, ji prijde normalni (i kdyz normalni to neni, kazdy ma latku nekde jinde). Na stejne schuzce bych pak take rekla, ze chci resit i to, co vadi ji, ale pouze za predpokladu, ze i ona zmeni sve obtezujici chovani, aby to melo pro obe strany nejaky smysl. Pokud by se sejit nechtela, pak bych ji kdykoliv by delala nepristojnosti ihned sla rict, ze mi to vadi. Porad dokola. Asertivne ale s odhodlanim. Jedno z toho by ji snad zlomilo. Dala bych tomu tak mesic. Pokud by ani jedno nezabralo, asi bych si postavila nepruzorne 2m zdi sousedici s jejim pozemkem.

PS: K prehazovani psich vykalu bych se asi nesnizila, prijde mi to detinske a nic to neresi. Spis je to valka, ktera povede leda tak do pekla (IMO).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
17.2.16 22:23

Bobky bych vecer nasbirala a kazdy vecer odlozila v pytliku na ten odlozeny material,,,party,, na vasi zahrade bych ukoncila jedine az po 10.vecer a pak at si policajti klido prijedou poslechnout vase povidani- to neni zadna hlasita hudba nebo rezani dreva… S jejich ditetem a stekacim psem neudelate uz nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24108
17.2.16 22:23

@Kalinka45 Já bych jí konkrétně psí ho.na házela přes plot na její zahradu. Mě by to za tu srandu stálo. Já jsem na tohle alergická, bydlíme na vesnici a tady maj všichno pejskaři pocit, že se po psech nemusí uklízet. Včetně lidí v bytovce, kde bydlíme a přitom si na pozemku bytovky hrajou i jejich děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
17.2.16 22:40

Nechci dělat naschvaly.
Nic na jeji stranu jsem nikdy neřekla, byt psi H nebo ostatní.
Jen mi vadi to výchovné kázání. Jako by sledovala z okna co se kde děje a vše komentuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1375
17.2.16 22:58

To jsou rady 8o. Kolik vám je? Snad je aspon zakladatelka dospělý člověk a má ústa a měla by je umět použít. To že to neudělá je jenom její problém. Já tohle nechápu..stěžovat si tady a neotevřít pusu na patřičném místě.. Co chceš jako poradit? Házení hoven přes plot nejspíš nebude to pravé ořechové :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
17.2.16 23:19

Njn sousedi :roll: Taky máme jednoho vypečeného, teda nejraději bych aby už byl vypečenej a dal pokoj. :jazyk: Jako není to tak děsný, že bychom si mazali hov.na po klice, ale spíš je to o tom, že my jim tolerujem věci a ani nemuknem a oni asi taky tolerují, ale pak nám přijdou vynadat jako první, resp ten soused má pindy jako první, ale vždycky. Tvl von pindal i když jsme si vysadili stromy, že mu na jeho zahradu bude lítat naše listí :roll: Noo, takže mu pěkně od plic povyprávím, co mu všechno toleruju a dokonce od kdy, s chlapem se rovnou posílaj do p.dele :mrgreen: Navíc jakožto místní drbna tu mám po vsi vliv :pankac:, hehe a toho von se bojí, takže je vidět, že se krotí. Muehehe, dokonce mi jednou říkal, že doufá, že ty spory zůstanou jako jen mezi námi :mrgreen: No doufat může, ale zas to nerozkecávám tak okatě. To, že je tady za d.bila, na tom já mám podíl jen malý :oops:, vesměs si za to může sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
17.2.16 23:22
@Kalinka45 píše:
Nechci dělat naschvaly.
Nic na jeji stranu jsem nikdy neřekla, byt psi H nebo ostatní.
Jen mi vadi to výchovné kázání. Jako by sledovala z okna co se kde děje a vše komentuje

Hele, zas nesbírat hvna, to je fakt nechuť, to bys jí teda říct měla :think:. Já ty lidi upozorňuju, ono stačí i pohledem :lol: no a když se ke sběru nemaj, tak jim teda vynadám - i těm cizím. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama