Spolužák mě šikanuje

Anonymní
13.1.20 23:25

Spolužák mě šikanuje

Ahoj lidi, chci se svěřit s mým problémem. Jde o to, že jsem gay a lidi na škole si to o mě myslí, což nevím, jak to jde poznat, protože bych řekl, že vypadám jako obyčejnej kluk. Konkrétně jeden kluk že třídy se mi furt posmívá a uráží mě. Vubec nevím, co má za problém a jak to ví.
Ještě před prázdninami jsem byl v šatně před tělocvikem a když se všichni začali převlékat, tak pronesl něco jako:,, Pozor je tu ten buzrant, aby se mu nepostavil."
Stalo se to už víckrát a takové narážky má na mě pořád, sotva se hnu. Pořad do mě nějak šťouchá, schazuje mi věci z lavice a vysmivá se mi. A ostatní že třídy se připojují. Jsem z toho úplně v koncích. Nemám se tam s kým bavit, všichni na mě tupě zirají a přitom jsem nikomu neřekl o své orientaci. Dneska ráno, když jsem přišel do třídy a šel k lavici, abych si sednul, slyším pomluvy a z ničeho nic mi podkopl jeden spolužák nohu. Jo, dobře, to bych si ještě řekl, že to je sranda. To jsem si právě říkal hned od začátku a snažil se to tak i brát, ale ten zbytek už je na mě fakt moc. Vždyť už nejsme malé děcka. Nejhorší je, že se ani nemám jak ubránit, pokaždé odletím jak sra
ka. Nejradši bych tam už nešel, jsem z toho úplně psychicky zničený.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17324
13.1.20 23:35

To je hrozne, vubec se ti nedivim, ze nemas uz chut do skoly chodit. Zmena skoly by nesla? Rodice o tve orientaci vedi? Pokud ano, rekni jim o te sikane, tohle se pece neda dlouhodobe vydrzet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9699
13.1.20 23:48

Jde poznat, že jsi gay. Alespoň ve valné většině případů to poznat jde.

Co s tím - to je otázka. Kdybys mu uměl dát po držce, je to vyřízený. Ale to asi nepůjde, tak si musíš vymyslet šikovný, drsnější, přitom i vtipné „stěry“. Můžou to být hotový lži - třeba - říká se, že gay pozná gaye - a já měl taky pocit, že jsi taky gay, tak co, dáme to dohromady? A najdi na něm něco zženšitlého, třeba účes, barvu oblečení a nahlas to uveď jako důkaz o jeho orientaci. Možná ti dá přes tlamu on, ale už v tom do školy nepřjde. Kurs sebeobrany by neškodil. Teď začnou znovu nábory na další semestr, přihlaš se někam. Dobrá je KravMaga.
V nejhorším případě řešit přes učitele. Máš právo být gay, stejně jako transsexuál nebo to třetí pohlaví, co možná bude někdy mít i svoje záchody. Můžeš být co chceš.
Sňatek s ním neplánuješ, tak by bylo hezké, kdyby o tebe měl ten kluk menší zájem.
Poraď se s rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
13.1.20 23:56

Achjo. To je mi líto. Buď změna školy nebo psycholog. Nemáte přímo školního? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
14.1.20 00:00

@LaPaloma Prý je jich kolem čtyřiceti. Našla jsem že britský FB rozlišuje 71 pohlaví. By mě zajímalo kam by se vlezlo 71 WC :nevim: :mrgreen: ono to časem bude ještě sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12761
14.1.20 02:15

Ja bych nerekla, ze skola az v nejhorsim pripade, deje se to na pude skoly, takze ta by mela zakrocit rozhodne. Mas ucitele, kteremu duverujes? Nemusi to byt nutne tridni, i kdyz to by bylo idealni, ale ne vzdy to je osoba, ktera nejvic chape…my treba na zakladklce meli prisernou tridni a vybornou ucitelku zemepisu, ktera s nami nekolikrat zustala i po hodine a povidala si o ruznych vecech, ktere nas v zacinajici puberte trapili. Zmena skoly nic nezaruci, tam muzou byt stejni blbci :nevim: Pises, ze ostatni se zapojuji, neni to jen jeden kluk, i kdyz ten to nejspis vede, takze by meli vsichni dostat kolektivni pucung…ale zalezi, jake mas ucitele a vedeni skoly, jestli jsou schopni se k tomu nejak postavit. Drz se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12761
14.1.20 02:20
@Walburga píše:
@LaPaloma Prý je jich kolem čtyřiceti. Našla jsem že britský FB rozlišuje 71 pohlaví. By mě zajímalo kam by se vlezlo 71 WC :nevim: :mrgreen: ono to časem bude ještě sranda.

Australie ma na formularich casto Muz/Zena/Ostatni/Nechci sdelovat ;) Taky jsem koukala, co vsechno existuje, nedavno davali fascinujici dokument o intersex lidech, ti jsou fakt ani ani…a taky hezky vysvetlili rozdil mezi sex(pohlavi ve fyzickem smyslu, kdy jsou fakt asi ty 3, muz, zena a inter) a gender(s cim se identifikujes, a tam je to jeste zajimavejsi) no a pak sexualni orientace (a tam je taky dlouhy seznam)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
14.1.20 04:10

Šikana je pro školy velký strašák a každá škola je řeší, vedi jak, mají svoje postupy. Takže se na někoho obrat, buď na školního psychologa nebo učitele. Nemáš se za co stydět, určitě nejsi jediný gay na škole, možná ani ve třídě. Tvoje současná situace není jednoduchá, třeba tě pak budou ignorovat, ale budeš mít klid.
Jiné řešení nevidím, pokud vždy zmizis, jeho chování se bude časem stupňovat a ostatní se budou nejspíš přidávat, stadovy efekt.
Drž se a jednej, bude to lepší :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
14.1.20 04:59

Měl by ses někomu svěřit. Co třeba rodiče? Jinak ve škole oznámit třídní učitelce, nebo preventistovi. Lze i anonymně např. přes nntb.cz, kde najdeš i další informace o šikaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14258
14.1.20 06:17

To je hrozne. Rekni to rodicum nebo nekomu ze skoly, tridnimu uciteli nebo uciteli, kteremu duverujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
14.1.20 06:21
@Anonymní píše:
Ahoj lidi, chci se svěřit s mým problémem. Jde o to, že jsem gay a lidi na škole si to o mě myslí, což nevím, jak to jde poznat, protože bych řekl, že vypadám jako obyčejnej kluk. Konkrétně jeden kluk že třídy se mi furt posmívá a uráží mě. Vubec nevím, co má za problém a jak to ví.
Ještě před prázdninami jsem byl v šatně před tělocvikem a když se všichni začali převlékat, tak pronesl něco jako:,, Pozor je tu ten buzrant, aby se mu nepostavil."
Stalo se to už víckrát a takové narážky má na mě pořád, sotva se hnu. Pořad do mě nějak šťouchá, schazuje mi věci z lavice a vysmivá se mi. A ostatní že třídy se připojují. Jsem z toho úplně v koncích. Nemám se tam s kým bavit, všichni na mě tupě zirají a přitom jsem nikomu neřekl o své orientaci. Dneska ráno, když jsem přišel do třídy a šel k lavici, abych si sednul, slyším pomluvy a z ničeho nic mi podkopl jeden spolužák nohu. Jo, dobře, to bych si ještě řekl, že to je sranda. To jsem si právě říkal hned od začátku a snažil se to tak i brát, ale ten zbytek už je na mě fakt moc. Vždyť už nejsme malé děcka. Nejhorší je, že se ani nemám jak ubránit, pokaždé odletím jak sra

Sám si s tím neporadíš. Řekni to rodičům a třídní učitelce. Musí to řešit. Udělej to hned. Agrese takových ubožaku většinou časem roste. Podle mě změna školy je až to poslední. S největší pravděpodobností by to za chvíli bylo stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14141
14.1.20 06:40

Budu se opakovat. Reditel/ka skoly to musi vedet (takze informovat) a musi to resit. Pokud neresi, tak dat podnet zrizovateli skoly (mesto nebo kraj).
A samozrejme rodice :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8944
14.1.20 07:20
@Anonymní píše:

No nejlepší způsob je to rici rodicum co se ve skole deje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
14.1.20 07:38

Nevím kolik je ti let a do které třídy chodíš, ale pokud jsi si svou orientací jist, tak řešením je ji priznat. Co vím tak dnešní mládež je dost tolerantní. Pokud se ti bude přesto posmivat pak ho přirovnej k nějaký starý sousedce, nebo třeba našemu prezidentovi. :( Ideální pokud to ale napřed zkonzultuješ s psychologický poradcem, pokud ho máte na škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
14.1.20 09:48

Sám jsem něco podobného zažil jako školák, i když nejsem gej.
Nechápu, proč zakladateli doporučujete změnit školu, když problém nezavinil. Změnit školu by neměl on, ale jeho šikanovatelé.

Jinak si taky myslím, že by mohlo pomoct svoji orientaci přiznat. Bohužel u dětí a puberťáků je těžké odhadnout reakci. Dost často jsou velmi kruté a netolerantní vůči jakékoli odlišnosti, třeba když někdo nenosí drahé značkové oblečení. Přesto bych to zkusil, ale bez ohledu na to bych se taky obrátil na učitele/ředitele/rodiče.

Vzpomínám si na incident, kdy mě starší žák napadl a roztrhl mi košili. Stálo mě hodně námahy, abych to sdělil třídní učitelce. Učitelka řekla, že jelikož se to stalo na cestě ze zastávky mimo areálu školy, není to její záležitost. Samozřejmě ten žák mě šikanoval i ve škole, ale po takové reakci učitelky jsem si to radši nechal pro sebe. Od té doby uplynulo dvacet let, ale své šikanovatele a podobné primitivy pořád nenávidím stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat