Syn 9. třída a zhoršení známek

Anonymní
12.1.20 21:52

Syn devátá třída a já bezradná a smutná

Ahoj. Mám syna v deváté třídě. Má ADHD. Tento rok prochází pubertou, která je v plném rozpuku. Hloupý není. Učení doma co se naučí umí. Matiku umí a fyziku taky. Manžel se věnuje s ním těmto předmětům. Jenže na začátku školy frajeřil, že vše zvládne sám a nachytal samé špatné známky. Matiku stáhnul na trojku, dějepis taky, ale fyziku přesto, že doma umí ve škole napíše test blbě. Takže mu vychází čtyřka. Vždy jsem si myslela, že půjde na střední, pak sem se smířila s tím, že né a vybrali jsme tedy učňák škodovku. Je to učňák na dobré úrovni. No jo, áe teď se obávám, že ho nevezmou s jednou čtyřkou. Jsem z toho moc smutná, chci pro něj to nejlepší, aby se dobře vyučil, pak si našel práci, která ho bude bavit a uživí ho. Ve škodovce, když se vyučí, tak jim nabídnou práci. Máme tam synovce a je moc spokojený. Je vyučený a plat má fajn a i celkově. Já nevim, ale asi to moc hrotim? Nebo je to normální, že je to pro mě tak důležitý, aby syn neměl tu čtyřku a do škodovky se dostal? Jak to prožíváte vy? Rodiče deváťáků? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1197
12.1.20 21:56

Nevím, jak která střední přihlíží k vysvědčení, ale můj muž prolezl základkou s odřenýma ušima a dneska má doktorský titul :nevim: život není o známkách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3946
12.1.20 21:57

Tohle už tady bylo, že?
Já mám dceru a má z fyziky jedničku. Spíš syn není nadaný technicky. Na pubertu to nesváděj, normálně na něj nestačíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18072
12.1.20 21:57

Tohle už jsi tu psala ne? no tak podá přihlášku a když ho nevezmou tam, bude muset jinam třeba mu dojde že si to pokazil a zabere

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
12.1.20 21:58

No, já myslím, že se tam dostane i s tou čtyřkou, takže to opravdu moc hrotis. V dceřiné bývalé třídě bylo vicr ctyrkaru a vždy se na učňák dostali, a to neměli na vysvědčení jen jednu čtyřku. Nicméně je dobře, že mu dáváš najevo, aby se i přesto učil dál,.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22064
12.1.20 21:59
@Anonymní píše:
Ahoj. Mám syna v deváté třídě. Má ADHD. Tento rok prochází pubertou, která je v plném rozpuku. Hloupý není. Učení doma co se naučí umí. Matiku umí a fyziku taky. Manžel se věnuje s ním těmto předmětům. Jenže na začátku školy frajeřil, že vše zvládne sám a nachytal samé špatné známky. Matiku stáhnul na trojku, dějepis taky, ale fyziku přesto, že doma umí ve škole napíše test blbě. Takže mu vychází čtyřka. Vždy jsem si myslela, že půjde na střední, pak sem se smířila s tím, že né a vybrali jsme tedy učňák škodovku. Je to učňák na dobré úrovni. No jo, áe teď se obávám, že ho nevezmou s jednou čtyřkou. Jsem z toho moc smutná, chci pro něj to nejlepší, aby se dobře vyučil, pak si našel práci, která ho bude bavit a uživí ho. Ve škodovce, když se vyučí, tak jim nabídnou práci. Máme tam synovce a je moc spokojený. Je vyučený a plat má fajn a i celkově. Já nevim, ale asi to moc hrotim? Nebo je to normální, že je to pro mě tak důležitý, aby syn neměl tu čtyřku a do škodovky se dostal? Jak to prožíváte vy? Rodiče deváťáků? Děkuji

Myslíš boleslavskou Škodovku? Řekla bych, že je tam docela nával, soudě podle loňského roku. Problém měli i trojkaři. Ale uvidíš, třeba při přijímačkách zazáří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6421
12.1.20 22:01

A není pozdě to řešit v pololetí 9. ročníku? :nevim: To už je snad podaná i přihláška, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1380
12.1.20 22:03

Já jsem měla několik trojek, nakonec mám taky vysokou. Nedělala bych z toho tragédii a klidné zkusila i střední i učňák. Hodně záleží na tom, jak udělá přijímačky. Já měla na základce hodně velkou pubertu kolem těch 13-15 let, vůbec se neučila, naši ze mě byli hotový. Na střední jsem se uklidnila a nakonec i tu vejšku mám. Nedělala bych z toho tragédii, fakt ne. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53765
12.1.20 22:04

@Aletheia přihlášky se podávají do 1.3.
Mám dceru v 9. třídě a řešíme výběr SŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.20 22:08

Kamarádku vzali na střední i se čyřkou, ikdyž na stránkách mají napsané, že s takovou známkou neberou. První kolo ji nevzali, tak se odvolala a při druhém brali snad kohokoliv, aby naplnili třídy. Měli jste to zkusit :) Jinak, to, že chceš pro syna to nejlepší a aby se měl snad dobře je snad pro každou matku důležité.

Prosím anonym, nepíšu o sobě :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
1856
12.1.20 22:08
@LaPaloma píše:
Tohle už tady bylo, že?
Já mám dceru a má z fyziky jedničku. Spíš syn není nadaný technicky. Na pubertu to nesváděj, normálně na něj nestačíte.

To ti gratulujeme, že máš tak šikovnou dceru, to zakladatelku jistě povzbudilo :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3946
12.1.20 22:11

Jenomže ty testy na přijímačky jsou hrozně těžký. Kdo má na ZŠ trojky, čtyřky, nedá běžný test z učiva, tak určitě nedá ty zkoušky. Podívejte se na sciodat. Navíc tohle je první silnější ročník, u nás místo obvyklých 3 prvních tříd byly 4. Následující ročníky jsou také silné, dokonce ještě silnější. Bude horší se dostat do školy než loni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3946
12.1.20 22:11
@bigl píše:
To ti gratulujeme, že máš tak šikovnou dceru, to zakladatelku jistě povzbudilo :potlesk:

No, já jen aby mu nevěřila, že to doma umí, když to ve škole nedá. To je nesmysl.
Navíc tahle zakladatelka psala, že se syn nechce učit s otcem ani matematiku.. atd., neumí mu poručit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26202
12.1.20 22:13
@bigl píše:
To ti gratulujeme, že máš tak šikovnou dceru, to zakladatelku jistě povzbudilo :potlesk:

:lol: :lol: :lol: :lol:
Tos trefila. :mrgreen: Někdy by měl člověk přemýšlet, než něco kvakne, ze :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.20 22:16
@tumpach píše:
No, já myslím, že se tam dostane i s tou čtyřkou, takže to opravdu moc hrotis. V dceřiné bývalé třídě bylo vicr ctyrkaru a vždy se na učňák dostali, a to neměli na vysvědčení jen jednu čtyřku. Nicméně je dobře, že mu dáváš najevo, aby se i přesto učil dál,.

Na učňák ano, ale skodovka je,, lepší” co sem slyšea se čtyřkou asi ne

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama