Jak se s ním pokusit komunikovat a pomoct mu

Anonymní
11.1.20 19:24

Můj syn se začal chovat zvláštně 2

Znovu vás zdravím! Tak jsem přišla za synem s tím testem na drogy a v klidu mu řekla, co po něm chci. Nečekala jsem, že to bude tak snadné, každopádně se s těží zvedl z postele, ale úplně bez problému souhlasil. Dokonce vypadal, že tomu nemůže uvěřit, že by mě něco takového napadlo. Ten test je na způsob, jako těhotenský. No ale vypadá to, že drogy v tom nebudou… Tak jsem se ho zeptala, co ho trápí a on mi řekl, že mu nic není a nemám si dělat starosti. Snažila jsem se to z něj asi půl hodiny dostat, ale nic neřekl. Jen že to, jak se cítí není nic, s čím by mu někdo mohl pomoci. Připadá mi, jako by měl horečku a mluvil zvláštně, jakoby nervózně a unaveně. Tak jsem dohlídla na to, aby si lehl a udělala mu čaj. Ale nevím dal, jak se s ním pokusit komunikovat a pomoct mu. Vypadá to fakt jako deprese a nemůžu se na to dívat. Tak teď stojím v chodbě mezi dveřmi, naprosto bezradně přemýšlím. Jo, určitě musí k odborníkovi, to je mi jasný. A hlavně na něj dohlížet.
Co si o tom myslíte? :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23398
11.1.20 19:31

A co to je za test a na jaké drogy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18076
11.1.20 19:34

A neudělali s kamarádama někde nějaký velký průs. er? netrápí ho svědomí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4259
11.1.20 19:37

Pokud je to dětská deprese, tak k dětskému psychiatrovi a on mu předepíše antidepresiva. Potom už mu test na drogy nedělej, svým způsobem jsou antidepresiva na bázi drog.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9783
11.1.20 19:46
@Anonymní píše:
Znovu vás zdravím! Tak jsem přišla za synem s tím testem na drogy a v klidu mu řekla, co po něm chci. Nečekala jsem, že to bude tak snadné, každopádně se s těží zvedl z postele, ale úplně bez problému souhlasil. Dokonce vypadal, že tomu nemůže uvěřit, že by mě něco takového napadlo. Ten test je na způsob, jako těhotenský. No ale vypadá to, že drogy v tom nebudou… Tak jsem se ho zeptala, co ho trápí a on mi řekl, že mu nic není a nemám si dělat starosti. Snažila jsem se to z něj asi půl hodiny dostat, ale nic neřekl. Jen že to, jak se cítí není nic, s čím by mu někdo mohl pomoci. Připadá mi, jako by měl horečku a mluvil zvláštně, jakoby nervózně a unaveně. Tak jsem dohlídla na to, aby si lehl a udělala mu čaj. Ale nevím dal, jak se s ním pokusit komunikovat a pomoct mu. Vypadá to fakt jako deprese a nemůžu se na to dívat. Tak teď stojím v chodbě mezi dveřmi, naprosto bezradně přemýšlím. Jo, určitě musí k odborníkovi, to je mi jasný. A hlavně na něj dohlížet.
Co si o tom myslíte? :(

Fajn, že to řešíš klidne, ikdyz do klidu máš jiste hodně daleko. Nevim jak to v ČR funguje, ale neexistuje nějaké tel. cislo/místo/odbornik kde by Ti poradili? Pokud ano, urcite tam zavolej. Klucina má zkrátka problem a nevi co s tím. Potřebuje pomoc, odbornou pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 19:49

Nerozešla se s ním holka? Nebo homosexualita? Problémy se vzhledem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9783
11.1.20 19:49

:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2676
11.1.20 19:54

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 19:54
@AnneElliot píše:

To je těžký zjistit, ale nevšimla jsem si, že by měl holku, však jak jsem psala, je docela hodně střídal a nikdy si žádnou nepřivedl k nám, že by mi ji chtěl představit. Nevím, ale určo je to všechno možné. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
9783
11.1.20 19:59
@AnneElliot píše:

Na to jsem se taky ptala, ale nedostala odpověď. Taky je možný, že mu někdo „ublizil“, nefunguje jak se od něj ocekava/předpokládá atd. To se s mámou špatně řeší, proto ten odborník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4449
11.1.20 20:06

Zeptala bych se ho, jestli nemá nějaké fyzické potíže, jestli se mu nestalo něco nepříjemného, či jestli by nepotřeboval si s někým promluvit. Vyjádřila bych, že mám starost a že se může svěřit mě, případně někomu, kdo by mu mohl pomoct. S klukama je to těžký, všechno drží v sobě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 20:31

To je dobře, že jsi s ním zkusila promluvit, i ten test..Co kdybys za ním zašla ještě jednou, a mluvila ne o něm, ale o sobě. O svých pocitech, o svém strachu o něj, o své lásce k němu, o své bezradnosti mu pomoci, o tom že vlastně nevíš, jak mu vysvětlit že ti může svěřit úplně všechno…a že se trápíš. Že nedokážeš kolem něj chodit a tvářit se že nic nevidíš… Pak, možná později, podle reakce, zkusila ho znovu požádat o rozhovor, případně na rovinu navrhnout, jestli se bojí nebo stydí mluvit s tebou jako s mámou, zda by byl ochotný si promluvit s psychologem, svěřit mu co se s ním děje, aby se zjistilo, v které oblasti hledat pomoc. Pokud by jen váhal a rezolutně to nezamitl, na předem připravenou domluvenou schůzku s psychologem bych ho prostě odvezla. Protože to může být cokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
11.1.20 20:34

Mozna uvazuju jinym smerem, ale pokud se vyloucily drogy…nemohl treba zjistit, ze trpi nejakou nemoci a je z toho uplne v haji? Nesveril by se tomu kamaradovi, pokud bys ho pozadala o pomoc? Uz jsi se synem mluvila, ze se to musi resit a ze pujdete k lekari, jak reagoval? Snaz se ho podporovat, jako dosud, aby vedel, ze se pripadne na tebe muze obratit.Co na to manzel? Moc Vam drzim palce, tohle je nezavidenihodna situace. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5790
11.1.20 20:40

Tebe možná nebere, co aby s ním promluvil otec, brácha, děda, trenér, někdo, komu kluk věří a otevře se. Třeba si myslí, že je to chlapská věc a tobě to neřekne, protože tomu třeba neporozumiš.

Na jaké drogy to byl test? Nemůže jet v nějakých lécích, ty ten test neukáže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
11.1.20 20:50

@Meduňková
Mne se libi tenhle navrh…mluvit, jak se citis, obavy, strach…
Znepokojiva je teda taky hlaska syna, ze nebude trvat dlouho a budes mit klid. Zeptala bych se ho, jestli si uvedomuje zmenu, co on navrhuje, jak to resit.Asi opravdu deprese…asi bych zkusila zavolat na nejakou krizovou linku a zkusila se se synem dohodnout na navsteve lekare.Kor pokud je ted svolny ke spolupraci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama