Dva odlišné světy

Anonymní
12.1.20 09:31

Dva odlišné světy

Dobré ráno, jdu se spíše vypovídat, z něčeho co mě dělá delší dobu starost.
Mám dceru je jí 11 let a chodí do 5 třídy ZŠ. Už od školky má kamarádku (nejlepší), která pochází ze silně věřící rodiny. My jsme ateisté. Holky spojuje láska ke zvířatům a k přírodě. Dosud bylo vše v pohodě a když byly nějaké maličkosti, tak jsme si je vždy vyříkali, jako rozumní lidé. Ale poslední půlrok se mě zdá, že se světy holek značně rozcházejí. Kamarádka mé dcery je vychovávana např. bez počítače, telefonu, tabletu, televize rádia. Holky doprovázím každý den k metru, když jdou do školy. Např. měly jít se školou do divadla a kamarádka měla boty celé od bahna, tak jsem vzala vlhké ubrousky a boty jí vypucovala, nebo měla fleky na kalhotech, tak jsem řekla, že takhle se do divadla nechodí. Ona to samozřejmě řekla doma.Byla jsem její mámou upozorněna, že ony takové malichernosti neřeší. 8o Dále mě kamarádka řekla, že moje dcera jejich holčičku straší a ona paak nemůže spát. Že prý např. hrozí konflikt s Iránem 8o Nebo že jí může po cestě domů někdo přepadnout a další a další věci, které vyplívají z toho, že to dítě je v podstatě odřízlé od dění kolem sebe a ve světě, tím jak nemají doma nic. Nevím, jak se k tomu vůbec postavit??? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

110
12.1.20 09:37

Jsi si jistá, že s Íránem? Už chápu

Příspěvek upraven 12.01.20 v 09:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1904
12.1.20 09:42

Asi bych rekla dceri at se s ni o takovych vecech nebavi. Pamatuji si, ze jsem mela kamaradku od ktere odesla mama, vedela jsem to, ale ona delala ze ne a porad o ni mluvila jako by tam byla a ja tu hru hrala s ni. Tak neco podobneho. Na druhou stranu to nemusi prehanet, holku dali do skoly, da se ocekavat, ze se tam takove veci dozvi, policie chodi a dela detem prevence, muzou rozebirat nejake situace v hodine. A spiny si holt nevsimej ze bys to resila. Muzes ji upozornit: Mas flek. Ale reseni nech na ni.Je uz velka a muze sama se snazit byt cista. Pokud nechce, jejich vec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.20 09:44

Tak to je mazec… Rodice asi nezmenis. Nezbyva nez tu rodinu respektovat a pratelstvi holek nechat bezet..

Popravde je jen otaxka casu, kdy se dcera vzbouri rodicum, ze chce mobil ci PC. A take jej bude potrebovat pri studiu.. Zpracovani dat v excelu, napsani seminarky ce worku, nalezeni informaci na googlu (treba do te seminarky..).

Ja sama jsem take z katolicke rodiny. Doma jsme nemeli PC ani mobil (ale jsem starsi, je mi pres 30, takze to nebylo az tak nezvykle to nemit). Ale nebylo to kvuli vire, ale kvuli penezum.. Nasi na to nemeli. Kdyz jsem na gymplu s PC neco potrebovala, delala jsem to na PC ve skole. Ale moc jsem to s technikou neumela.. Po prichodu na univerzitu technickeho zamereni jsem byla za exota, co nezna pocitac a nevi jak ho ovladat :oops:

Ale rychle jsem to dohnala. Dnes uz sama programuji, pisu si skripty a delam webovky :mrgreen:

Je mi te divky lito..

• Nahlásit
  • Citovat
7497
12.1.20 09:44

Nechápu, jakou roli v tom hraje víra? Takhle vychovávat dítě může i ateista. Taky by se mě jako rodiče dotklo, kdybys mi kecala do výchovy a poučovala moje děti o něčem, co se neztotožňuje s mým stylem výchovy. Abys pochopila, nemyslím to zle, jsem spíš jako ty, ale představ si, kdyby oni tvé dceři říkali, jak a co má dělat právě podle jejich založení. Nechala bych to na holkách, pokud se mezi nimi ta propast bude rozšiřovat, stejně kamarádství časem skončí. Jen mě tedy udivuje, že dcera v jedenácti letech řeší konflikty s Íránem 8o. To musí mít zase od vás a přijde mi to opravdu jako zbytečné strašení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41115
12.1.20 09:45

Popravdě taky by sem i nelíbilo, kdyby do mýho dítěte někdo hustil své politické názory.
Na špinavé boty, flek jsi mohla upozornit a říct, že jestli chce, tak jí ty boty utřeš. Ael ne to dělat hned, jak to uvidíš. Přijde mi, že některé věci zbytečně hrotíš. Není to tvoje dcera, tak se s k ní podle toho chovej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24731
12.1.20 09:48

Já bych to nechala na holkách, ono je pravděpodobné, že v dospívání se jejich cesty rozdělí, nepletla bych se do toho… :kytka:

Měla jsem spolužačku na střední, věřící, nechodila ani s námi na diskotéky, nikam, je dnes sama, bezdětná, stále u rodičů v baráku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14820
12.1.20 09:59

Neměla bys zasahovat do světa kamarádky..
Přijde mi nevhodné pucovat cizímu děvčeti boty a poučovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 10:05

Naše dcera měla také takovou kamarádku.
My jsme tedy nikdy nic takového neřešili, protože se nám to nestalo.
Asi bych to nechala na holkách a nezasahovala do toho. Buď se budou kamarádit dál a nebo se jejich cesty rozejdou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70622
12.1.20 10:05

@lucenka A to, ze dítě slysi zpravy je podle tebe husteni vlastnich politickych nazoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41115
12.1.20 10:08
@j.a.n.i1 píše:
@lucenka A to, ze dítě slysi zpravy je podle tebe husteni vlastnich politickych nazoru.

tak přijde mi divný, aby se o politice mezi sebou bavily 11 letý holčičky :nevim: ty by snad měly mít jiná témata na rozhovory :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21745
12.1.20 10:09

Jsi moc přechytralá a nedivím se, že to rodičům té dívky vadí. Povyšuješ se na ně a dáváš jim najevo, že své dítě vychovávají špatně a že je zanedbané. To by se nelíbilo žádnému rodiči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
12.1.20 10:10
@lucenka píše:
tak přijde mi divný, aby se o politice mezi sebou bavily 11 letý holčičky :nevim: ty by snad měly mít jiná témata na rozhovory :think:

Když USA vlitly do Iráku, tak si o tom povidala desetiletá děcka na hřišti, šel jsem na nákup a ten rozhovor a strach si pamatuji dodnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
12.1.20 10:16

Pro hanku br. Přechytralá??? Že mi přijde divný, že jde někdo s obalenými boty bahnem každý den do školy???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70622
12.1.20 10:22
@lucenka píše:
tak přijde mi divný, aby se o politice mezi sebou bavily 11 letý holčičky :nevim: ty by snad měly mít jiná témata na rozhovory :think:

Proc, me se na to obcas zepta i devitilety, kdyz neco zachyti v televizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama