Špunty do uší

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

renata123
Kecalka 109 příspěvků 13.06.11 09:10
Špunty do uší

Ahoj, mám dotaz na ty z vás, které používáte na spaní špunty do uší - mohly byste mi poradit, jak si špunty do uší dáváte, aby tam držely? Mně totiž ve většině případů špunty z ucha během noci vypadnou :-(
Nevím, co dělám špatně, večer tam bez problémů drží a i když si jdu lehnout na pár hodin třeba odpoledne, tak v uchu vydrží, ale celou noc ne… Hodně mě to štve, protože kvůli hluku z venku se bez špuntů nevyspím. Moc děkuju za Vaše zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

fressa
Stálice 93 příspěvků 13.06.11 09:54

Ahoj,já když jsem se používala,tak jedině ty pěnové-tuším,že je seženeš ve zdravotnických potřebáš-ty pak zmáčkneš a vložíš-jak se začnourozpínat,přiz­působí se tvaru ucha a nevypadnou-kdyby byly moc tlusty,tak si je nůžkama můžeš kolem zúžit-taky jsem to tak udělala :)

1veverka
Závislačka 4840 příspěvků 13.06.11 09:56

Ahoj, já je nejdřív jakoby zmačkám na co nejtenčí a když je strčím do ucha, tak je nacpu celé co nejdál a pak je tam podržím, tak minutu, aby se roztáhly v uchu a právě nevylézaly ven.
Mně tam teda vydrží celou noc, nikdy mi nevypadly. Jestli všechno děláš taky tak, pak to může být jedině značkou… :nevim:
Kupovala jsem je v Makru.

Mahora
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 13.06.11 09:58

Ahoj, záleží na tom, jaké špunty používáš. Jestli pěnové, či voskové. A snad existují ještě nějaké jiné.

Každopádně já mám nejlepší zkušenost s těmi voskovými. U pěnových hodně záleží na tom, jak jsou „tuhé“, ty tužší drží lépe, měkké vůbec. Musíš je trošku požmoulat mezi prsty a točivým pohybem je vsunout do ucha. Ale dle mne nejsou pěnové příliš účinné.

Já si kupuji voskové, stojí cca do 20kč. Jsou i příjemnější, neboť přijmou teplotu tvého ucha a téměř je necítíš. Ty voskové nemusíš tvarovat mezi prsty - tedy vlastně pouze po použití, abys jim navrátila původní tvar. Pouze je zasuneš a jakoby zamáčkneš. Ony po chvíli povolí a přizpůsobí se uchu. Stane se, že mi v noci vypadne, ale málokdy. Já je používám pouze když manžel chrápe, nebo když prší /kvůli veluxu/. A používám většinou jen jeden špunt - na tom druhém uchu spím :mrgreen: .

Pozn. vosk je zapečen v igelitu, takže je můžeš i umýt pod vodou. Z igelitu je vytvořen i „zapečený“ konec, za který špunt pohodlně vytáhneš.

Přeji klidné spaní :wink: .

renata123
Kecalka 109 příspěvků 13.06.11 10:30

No já používám pěnové Moldex - konec zežmoulám do hodně tenkého válečku, zasunu do ucha (někde jsem četla, že se má při tom ucho nahoře za boltec trošku „povytáhnout“ nahoru, snad aby se zvukovod „narovnal“a špunt se do ucha lépe dostal). Pak ještě chvíli v uchu podržím, aby se mohl špunt přizpůsobit. I tak ale všechno marné, špunt vypadává.

Zkoušela jsem i žluté válcové pěnové, ale ty mi přišly na koncích příliš velké i po zmáčknutí - ale je možné, že by pomohlo zastříhnutí, jak píše fressa, tak ještě vyzkouším znova tyhle se zastříhnutím.

Ty voskové v plastovém „obalu“ jsem zkoušela taky, ale vyděsilo mě, jak vypadají, ten plast se mi nelíbil… Ale vyzkouším tedy znova, když si je Mahora tak chválí. Taky je pravda, že zvuková izolace by u těch voskových mohla být lepší, ty pěnové opravdu úplně neizolují.
Jinak možná bude problém v tom, že zasouvám normálně a ne točivým pohybem, jak píše Mahora, to ještě musím vyzkoušet, třeba bude fígl v tom.

Zatím moc děkuju!

renata123
Kecalka 109 příspěvků 17.06.11 13:26

Ahoj holky, tak jsem na doporuceni fressy vyzkousela sestrihnuti klasickych valcovych penovych spuntu a parada, drzej perfektne celou noc!
Takze timto mocmoc dekuju, ani nevite, jak jste mi pomohly :hug: Konecne muzu zase klidne spat!

Karolina76
Stálice 60 příspěvků 30.06.11 19:01

Musí se požmoulat v ruce, aby se trochu ohřály potom splácnout a nakonec jakoby našroubovat do ucha a je to :D… Každej si musí svoji techniku najít sám.

patron97 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.12 15:01
spunty

Ahoj lidi neznáte naké spunty do usi se ktreýma se můžu i ve vodě potápět a aby me do nich kdyz se potápím nenatekla voda x-D

Silence 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.12 15:07

No, existujou speciální ucpávky do uší pro plavce, jestli myslíš tohle. Vysloveně na potápění bych si do ucha nic necpala, protože by to narušovalo „prokřupávání“ uší - vyrovnávání tlaku.

patron97 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.12 18:15

Já mám pravě ze s timhle problem protoze se nesmím potápět ze ybch mohl chitit zánět ucha proto je chci kdyby mě náíhodou nekdo se srandy topil tak aby se mi s nimi nic nestalo a jak se ty vycpávky do uší jmenujou ty speciální

Bolen 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.13 17:59

Nemáte prosímvás někdo zkušenost s jinými špunty do uší, než jsou právě ty pěnové/voskové? nevím čím to je, možná, že mám nestandarttní uši, ale pro mne zvuk vždycky jen přidusily, nikdy se mi s nimi nepodařilo ucpat uši pořádně. A že by se mi to šiklo, bydlím kus u dálnice a ne, ještě jsem si nezvykl…
Někde jsem viděl nějaké plastové s takovými spirálami, čili - nezkoušeli jste to někdo? Díky, rada by se šikla…

danyk
Generální žvanilka 23340 příspěvků 12.05.13 19:59

http://www.prolo.cz/…-vlaknem.htm
Tyhle mi doporučila kamarádka, používají je při broušení kamene. Já jsem je zatím netestovala, protože v lékárně je nemají a není u nás obchod s pracovníma pomůckama, takže mě vyzkoušení na vlastní uši teprve čeká.

Příspěvek upraven 11.08.14 v 16:55

litice41 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.13 21:43
voskové špunty

Zkoušel jsem různé a favorizuji ty které připomínají vosk v igelitovém sáčku. Po vložení se nerozpínají a „nešumí“. Absolutní „ohlušení“ není možné, protože některé hluky se přenášejí i tkání a lebkou. Vadou je, že z prodejen vymizely.

Quenne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.13 19:11

Ty spirálové má přítel, používá je na střelnici, je to značka Surefire.
Teď prý mají novinku, špunty se kterýma člověk slyší normální konverzaci, ale odfiltrují randál. to by mne docela zajímalo, jak takový zázrak funguje.

Hanýsek32
Stálice 94 příspěvků 03.01.14 20:17

Dobrý večer, chci se zeptat, nebolí z těch špuntů do uší hlava?..mám hlučné sousedy, který neznají noční klid a domluva s nima není možná, tak přemýšlím o tom, že si je koupím, abych se jednou pořádně vyspala..děkuju :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >