Spurt ve 4.týdnu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marioneta21
Nováček 2 příspěvky 25.03.19 14:13
Spurt ve 4.tydnu?

Ahoj. Chtěla bych se zeptat na názor ohledně růstového spurtu. Malá má právě 1 měsíc a přestala úplně spát a pořád jen kňoura nebo pláče a utiší ji jen prso. Teda od narození nespala bůhví jak, přes den se budila po 2 hodinách a v noci to teda bylo horší, ale nějak jsem to jakž takž zvládala, když jsem si s ní občas lehla přes den. Teď ale už druhý den nespí přes den ani v noci skoro vůbec, max pár minut po nakojeni u mě na hrudníku. Pak hned začne kňourat nebo rovnou řvát. Nijak nejde utisit, jen na prsu. Myslela ke že si jen chce dudat, ale ona vždycky i něco polkne… Může to být ten spurt? Problém vidím hlavně v tom, že je malá blinkaci, takže se vlastně teď furt jen krmí a ublinkava a já nemůžu ani na záchod, protože nechce být jinde než u mě na hrudníku. Nevím co si počít. Přijde mi, že ji trápí i to blinkani pak, protože tak různě pochrchlava, jakoby ji palila žaha z toho mlika co se vrací. Ale když ji to prso nedám, tak je to takový neutisitelny řev, jakoby ji na nože brali. Jsem už úplně hotová:-(

Reakce:
Rosary
Kecalka 184 příspěvků 25.03.19 14:15

Zkopírovala jsem z internetu:

Kdy čekat nejčastější „spurtovací“ období?
MUDr. Anna Mydlilová, vedoucí lékařka Národního centra kojení, v informačních materiálech na webových stránkách Laktační ligy uvádí: „Bývá to v období několika prvních dní doma, kolem 7–10 dne, 2–3 týdnů, 4–6 týdnů, ve 3. měsíci, 4. měsíci, 6. měsíci a 9. měsíci. Děti ale neznají kalendář, takže se každé dítě může chovat jinak. Růstový spurt nekončí po 1. roce života. Většina maminek pozoruje tyto změny každých pár měsíců i v batolecím období a dále pak v pravidelných intervalech během dospívání.“ Více na: https://www.maminka.cz/…a-nekolikrat

k.a.t.u.s.i.k
Povídálka 37 příspěvků 25.03.19 14:42

Poustis na spani bily sum? Jestli ne tak to zkus, tohle nam vzdycky zabralo na utiseni revu, ale muselo to byt pustene trochu vic nahlas. Plysak nam hral potichu tak sem si stahla do mobilu usinacka. Dat rezim letadlo at ti zrovna nikdo nevola a telefon nevysila zbytecne vlny. Kdyz se uklidnila tak sem to ztlumila a u toho mi v klidu usnula.

Hoa Mai
Kelišová 6202 příspěvků 18 inzerátů 25.03.19 15:05

@Marioneta21 ja jsem sicenemela blinkaci deti,ale jinak tyhle neodlozitelne deti velmi dobre znam,mam takove dve ze tri. Jedine reseni,ktere u nas zabralo,byl satek,dudlik a nosit,nosit,nosit. Dceru to preslo po 3 mesicich,syna to drzelo skoro cely prvni rok. Jeste dneska je to velke tulidlo,ale uz v normalu. To noseni by ti i mohlo pomoct protahnout intervaly mezi kojenimi,aby ti mala tolik neblinkala. A i kdyz se dneska dela z dudliku naprosta katastrofa,tak pro me to byl v tomto ohledu velky pomocnik,deti byly hodne ududlane a vyzadovaly ho i do satku.

ZZloba89
Kecalka 427 příspěvků 04.04.19 04:53

taky doporučuju šátek. Malej má navíc reflux, blinká opravdu dost a osvdčilo se i kojení v šátku- jak je ve vertikálu tak neblinká

Váš příspěvek
Reklama