Srdeční arytmie u dětí

Anonymní
3.8.12 13:45

srdeční arytmie u dětí

Ahoj holky, omlouvám se za anonym předem. Naší padiatričkou jsme byli poslání k dětskému kardiologovi. Tam jsme byli dnes. Závěr je, že syn má hraniční QTc interval a nepravidelnou srdeční akci-střídání pomalé 60 a běžné 110 s pocením a blednutím. Nemáte někdo s tímto u dětí zkušenost? Poslal nás do dětského centra pro poruchy rytmu na vyšetření neb malý je hoodně spavý, bledý. Nevíte jak se dá toto ještě vyšetřit a zjištovat? Je mu 10 měsíců, tak holter prý nejde. Případně co se s tím pak dělá? Děkuji moc za radu a zkušenosti vaše.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3848
3.8.12 13:52

Moje dcera má WPW syndrom, záchvaty arytmie od narození. Nemám sice zkušenosti s tím co má tvůj syn, ale zajímalo by mě, kde na kardiologii jste byli? Protože mi přijde dost divný, že mu nechtějí dát Holter!! Moje malá ho měla teď v pondělí stejně jako každý tři měsíce a úplně bez problémů :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.12 13:56
@Majjasl píše:
Moje dcera má WPW syndrom, záchvaty arytmie od narození. Nemám sice zkušenosti s tím co má tvůj syn, ale zajímalo by mě, kde na kardiologii jste byli? Protože mi přijde dost divný, že mu nechtějí dát Holter!! Moje malá ho měla teď v pondělí stejně jako každý tři měsíce a úplně bez problémů :think:

Nejsme v ČR. No uvidím co nám dají nebo nedají v nemocnici.Ale obávám se, že by si to malý sundaval. Co to máte za syndrom jestli nevadí že se ptám? Jak se projevuje a máte prolémy? Léčíte nějak? Omlouvám se, ale jsem z toho trochu nesvá jak jde o srdíčko. Sestra se léčí a maminka taky.

• Citovat
  • Nahlásit
3848
3.8.12 14:02

Jo takhle, nevím jak to probíhá v zahraničí. Ale u nás to praktická doktorka zjistila, když bylo malá 5 dní na běžné prohlídce. Poslouchala jí a nemohla jí spočítat tep. Zavolala sanitku kde jí napojili na přístroje a měla tep přes 300/min. převoz do nemocnice, pak na kardiologii do Motola, kde byla několik dní na JIP a následně měsíc na pokoji a já s ní. Každý tři měsíce chodíme na kontroly, kdy dostane na 24h holter, vše je schované po oblečením a okolo pasu má připnutý v ledvicne ten přístroj. Dostává 3× denně léky, nejdřív dva a teď už jenom jeden :) Taky jsem měla strach, že si to bude sundavat, ale kupodivu si toho nevšímala a to jí zajímá úplně všechno co je okolo ní :) Pokud chceš, tak mi napiš SZ, je toho opravdu hodně na vypovídání všeho :hug: ale neboj, doktoři určitě ví co mají dělat a nasadí malému léky aby se rytmus srdíčka srovnal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.12 14:03

Tak jsme mluvila s naší doktorkou. Samotná porucha rytmu není uplně nic hrozného prý, ale jak je tam to hraniční QTc, tak to asi něco znamená. Holky, já se asi zbláznim. Mám strašný strach.

• Citovat
  • Nahlásit
3848
3.8.12 14:05
@Anonymní píše:
Tak jsme mluvila s naší doktorkou. Samotná porucha rytmu není uplně nic hrozného prý, ale jak je tam to hraniční QTc, tak to asi něco znamená. Holky, já se asi zbláznim. Mám strašný strach.

QTC interval se dá upravit pomocí léků, taky jsme to tak měli… Jeden lék zvyšoval QTC interval a druhý ho upravoval na správnou míru. Říkala ti, proč to vzniká nebo z čeho to má?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.12 14:20
@Majjasl píše:
QTC interval se dá upravit pomocí léků, taky jsme to tak měli… Jeden lék zvyšoval QTC interval a druhý ho upravoval na správnou míru. Říkala ti, proč to vzniká nebo z čeho to má?

A co to ten QTc interval vůbec znamená??

• Citovat
  • Nahlásit
3848
3.8.12 14:33

To je na ekg od začátku do konce tý křivky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.12 14:57

Jo to jsem našla, ale nenašla jsem co to znamená když je vyšší nebo rychlejší?? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
3848
3.8.12 19:08

Bohužel detailně mi to nikdo nevysvětlil :((

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caty
3.8.12 19:58

A tvoje malá je už vpořádku? Tep 300 je teda šílený.

• Citovat
  • Nahlásit
3848
3.8.12 20:26

@Caty Jak se to vezme. Léky jí zabírají, takže záchvaty arytmie už nemá, ale srdíčko úplně v pořádku pořád není a asi ani nebude :( To se teprve uvidí časem podle toho jak její tělíčko poroste

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caty
3.8.12 20:52

AA je po anonymu koukám. :zed: no to je fuk. A ty záchvaty má jak často nebo co jí způspobují? Je jí špatně? Malý je právě hrozně spaví, potí se, je hodně bledý a má kruhy pod očima. Mívá studené nožky a ruce. A jak je jako poškozené to vaše srdíčko? Omlouvám se, že se tak vyptávám.

• Citovat
  • Nahlásit
3848
3.8.12 21:01

Klidně se vyptávej, já si taky zjišťovala všechny možný informace abych byla v obraze co vlastně s malou je a co nás čeká. Jak jsem psala, má WPW syndrom, to je, že má spojku(dírku) mezi síní a komorou a když má záchvat arytmie, tak jí krev v srdíčku krouží nejen normálně ale ještě navíc se tam točí mezi síní a komorou a tím to srdíčko zrychle :( nikdo neví proč to tak je a co ty záchvaty vyvolává, ale naštěstí ji na to ty léky zabírají. Ještě než jí to zjistili a nasadili ji léky, tak byla hoodně unavená a taková malátná, párkrát měla i apnoe pauzu, že přestala dýchat, všechno spojený s tím srdíčkem… Nejhorší pro mě bylo, že to na ní nebylo vůbec poznat, že má ten záchvat, pořád trnu hrůzou, že ten záchvat bude mít a já to naní vůbec nepoznám :,( ale léky zabírají, tak snad už žádný záchvat mít nebude
Co ti ještě doktorka říkala? jak to budou u malýho řešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caty
3.8.12 21:11

A na tu dírku přišli jak? To poznala doktorka jak jí poslouchala srdíčko? Ty jo, to máte tedy problémy se srdíčkem vid? Doufám, že bude malá vpořádku. A říkali ti doktoři jaké by to mohlo mít následky? Na operaci to snad není ne?
No, doktor u kterého jsme byli říkal, že pohledově má srdíčko vpořádku, ale že tam má tu arytmii, že těch 62 na takové malé dítko je hodně málo a pak mu to vylítlo na 100 až 110 a má to QTc hraniční a chce to vyšetřit. Naše poediatrička mi říkala, že to určitě nenechat a vyšetřit to, že když tam má to QTc, tak tam asi nějaká diagnoza bude, ale nechce předbíhat, Já k tomu nemůžu nikde nic právě najít na internetu. Myslím co se týká dítě. O dospěkých je toho hodně.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama