Reklama

Stalking - máte zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 10:43
Stalking - máte zkušenost?

Dobrý den, potřebovala bych radu, jestli tu najdu někoho, kdo má zkušenosti se „stalkingem“? Řeším nepříjemný rodinný spor a již to jde i přes policii, ale místo, aby se situace uklidnila, tak to spustilo smsky, telefonáty, které už neberu. Je to vždy v takových vlnách. Nejhorší na tom je, že tohle dělá můj bratr :-( Už nyní jej vyšetřuje policie za vyhrožování, když vyhrožoval mě i mému manželovi likvidací a policie jej nezklidnila, spíše naopak :-( Je mi psáno a voláno a voláno. Rodina po mě chce peníze, na které nemá papír, chtějí stažení obvinění atd…Jsem z toho zoufalá :-(, protože mám doma měsíčního chlapečka a už ani nevycházím z domu. Zvažuji i právní pomoc, jen tápu. Není tu někdo, kdo se s tímto setkal?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13521 příspěvků 31.08.18 10:45
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebovala bych radu, jestli tu najdu někoho, kdo má zkušenosti se „stalkingem“? Řeším nepříjemný rodinný spor a již to jde i přes policii, ale místo, aby se situace uklidnila, tak to spustilo smsky, telefonáty, které už neberu. Je to vždy v takových vlnách. Nejhorší na tom je, že tohle dělá můj bratr :-( Už nyní jej vyšetřuje policie za vyhrožování, když vyhrožoval mě i mému manželovi likvidací a policie jej nezklidnila, spíše naopak :-( Je mi psáno a voláno a voláno. Rodina po mě chce peníze, na které nemá papír, chtějí stažení obvinění atd…Jsem z toho zoufalá :-(, protože mám doma měsíčního chlapečka a už ani nevycházím z domu. Zvažuji i právní pomoc, jen tápu. Není tu někdo, kdo se s tímto setkal?

Já jsem se s tím nesetkal, ale https://www.bkb.cz/

Stánina
Neúnavná pisatelka 19656 příspěvků 31.08.18 11:00
@Anonymní píše:

Nemazat sms, nahrávat hovory, poradit se s právníkem. „Rodina nemá na peníze papír“ znamená, že na ně má právo, jen na ně nemá doklad?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 11:07
Ne

@Stánina Ne, to byli peníze „v rodině“. Tedy, když oni potřebovali, tak jsem s manželem vypomohli a naopak. Na nic není papír. Nás by nikdy nenapadlo po nich nic chtít, oni jsou naopak jiného názoru. Jsem z toho na dně… :-( Vše schovávám. Nejhorší je to, že bratr mi vyhrožoval za bílého dne, hlavně šlo o to, že vyhrožuje, že zabije mého manžela :-( Prostě jim hráblo a když mě nepotkávají, protože se bojím jít z baráku, tak mě bombardují na telefonu… :-(

Taka
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 31.08.18 11:19

Osobní zkušenost nemám, ale sousedka ano. A tenkrát jsem se bála, i když nešlo o mě… Radím vydržet, ven chodit po skupinkách, jak už bylo řečeno, tak všechno schovávat, nahrávat, ukládat, mít svědky. A dál to hnát přes policii. Jestli by s tím nějak pohnula právní pomoc, to netuším.
Nemáte možnost se nějak „vzdálit“? Vím, že je to těžké kvůli práci, doktorům… Ale i kdybyste na chvíli změnili místo. Co odjet ke známým? Kamarádům? K rodině od manžela? Chvíli by mohl být klid.
Je mi to líto. O to je to horší, že je to rodina. Držte se :hug:

Stánina
Neúnavná pisatelka 19656 příspěvků 31.08.18 11:40
@Anonymní píše:
@Stánina Ne, to byli peníze „v rodině“. Tedy, když oni potřebovali, tak jsem s manželem vypomohli a naopak. Na nic není papír. Nás by nikdy nenapadlo po nich nic chtít, oni jsou naopak jiného názoru. Jsem z toho na dně… :-( Vše schovávám. Nejhorší je to, že bratr mi vyhrožoval za bílého dne, hlavně šlo o to, že vyhrožuje, že zabije mého manžela :-( Prostě jim hráblo a když mě nepotkávají, protože se bojím jít z baráku, tak mě bombardují na telefonu… :-(

Nikoho nezabije, to jsou jen silný řeči… s polišema to teda řešíš, takže záznam maj…
O kolik jde, jestli se můžu zeptat? A´t jsem v obraze, za kolik by někomu stála vražda…

eumedon
Extra třída :D 13521 příspěvků 31.08.18 11:45
@Stánina píše:
Nemazat sms, nahrávat hovory, poradit se s právníkem. „Rodina nemá na peníze papír“ znamená, že na ně má právo, jen na ně nemá doklad?

Taky mě to napadlo. Je rozdíl „nemá papír“ a „nemá nárok“.

Jinak ovšem -
@Anonymní píše: .. za vyhrožování, když vyhrožoval mě i mému manželovi likvidací a policie jej nezklidnila, Rodina po mě chce peníze, na které nemá papír, chtějí stažení obvinění atd…

Trestní zákoník, § 175 Vydírání :
(1) Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitým trestem.

Trestní řád, § 67 - Důvody vazby

§ 67 Důvody vazby

Obviněný smí být vzat do vazby jen tehdy, jestliže z jeho jednání nebo dalších konkrétních skutečností vyplývá důvodná obava,

1. že uprchne nebo se bude skrývat, aby se tak trestnímu stíhání nebo trestu vyhnul, zejména nelze-li jeho totožnost hned zjistit, nemá-li stálé bydliště anebo hrozí-li mu vysoký trest,
  1. že bude působit na dosud nevyslechnuté svědky nebo spoluobviněné nebo jinak mařit objasňování skutečností závažných pro trestní stíhání, nebo
  1. že bude opakovat trestnou činnost, pro niž je stíhán, dokoná trestný čin, o který se pokusil, nebo vykoná trestný čin, který připravoval nebo kterým hrozil,

a dosud zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že skutek, pro který bylo zahájeno trestní stíhání, byl spáchán, má všechny znaky trestného činu, jsou zřejmé důvody k podezření, že tento trestný čin spáchal obviněný, a s ohledem na osobu obviněného, povahu a závažnost trestného činu, pro který je stíhán, nelze v době rozhodování účelu vazby dosáhnout jiným opatřením, zejména uložením některého z předběžných opatření.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 12:02
částka

@Stánina Za 24 000,–kč Ale jak jsem psala, s manželem jsem mnohokrát vypomohli, ale nikdy jsem nic nepočítali. :-(

Qwentin
Hvězda diskuse 59644 příspěvků 31.08.18 12:05

Už jsem se s tím setkala. Jak prostřednictvím psaných dopisů, řešilo se to na přestupkové komisi, tak přes telefonáty a sms, proto cizí čísla zásadně neberu. Volají mi i v jedenáct v noci, nevím, kdo to je, protože pokaždé je to z jiného čísla nebo ze skrytého. :zed: Zvednu to a je tam ticho. Toto lze těžko hlásit na PČR, ale forma stalkingu to je.

Stánina
Neúnavná pisatelka 19656 příspěvků 31.08.18 12:05
@Anonymní píše:
@Stánina Za 24 000,–kč Ale jak jsem psala, s manželem jsem mnohokrát vypomohli, ale nikdy jsem nic nepočítali. :-(

Hele, asi bych jim to dala… navrhni splátkovej kalendář… když to nemáš v hotovosti…
Edit: nemůžeš soudit lidi podle sebe… možná ani nejsi překvapená, že se takhle chovaj… to, že nezištně pomůžeš ty, neznamená, že to automaticky můžeš očekávat taky… a teda bratr kvůli 24 litrům nikoho nezabije…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 12:15
No právě

@Taka Pro mě už to rodina není. Dělali mi peklo celé mé těhotenství, ale naštěstí je kluk ok. V 9 měsíci těhotenství nás můj otec slovně napadl (manžela se pokusil napadnout fyzicky) a já pak byla v nemocnici a brala léky na tlak, protože mi skákal hodně vysoko, nakonec jsem musela asi 14dní po tomto incidentu na vyvolání porodu. :-( A co tomu předcházelo? Můj otec je v podezření ze spáchání trestního činu týrání zvířat, protože na našem pozemku nám byl otráven náš milovaný pes i kocour, který měl uzavřený výběh, takže tam u něj někdo byl a jediný člověk, který nám i vyhrožoval, že naše kočky jsou „zasraný“ a že defakto jim zaplatíme nebo uvidíme byl můj otec, tak policie si jej pozvala na výslech a ted je to horší a horší. Naposledy manžel zaparkoval auto před dům a měl propíchlou pneumatiku a ted to vyhrožování. Fakt je to život ve strachu a prostě už nevím, co jsem schopná zvládnout :-( Navíc, něco jiného je, když by člověk sám, ale mám doma miminko, takže ten strach je prostě větší nebo nevím, jak bych to jinak napsala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 12:19
částka

@Stánina Víte ono jde o to, že to je 24 000 což je zhruba částka, kterou manžel investoval do jejich chalupy + dovoz materiálu atd… No, ale dobrá, klidně mu peníze budu posílát, ale dnes mi přišlo, že už to prý není 24 000, ale 44 000,–kč :-( Takže co nyní, kolik je částka za klid? Proto jsem dneska říkala tchýni, že tohle nikdy neskončí. Nebo skončí, ale ne pěkně :-(

Stánina
Neúnavná pisatelka 19656 příspěvků 31.08.18 12:33
@Anonymní píše:
@Stánina Víte ono jde o to, že to je 24 000 což je zhruba částka, kterou manžel investoval do jejich chalupy + dovoz materiálu atd… No, ale dobrá, klidně mu peníze budu posílát, ale dnes mi přišlo, že už to prý není 24 000, ale 44 000,–kč :-( Takže co nyní, kolik je částka za klid? Proto jsem dneska říkala tchýni, že tohle nikdy neskončí. Nebo skončí, ale ne pěkně :-(

No jo, rodinný vztahy, no… jim to spočítej taky… materiál, čas, benzín, amortizaci vozidla… řeš to s právníkem… udělej přesně to, co ti poradí… a hlavně buď v klidu, protože oni se ve finále zřejmě pasou na tom, že jsi v haj.zlu… udělej, co musíš, co bude potřeba a hoď to za hlavu… ty zvířata jsou blbý, no… ale na vás si fyzicky netroufnou.. a když jo, tak doktor, fotodokumentace, policie… musíš se obrnit a jít do toho stejně jako oni… na hrubý pytel hrubá záplata… a neboj, karma je zdarma… teď už to je kdo s koho… ber to jako bojovku, nic jinýho ti nezbývá…

Evelýna 1
Kecalka 332 příspěvků 6 inzerátů 31.08.18 12:45

Já nikdy nepochopím, jak toto může vlastní rodina dělat dceři (sestře) a navrch s měsíčním miminkem..... Vím, že pro někoho je 24 tis. velká částka, pro mě nic na to, abych si zničila rodinu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 12:57

A co policie? Jak se k tomu vyjádřila? Mě překvapuje, že když je to spojené i s nicenim a tou otravenou kočkou, že už to dávno neřeší, že nepadlo obvinění. Já měla výhrůžky smrti od ex, reálný strach o zivot. ikdyz vim, co je to za člověka, co rikal, v cem se vyziva, tak podle policie to neni dostatecny duvod pro stihani. Podle nich to bylo přesně, že pes, který štěká, nekouse. :nevim: :pocitac: Ze dokud se to nezačne stupňovat, např na niceni majetku nebo ublížení memu zvireti, je to jen přestupek proti obcanskemu souziti. :roll:
U tebe je to ale jine. Tam se to stupnuje. Jestli policie nekoná, bez rovnou na státní zastupitelství. Ti jsou prý nad policií a sance na řešení vyssi. Na bkb mi tehdy doporučili taky na cas odjet. To bych vám taky radila. Ne-li se rovnou odstěhovat a třeba si i změnit jména. Já bych to asi udelala. Já jsem nemohla kvůli společným dětem, ale vás s nimi nic moc nepoji. Ignorance nefunguje?
Hodně štěstí a pevné nervy.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >