Reklama

Nevím, jestli jsem nevděčná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 16:45
Nevím, jestli jsem nevděčná

Ahoj, rodiče jsou rozvedení od mých 7 let.Ted je mi skoro 30 a mam dvě malé deti. S tátou nejsem v kontaktu a s mámou hodně. Ale teď došlo k problému. Muj otec mi platí jeste teď každý měsíc 10 000 tisíc mamce na účet. Mamka si je nechává, protože mi je šetří a něco málo si z nich bere. Doted jsem to neřešila. Rekla mi, že mi náleží byt po babičce, kde jsou nájemnici a peníze jdou samozřejmě také ji, než pry pujde do důchodu. Nikdy mě nenapadlo to řešit. Ale teď se mi naskytla koupě domecku a moc se mi líbí. Byt ale prodat nemůžu a z peněz mi teda kompromisem bude davat 5 000. ( to mi ale nestačí ) Žiju v jejím dalším bytě a ten jsem minuly rok nechala spravit. Pujcila mi na něho 300.000 tisíc, které jsou z těch peněz od táty.
Když jsem o domku začala mluvit, nelíbilo se ji to a nehodlá mě podpořit. Byt i peníze co mi šetří teda zřejmě budu mít az po její smrti, to už ale na barak potřebovat nebudu.
Pry jsem nevdecna.Ano, vím ze mi hodně pomohla, ale i tak jsem hodně zmatená. Nikdy jsme se nepohadaly. A to jsem ji i nabídla, ze barak muže byt napsaný na ni, že ji nechci poškodit.
Jaký na to mate názor?
Ano, byt je pěkný a velký, ale barak je barak

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

leisa
Kecalka 281 příspěvků 29.08.18 16:52

Proč na tebe otec dosud ve věku skoro 30i let platí t ? Pokud jsou to peníze určené pro tebe a jeho dobrá vůle, požádej otce, ať je posílá přímo tobě, na tvůj účet. Samozřejmě pokud v tom nejsou zakalkulované výživné na tvou matku.
Jinak nechápu - půjčila ti 300t, které jsou z těch peněz od otce.. ? Na ně jsi měla nárok, pokud byly určené pro tebe, takže jaká půjčka ??

Byt po babičce je psaný na koho ? Na tebe nebo mamku ? Pokud na ni, má nárok na peníze z pronájmu, pokud na tebe, měla bys je dostávat ty.

Uživatel je onlinejahuhudka
Extra třída :D 10672 příspěvků 29.08.18 16:54

Proc tata plati mame a ne tobe kdyz je ti 30 8o Kdyz pominu otazku proc vubec . Jsi nesvepravna?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 17:00

Ja bydlela 20 let v dome. Nasi 3roky vkuse nonstop u stavby. Natrapili se o penezich ani mluvit. Nikdy jsme jako rodina nesli na vylet a porad neco okolo domu. Ted ma na barak 25 let a vsechno ted je potreba opravovat. Ja bydlim v byte a je to lepsi nez dum nemas tolik starosti. Soukromi super ale tech starosti. Za me byt lepsi nez dum.Ale chapu ze Te to laka kdyz jsi v dome nezila. Jestli do toho pujdete priprav se ze 300000 kc Ti stacit nebude.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 17:02
@Anonymní píše:
Ja bydlela 20 let v dome. Nasi 3roky vkuse nonstop u stavby. Natrapili se o penezich ani mluvit. Nikdy jsme jako rodina nesli na vylet a porad neco okolo domu. Ted ma na barak 25 let a vsechno ted je potreba opravovat. Ja bydlim v byte a je to lepsi nez dum nemas tolik starosti. Soukromi super ale tech starosti. Za me byt lepsi nez dum.Ale chapu ze Te to laka kdyz jsi v dome nezila. Jestli do toho pujdete priprav se ze barak stoji tezke prachy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 17:02

Je to tatova dobra vůle a proste to jen platí stále na stejný účet jako kdysi .Mamka říká, ze bych to pry utratila a ona to alespoň šetří .Samozrejme si z toho bere a chce si je pry podle domluvy nechat do důchodu a já za to mam byt po babičce.je na mě psány, ale peníze jdu taky podle domluvy do důchodu ji a prodat ho nesmím … o to mi jde, nemůžu vlastně nic.Ano žijí v jejím bytě a platím jen zálohy, nemám si na co stěžovat a bylo by to tak v pořádku .Akorat se mi teď zalíbil dům.Rikala jsem ji, ze sem muže místo mě dat nájemníky ale to nechce když je strávený, aby ho nájemnici neznicili :zed:

stinga
Závislačka 3737 příspěvků 7 inzerátů 29.08.18 17:02

nevím, jestli jsi nevděčná, ale také nechápu, proč ti otec ve 30 letech platí 10000,–- :nevim: a proč to teda posílá tvé matce :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 17:05
@Anonymní píše: :think:

Luca82
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 29.08.18 17:05

Kazdy mesic 10 000,– pro tricetiletou zenu? To je snad preklep?
A proc na ucet matce? Proc si z toho matka bere penize pro sebe? Co na to otec?
Tomu vubec nerozumim......
Kolik uz je na ucte penez, kdyz zakladatelce je 30?
To je snad vtip, ze?

Uživatel je onlinejahuhudka
Extra třída :D 10672 příspěvků 29.08.18 17:06
@Anonymní píše:
Je to tatova dobra vůle a proste to jen platí stále na stejný účet jako kdysi .Mamka říká, ze bych to pry utratila a ona to alespoň šetří .Samozrejme si z toho bere a chce si je pry podle domluvy nechat do důchodu a já za to mam byt po babičce.je na mě psány, ale peníze jdu taky podle domluvy do důchodu ji a prodat ho nesmím … o to mi jde, nemůžu vlastně nic.Ano žijí v jejím bytě a platím jen zálohy, nemám si na co stěžovat a bylo by to tak v pořádku .Akorat se mi teď zalíbil dům.Rikala jsem ji, ze sem muže místo mě dat nájemníky ale to nechce když je strávený, aby ho nájemnici neznicili :zed:

Pokud bys je utratila tak je to tvoje vec ne, kdyz jsou to penize pro tebe 8o Mas dve deti a mama za tebe resi tvoje penize a ty si je pujcujes 8o

Luca82
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 29.08.18 17:07
@Anonymní píše:
Je to tatova dobra vůle a proste to jen platí stále na stejný účet jako kdysi .Mamka říká, ze bych to pry utratila a ona to alespoň šetří .Samozrejme si z toho bere a chce si je pry podle domluvy nechat do důchodu a já za to mam byt po babičce.je na mě psány, ale peníze jdu taky podle domluvy do důchodu ji a prodat ho nesmím … o to mi jde, nemůžu vlastně nic.Ano žijí v jejím bytě a platím jen zálohy, nemám si na co stěžovat a bylo by to tak v pořádku .Akorat se mi teď zalíbil dům.Rikala jsem ji, ze sem muže místo mě dat nájemníky ale to nechce když je strávený, aby ho nájemnici neznicili :zed:

No a jses svepravna? Nebo jak si matka muze brat a zadržovat penize, co ji nepatri.......?

Uživatel je onlineTMana
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 29.08.18 17:08

Hm, koukám další neschopná nesamostatná troska, která by pro vlastní pohodlí rozprodala i rodiče na orgány.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 17:09
@Luca82 píše:
No a jses svepravna? Nebo jak si matka muze brat a zadržovat penize, co ji nepatri.......?

Ne jsem úplně ok :lol: Proste to tak vyplynulo a mamce to tak zřejmě vyhovovalo.Tata proste posila pořad na stejný účet , on se o mě jinak nezajímá

leisa
Kecalka 281 příspěvků 29.08.18 17:10
@Anonymní píše:

Podle domluvy - je ta domluva písemná ? Pokud ne, pak bych prostě nájemníky vyhodila a nastěhovala se tam, když byt je na tebe, nebo trvala na tom, že peníze z pronájmu by měly jít tobě.
Ale pořád mi uniká smysl těch 10t, co otec stále platí. To jako proč ? A pokud to platí, že chce peníze pro tebe, proč s tím disponuje a hospodaří matka a bere si z toho ? Pro ni je to rychlý „výdělek“, prostě peníze pro nic za nic a samozřejmě že se toho jen tak nebude vzdávat. A že to má na důchod .. ona si neplatí sociální pojištění ?
Většinou tady jsem proti otcům, protože jim je zatěžko platit i základní minimum na dítě, ale tvůj otec je jiná třída a řekla bych, že ho maminka pěkně zneužívá.
Protože z hlediska alimentů na tebe by již dáno nic platit neměl.

Malaga
Generální žvanilka 24579 příspěvků 29.08.18 17:11

Jo, asi jsi nevděčná. Nejen.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >