Mám problém s mamčou, poraďte prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 10:24
Mám problém s mamčou poraďte prosím

Ahoj holky, mám takový problém a chtěla bych se poradit jestli je chyba na mě straně nebo by jste to citily stejně.
Moje mamča byla u porodu i s mim partnerem příjemní jsem si změnila na její příjmení za svobodna. Což pro ni strašně znemenalo protože vyrůstala s otcem a měla radost ze malý se jmenuje po jejím tatínkovi a rod pokračuje. Já se s přítelem totiž domluvila, ze až si mě vezme tak příjmení malému můžeme změnit ale do te doby nebudu riskovat, ze mě opustí a já i malý budeme mít jiné příjmení. Ale k věci. Máma mi hodně pomohla při problémech s partnerem našla mi byt zaplatila okolo toho vše a já ji to splacim. Nakonec se to dalo s přítelem dohromady a nastěhoval se ke mě. Máma ho nemá rada protože ne vždy jsme to měli růžový a má ho za alkoholika což není úplně lež trosku si popije ale zase to není tak ze by se neuměl postarat ze by nepomohl doma atd. Je hodný ale zase sem tam se i umíme dobře pohádat. A já díky tomu ze jsem otevřela pusu před mamou nebo hledala pomoc u ni tak ho nenávidí. Chápu to ale zase moje blbost prorozr díky tomu ona ho nemá rada a i když je mezi námi vše dobrý hleda pořad chvíle kdy na nej zaútočit a říká to jenom mě a rejpe pořad. Ale nepříjemné a mě to vadi. Chtěla bych aby všichni spolu vycházeli. Ale k věci. Máma přijde na navstevu a nikdy ne s prázdnou plenky koupi třeba nebo tak. Jsem moc rada vždy podekuju. Ale jsou věci co mi vadi. Ze přijde hned začne úřadovat,, otevri si okno,,, Proč to mas tady dej si to sem,, a hned přijde a vidí ze maleho krmim je na UM a začne mi ho brát,, dej mi ho já SI ho nakrmim,, nedávno jsme i byly na oslavě ZŠ Prahou Za zbytkem rodiny naposledy mě viděli ve 3 měsíci teď má malý 5 měsícu tak jsem se těšila ze maleho představím ale jakmile jsem vylezla z auta proběhla k autu a začala mi maleho brát říkám mami dej mi ho a ona,, nee já ho jdu představit,, říkám ze si ho chci představit sama ze já jsem máma ale i tak ho držela a nechtěla mi ho podat. Proste mi tuhle radost chtěla vzít až teda nakonec moje sestra ať mi ho dá tak teprve pak mi ho dala. Vadi mi to. Děla takový věci pořad. Mě přijde ze si ho privlastuje děla na něj,, ba ba ba,, ze se naučí jako první babička a já ale ze nechci ze první se má naučit máma a ona ze neee první řekne babickaa. Pohádali jsme se tak ze odešla ze přišla o vnouče protože já jsme zarliva a nesnesu ze by měl malý rad i někoho jiného než mě což tak to není, jen mi vadi jak mě nerespektuje v tom co řeknu a ze mi to bere z ruky. Říkám si co bude do budoucna. Řekne mi ze jsem nevdecna a ničeho si nevazim ale přitom díky tomu co pro mě udělala byla u mého porodu jako moje Dekuju a jako moje Dekuju má malý příjemní po ni. Ale prej jsem sobecka a nevdecna. Tak já nevím. Nebavíme se už par dni já ji nevyhodila z bytu jen jsem ji chtěla říct co mi vadi no a ona se vztekla a řekla ze už ji neuvidim ze přišla o vnouče řekla jswm ze nepřišla ze to nikdo neřekl a ona stejně odešla a vnouče si odeprela sama alw určitě všude bude říkat jak já jsem ji ho vzala. Nevím co mám dělat nejde to vyřešit psala jsem ji i potom ze nikdo ji nic nebere ale s ni komunikovat to je peklo. No a s čím potrebuju poradit. Jestli by toto vadilo i vám a jestli by jste to řešily nebo čekali a nepsali a proste se uvidí co se bude dit dal. Jenom podotýkám máma není ten typ co by se uměla omluvit a přiznat chybu.. Dekuju moc za přečtení tohoto dlouhého článku a Dekuju všem.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 25.08.18 10:29

podle mě hledáš problémy tam kde nejsou :nevim: kolik ti je? typuji tak max 19.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 10:35
@iiiv píše:
podle mě hledáš problémy tam kde nejsou :nevim: kolik ti je? typuji tak max 19.
je mi 23. Ale tak na tom snad nezáleží ne ? Každému v různém věku muže byt nepříjemné něco jiného přece
pst007
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 25.08.18 10:37

Mě zarazilo, že sis změnila příjmení na její za svobodna. Máš přítele, s kterým máte dítě, ne, on by teď měl být hlavní osobou ve tvém životě. A pořizovat si dítě s tím, že nevíš, jestli se nerozejdete?!?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 10:42
@pst007 píše:
Mě zarazilo, že sis změnila příjmení na její za svobodna. Máš přítele, s kterým máte dítě, ne, on by teď měl být hlavní osobou ve tvém životě. A pořizovat si dítě s tím, že nevíš, jestli se nerozejdete?!?

Tak to je naše věc. My jsme se dohodli ze když se vezmeme tak to změníme. Milujeme se samozřejmě ale nevidím na tom nic špatného když beru i to ze se muže stát i tahle možnost. Hlavně dítě jsme neplanovali proste jsme se domluvily ze dítě bude mít moje příjemní a když si mě vezme tak budeme rodina a budeme se jmenovat oba po něm. Ale kdyby to nevyšlo tak já nechci mít příjemní jiný než syn a vysvětlovat ze já nejsem ta a ta ale jmenuji se jinak. Tak to snad není nic špatného. To hned neznamená ze se rozcházíme teď.

Darvulia
Kecalka 252 příspěvků 25.08.18 10:42

Máte nevyvážený vztah. V dospělosti už se vztah matka - dcera postaví do rovnocennější roviny. Ale u vás to neproběhlo. Vlastně možná ano, ale opačně. Z tvého popisu mi připadá, že se obě chováte jako malé děti. Pokud ti to pomůže, tak jako první pravděpodobně dítě začne říkat „táta“, máma přichází obvykle až naposled. Že se tvoje máma uráží mi připadá hloupé a takové citové vydírání jako že přišla o vnouče by mi také vadilo. Musíš si sama pro sebe stanovit hranice, které budeš vůči mámě vyžadovat, ale jinak ji nech, když učí dítě říkat bababa, tak ať ho to učí. Ohledně příjmení to schvaluju, také nejsem zastáncem toho, že má být dítě u nesezdaných řidičů automaticky pojmenováno po otci, ale jako hrozný důkaz díků a vděku vůči mámě bych to neprezentovala. Mámě bych možná napsala stručnou SMS, že doufám, že přijde ten a ten den na návštěvu, že je zbytečné se hádat kvůli kravinám. A potom bych se snažila kvůli kravinám nehádat.

iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 25.08.18 10:44
@Anonymní píše:
je mi 23. Ale tak na tom snad nezáleží ne ? Každému v různém věku muže byt nepříjemné něco jiného přece

no právě, až budeš starší, tak zjistíš jaký jsi řešila blbosti.
Nedivím se tvé matce, že nemá ráda tvého přítele, taky bych ho ráda neměla, kdyby chlastal a opustil mojí dceru s dítětem.
A že se maminka chce starat o syna je super ne. Nebo by si byla radši, kdyby se o něj nezajímala? :nevim:

A to, že ho chtěla ukázat příbuzným, mi přijde úplně normální, je to prostě pyšná babička.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 10:46
@Darvulia píše:
Máte nevyvážený vztah. V dospělosti už se vztah matka - dcera postaví do rovnocennější roviny. Ale u vás to neproběhlo. Vlastně možná ano, ale opačně. Z tvého popisu mi připadá, že se obě chováte jako malé děti. Pokud ti to pomůže, tak jako první pravděpodobně dítě začne říkat „táta“, máma přichází obvykle až naposled. Že se tvoje máma uráží mi připadá hloupé a takové citové vydírání jako že přišla o vnouče by mi také vadilo. Musíš si sama pro sebe stanovit hranice, které budeš vůči mámě vyžadovat, ale jinak ji nech, když učí dítě říkat bababa, tak ať ho to učí. Ohledně příjmení to schvaluju, také nejsem zastáncem toho, že má být dítě u nesezdaných řidičů automaticky pojmenováno po otci, ale jako hrozný důkaz díků a vděku vůči mámě bych to neprezentovala. Mámě bych možná napsala stručnou SMS, že doufám, že přijde ten a ten den na návštěvu, že je zbytečné se hádat kvůli kravinám. A potom bych se snažila kvůli kravinám nehádat.

Dekuju za vyvážený názor. Ano je to detinske. A inovace to příjmení vzniklo hlavně z toho důvodu ze jsme nevedeli jestli s přítelem budeme spolu hadali jsme se dítě jsme neplanovali a oba jsme byly ve stresu a bylo to pro nás nové. Ale mohla jsem se jmenovat třeba Nováková ale rozhodla jsem se pro její příjmení jinak jsem se mohla jmenovat jakkoli příjemní si vymyslet třeba tak to myslím. Nic bylo by to asi nejlepší. Prave ze malý Už si jede ma ma ma už řekl máma ale tak to jsou náhody :D je na to brzo ale bxlo to krásný.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 25.08.18 10:48

Nevím, jak to mám trochu slušně a nebo prostě vhodně napsat, aby to tě neurazilo..
Mě prostě přijde, že si v duchu ještě malé dítě,, které se nechá hodně vést mámou, máma si na to zvykla- už to příjmení a všechno, to si myslím, že si udělala hodně velký krok bokem.. bez úrážky.. Já být tvým partnerem, tak mě to snad i urazím, i takové, řeči, až si mě vezmeš, bud ejin jméno.. Tak klidně mohlo mít po chlapovi, a kdyby!! to nevyšlo, tak se to dalo vyřešit, změnou..Myslím, že sis mámu moc zasvětila do problému, a vlastně máma má trochu pocit, že jsi ještě taková dětská a co řekneš uděláš.. tak proto tak jedná..Prostě co udělá, bere tak, že ty řekneš joooo..
jako určitě tě nechci urazit, ale myslím, že u porodu na prvním místě měl být parnter, příjmení, jste měli řešit spolu, jedstli tvoje jeho, neříkat mámě každý prd- já to dělala taky a fakt to nedělá dobrotu, už ten obraz chlapa se malinko změní…

misle
Povídálka 35 příspěvků 25.08.18 10:51

Tohle je těžký. Přijde mi, že jsi se nikdy neodpoutala, neosamostatnila, vlastně nedospěla. Nechala si jí, ať žije tvůj život, tak to dělá. Že ti to začalo vadit, je celkem přirozený, ale pokud chceš aby se věci srovnaly, srovnej si to nejdřív v hlavě sama – myslím to v dobrém. Omluvu nečekej, za sebe bych dál v klidu opakovala, že jí vnoučka nikdo nebere, nabídla bych jí, kdy ho může vidět, pozvala na návštěvu. Měla bys nějak dospět k tomu, že mamka pochopí, že máš svůj život, který si chceš řídit podle sebe, ale samozřejmě budeš ráda, když bude dál jeho součástí. Jen ne tak urputně :)

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 25.08.18 10:51

Prostě se začni chovat jako dospělá a narovinu mámě řekni, co ti vadí a co ne stoj si na tím..

luccifera
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 25.08.18 10:52

U nas taky obchazely babicky rodinu s vnoucatkem a ja byla rada, ze nemusim porad dokola omilat kdy se narodila a kolik mela a priblble se usmivat. Tobe to vadi, tak si najdete priste kompromis, mohly jste jit spolu a mamka nest maleho. Tohle jsou strasne blbosti, prijdou casem vetsi problemy a rodina musi drzet pospolu… tedy, mela by…

Malaga
Generální žvanilka 24882 příspěvků 25.08.18 10:52

Když bereš , tak musíš i dávat…na to aby ti máma pomáhala, ti byla dobrá a holt za to se chce podílet na výchově malého včetně „chlubení se“…
Na některé věci jsi strašně dospělá, ale na jiné nedospělá a potřebuješ mít mamku za zadkem, tak se rozhodni, ale se vším všudy…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 10:53

@Janasas umim přijmout kritiku pokud není sprosta takže naprosto v pořádku. Mate na jednu stranu pravdu. Mami se bojím ndchci ničit vztahy tak raději odkyvu vše to ze byla u porodu souviselo s tím ze během těhotenství byla chvíle kdy jsme se s partnerem rozešli a domluvily se na alimentech a tak jsem se domluvila ze u porodu bude ona nakonec tam byly oba už se těšila nechtěla jswm ji tu radost brát. Ale mate pravdu vše ji odkyvu a ona mě bere jako malou holku tentokrat jsem ji chtěla už dat najevo ze mám rodinu ze mám svoje pravidla a chtěla bych aby je dodržela a ne ze tu zazvoní a přijde si kdy ona chce a když řeknu mami mohla si dat vědět ještě mě serve :/ je to na prd. A mate bohužel pravdu

unuděná
Kelišová 5604 příspěvků 1 inzerát 25.08.18 10:57

Myslim,ze aka matka,taka katka,nemate si co vycitat :jazyk: To mluveni je totalni nesmysl,tam z tebe mluvi pouze jesitnost.Jmeno nechapu,proc jsi zkratka synovi nedala sve?Ale to je celkem fuk,to je vase vec.To brani z ruky stran mamky by mi taky vadilo,na druhou stranu za par mesicu bude malej behat a vse bude uplne jinak.Jestli te ovsem nerespektuje,tak si v klidupoledne promluvte,rekni ji,co konkretne ti vadi a ze pokud s tim neco neudela,nebudes v ni mit duveru,abys ji treba maleho davala hlidat.Za chvili prikrmy,choze­ni,vychova,bu­de hodne trecich ploch,pokud si to ted neurovnate.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >