Reklama

Ty mě pohlídáš, ale já tobě ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 19:41
Ty mě pohlídáš, ale já tobě ne

Ahoj, jsem teď taková rozmrzelá. Jedné příbuzné když potřebuje hlídáme psa. Někdy tři dny, někdy týden… Nebo když někam chce jít, tak volá, jestli bychom mohli vyvenčit. Bydlíme od sebe pár metrů, takže nemáme problém. My máme doma několik hlodavčích mazlíků. Zmínila jsem se před ní, že náš prcek by si přál dalšího. Kdysi jsem se ptala, že pokud bychom někam jeli zda by je chodila krmit. Domů že si je nevezme, protože má psa :think: ale nakrmit mi je klidně přijde. A jak jsem řekla, že prcek si přeje dalšího tak se mi dostalo odpovědi a co s nima budeš dělat jak někam pojedete. Tak říkám však jsi říkala, že mi je budeš chodit krmit. No ale kromě krmení se jim to přeci musí čistit a měnit, protože to smrdí. Tak říkám mají ve výběhu koberečky, které stačí měnit, dno vytřít a hobliny co mají jako záchod stačí vybrat a dosypat nové. Tak se na to moc netvářila, tak jsem si vzala psa na klín a říkám vidíš, hlavně, že my tě hlídáme i několik dní. Tak se mi dostalo na to odpovědi, že přece nemůžu srovnávat péči o psa s péčí o několik hlodavců. No to fakt ne no. Se psem musím lítat třikrát denně ven v hodiny, ve které je zvyklý jinak se mi podělá doma, naučený je chodit brzo ráno když u nás všichni vztáváme normálně o tři hodiny později, nemůžeme se nikde zdržet od rána do večera, protože je prostě třeba s ním jít ven, kdežto hlodavcům stačí nasypat více žrádla do misky a dát vodu do napáječky a vysypat záchodek a do druhého dne se nemusí starat a zabere to i s cestou patnáct minut. Docela mě to zarazilo…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Denise93
Kecalka 115 příspěvků 18.08.18 19:49

S takovýmhle člověkem nic neuděláš, to jsou ti, kteří jen berou, ale nedávají, jen pokud by jim z toho něco káplo.. Samozřejmě máš pravdu a jsi v pravdu, ale nevím jestli to za nějaké hádaní stojí, až příště bude chtít pohlídat psa, pošli jí k šípkům :cert:

Bábrdl
Generální žvanilka 21157 příspěvků 18.08.18 19:52

Tohle je typický příklad dotazu na emiminu, kdy NECHÁPU, jak se tohle může stát.

Zakladatelku, o co ti jde. Baví tě být oběŤ? Ráda se lituješ? to nemůžeš tohle říct té kamarádce. „Podívej, Blaženo, nelíbí se, že já ti psa hlídám a tys řekla, že krysy nepohlídáš.“

Neříkat to psovi, ale té holce.

A když řekne: to nemůžeš srovnávat. Tak říct: já myslím, že můžu. Pes vyžaduje to a to, krysy to a to.

Ale hlavně bych to teda řešila, až to fakt odmítne. Což se zatím nestalo.

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 6 inzerátů 18.08.18 19:56
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem teď taková rozmrzelá. Jedné příbuzné když potřebuje hlídáme psa. Někdy tři dny, někdy týden… Nebo když někam chce jít, tak volá, jestli bychom mohli vyvenčit. Bydlíme od sebe pár metrů, takže nemáme problém. My máme doma několik hlodavčích mazlíků. Zmínila jsem se před ní, že náš prcek by si přál dalšího. Kdysi jsem se ptala, že pokud bychom někam jeli zda by je chodila krmit. Domů že si je nevezme, protože má psa :think: ale nakrmit mi je klidně přijde. A jak jsem řekla, že prcek si přeje dalšího tak se mi dostalo odpovědi a co s nima budeš dělat jak někam pojedete. Tak říkám však jsi říkala, že mi je budeš chodit krmit. No ale kromě krmení se jim to přeci musí čistit a měnit, protože to smrdí. Tak říkám mají ve výběhu koberečky, které stačí měnit, dno vytřít a hobliny co mají jako záchod stačí vybrat a dosypat nové. Tak se na to moc netvářila, tak jsem si vzala psa na klín a říkám vidíš, hlavně, že my tě hlídáme i několik dní. Tak se mi dostalo na to odpovědi, že přece nemůžu srovnávat péči o psa s péčí o několik hlodavců. No to fakt ne no. Se psem musím lítat třikrát denně ven v hodiny, ve které je zvyklý jinak se mi podělá doma, naučený je chodit brzo ráno když u nás všichni vztáváme normálně o tři hodiny později, nemůžeme se nikde zdržet od rána do večera, protože je prostě třeba s ním jít ven, kdežto hlodavcům stačí nasypat více žrádla do misky a dát vodu do napáječky a vysypat záchodek a do druhého dne se nemusí starat a zabere to i s cestou patnáct minut. Docela mě to zarazilo…

Dalšího nekupuj,psa nehlídej, a je to :mrgreen:

Serpentini
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.08.18 20:06

Když já nevím. Jo, z principu když vy hlídáte jí, tak ona by bez řečí měla hlídat vám. Ale tu péči bych fakt nesrovnávala. Starala jsem se známému o myši. A fakt docela opruz ulovit myši, vysypat piliny, vydrbat akvárko (je ale fakt že jsem to brala poctivě ve sprše), nasypat nový piliny. Mít těch akvárek víc, tak to je docela na dlouho a nebavilo mě to. A hlídala jsem i psa a to mi prostě přišlo lehčí - dáš nažrat, napít, vyvenčit vezmeš kolem paneláku, občas na delší procházku do parku. Takový víc na pohodu z mého pohledu. Navíc někteří hlodavci se většině lidí hnusí, já třeba nemusím morčata a potkany. Ostatní hlodavce těžce můžu, ale tyhle dva druhy ne, tak třeba i proto s tím má problém. Ale těžko říct.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 20:10

@Bábrdl nepotřebuji ze sebe dělat oběť, nikdo není povinen se mi starat o moje zvířata. Jen mě to zamrzlo. Přitom u nás po tom pejskovi také musím uklízet a upřímně kolikrát také dvakrát nevoní. Nejdříve jo já se ti o ně postarám a potom co s nima budeš dělat, jak pojedete pryč… Kromě krmení už je problém s tím, že je třeba jim to jednou za pár dní vyměnit. Prostě mě tohle mrzí. V nejhorším případě si prostě zaplatím nějaký hotel pro zvířata nebo někoho cizího to nebude problém, ale mrzí mě ten přístup…

171Jirka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 18.08.18 20:26

Pokud ti nebude chtít hlídat, tak bych to příště odmítl hlídat jí. Až bude chtít pohlídat, tak jí řekni, že už hlídat nebudeš. Že tě to stojí tvůj čas a když ona neoplatí, tak nevidíš důvod, jí pomáhat :nevim:

Monchichik
Závislačka 4695 příspěvků 18.08.18 20:32

Pokud by mi odmítla nakrmit hlodavce, nehlídala bych víckrát já jejího psa, je to úplně jednoduché.

Takyjedna
Závislačka 4626 příspěvků 18.08.18 20:33
@Bábrdl píše:
Tohle je typický příklad dotazu na emiminu, kdy NECHÁPU, jak se tohle může stát.

Zakladatelku, o co ti jde. Baví tě být oběŤ? Ráda se lituješ? to nemůžeš tohle říct té kamarádce. „Podívej, Blaženo, nelíbí se, že já ti psa hlídám a tys řekla, že krysy nepohlídáš.“

Neříkat to psovi, ale té holce.

A když řekne: to nemůžeš srovnávat. Tak říct: já myslím, že můžu. Pes vyžaduje to a to, krysy to a to.

Ale hlavně bych to teda řešila, až to fakt odmítne. Což se zatím nestalo.

Lidi jsou různí, někteří řeší frustraci pokecem s kamarádkou, jiní ji vypíšou (do deníčku, na diskusní stránky, kamkoliv), jiní vyběhají nebo vyboxujou. Co na tom nechápeš? Kdyžtak ještě můžu dovysvětlit. 8)

Bábrdl
Generální žvanilka 21157 příspěvků 18.08.18 20:36
@Takyjedna píše:
Lidi jsou různí, někteří řeší frustraci pokecem s kamarádkou, jiní ji vypíšou (do deníčku, na diskusní stránky, kamkoliv), jiní vyběhají nebo vyboxujou. Co na tom nechápeš? Kdyžtak ještě můžu dovysvětlit. 8)

Mně nejde o to, že se chce vykecat. To já taky. To chápu.

Jde mi o to, že nechápu, jak probíhá samotná ta situace. Proč prostě člověk neřekne tohle všechno přímo té kamarádce. :cert:

Bábrdl
Generální žvanilka 21157 příspěvků 18.08.18 20:38
@Anonymní píše:
@Bábrdl nepotřebuji ze sebe dělat oběť, nikdo není povinen se mi starat o moje zvířata. Jen mě to zamrzlo. Přitom u nás po tom pejskovi také musím uklízet a upřímně kolikrát také dvakrát nevoní. Nejdříve jo já se ti o ně postarám a potom co s nima budeš dělat, jak pojedete pryč… Kromě krmení už je problém s tím, že je třeba jim to jednou za pár dní vyměnit. Prostě mě tohle mrzí. V nejhorším případě si prostě zaplatím nějaký hotel pro zvířata nebo někoho cizího to nebude problém, ale mrzí mě ten přístup…

Ale pochop, ty jsi v právu.

Nemusíš nic vysvětlovat, naopak. Už v tu chvíli, kdy se začla kamarádka cukat, jsi měla říct přesně to, cos tu vypsala nám.

Takyjedna
Závislačka 4626 příspěvků 18.08.18 20:43

@Bábrdl Aha, to jsou takoví ťuňťové nesmělí, nebo mladý. Co se neuměj uvolnit. Byla jsem jednou poučena, že se tomu říká rozhovory na schodech. Takové to - nechám se argumentačně uboxovat a pak, když se za mnou zavřou dveře, tak si na schodech v hlavě přehrávám rozhovor znovu, jak bych jí (mu) to nandala, kdyby mě to před 5 minutama napadlo. A nebo to může být druhá sorta lidí, co neuměj řešit věci na rovinu, tak naznačujou. Zakladatelka, jak to popsala, tak to nebylo zas takový naznačování, když to říkala jakoby psovi. Jak jsem vypozorovala, tak to tak některý ženský dělaj. Kamarádka to nejspíš pochopila.

Russet
Extra třída :D 10925 příspěvků 18.08.18 20:48
@Anonymní píše:

Já bych teda radši jednou denně krmila krysáky než minimálně třikrát denně venčila psa a dobrovolně si s ním znečišťovala byt. Ale další bych nepořizovala z praktických důvodů. Podestýlka se bude měnit ještě častěji.

Markéta80
Hvězda diskuse 39655 příspěvků 18.08.18 20:52

tak nehlídej psa. Příště řekni že je to moc starostí a nemáš čas ;)

Bábrdl
Generální žvanilka 21157 příspěvků 18.08.18 20:54
@Markéta80 píše:
tak nehlídej psa. Příště řekni že je to moc starostí a nemáš čas ;)

S krysama :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >