Reklama

Právní stav a rodiči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Korela chocholatá
Kecalka 347 příspěvků 16.08.18 17:51
Právní stav a rodiči

Ahoj všichni, :kytka:
zajímá mě, jestli je nějaký způsob, jak zrušit právní vztah s mým rodičem? Aby mu (resp. jí, mé matce) zaniklo právo na to vídat vnoučata, mně právo dědit, apod. Děkuji za odpovědi :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

tininas
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 16.08.18 17:56
@Alice001 píše:
Ahoj všichni, :kytka:
zajímá mě, jestli je nějaký způsob, jak zrušit právní vztah s mým rodičem? Aby mu (resp. jí, mé matce) zaniklo právo na to vídat vnoučata, mně právo dědit, apod. Děkuji za odpovědi :mavam:

Toto je příliš ožehavá otázka. A nemyslím si, že Ti tady někdo adekvátně odpoví.

Zajdi za právníkem. Většinou berou 1.000 Kč za 60 min.

terien
Kelišová 7466 příspěvků 16.08.18 17:56

Ne, to nelze. Ty se můžeš jednou dědictví vzdát nebo tě matka může vydědit pokud bude mít právní důvod, ale tvoje matka bude pořád a ty její dcera. Se všemi právy a povinnostmi.

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 16.08.18 17:58

Vnoučata jí nedáš a dědit, to jo… :potlesk:

terien
Kelišová 7466 příspěvků 16.08.18 17:59

Jedině soud ji teda může zbavit rodičovství, ale jak to funguje v případě dospělých dětí to nevím. Řekla bych, že neuspěješ, jelikož se pomalu ale jistě na tebe přesouvá povinnost se o matku postarat v případě neschopnosti a asi není v zájmu nikoho aby matka o takové právo přišla :think:

terien
Kelišová 7466 příspěvků 16.08.18 18:00
@pannda píše:

Ona dědit nechce jestli správně čtu

ekira5
Závislačka 4293 příspěvků 16.08.18 18:02
@pannda píše:

Píše aby zaniklo právo vídať vnúčatá a dediť. Takže ani dediť nechce.

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 16.08.18 18:02
@terien píše:
Ona dědit nechce jestli správně čtu

Aha, půl věty se dá pochopit i jinak, díky

Korela chocholatá
Kecalka 347 příspěvků 16.08.18 18:04
@terien píše:
Jedině soud ji teda může zbavit rodičovství, ale jak to funguje v případě dospělých dětí to nevím. Řekla bych, že neuspěješ, jelikož se pomalu ale jistě na tebe přesouvá povinnost se o matku postarat v případě neschopnosti a asi není v zájmu nikoho aby matka o takové právo přišla :think:

Naštěstí se o ní zatím starat nemusím, je jí 42 a mně 23. A prokazatelně se ani ona mě nestarala, polovinu života jsem bydlela u babičky.

@pannda píše:

Dědit právě nechci. :D A děti zatím nemám, ale musím tuhle nepříjemnou věc řešit, bohužel. :?

Korela chocholatá
Kecalka 347 příspěvků 16.08.18 18:05

Ještě dodám, že matka je těžká alkoholička a to je mezi námi ten nejmenší problém. :roll:

terien
Kelišová 7466 příspěvků 16.08.18 18:07
@Alice001 píše:
Ještě dodám, že matka je těžká alkoholička a to je mezi námi ten nejmenší problém. :roll:

No jo, ale to nemá na celou věc žádný vliv. Teda na její práva vůči tobě. Jak by rozhodl soud je samozřejmě otázka, asi by notorické alkoholicce nesvěřil vnoučata na víkend, ale vídat pod dohledem možná ano :nevim: to je ta právní stránka, z té lidské tě chápu.

terien
Kelišová 7466 příspěvků 16.08.18 18:09

Takové nejjednodušší řešení mi přijde přetrhat s ní kontakt tak, aby o tobě nic nevěděla jestli to jde.

Korela chocholatá
Kecalka 347 příspěvků 16.08.18 18:14
@terien píše:
Takové nejjednodušší řešení mi přijde přetrhat s ní kontakt tak, aby o tobě nic nevěděla jestli to jde.

O to se snažím. Ale mám strach (oprávněný), že například za pár let budu mít dítě, ona se to dozví od příbuzných samozřejmě a vzpomene si, že má PRÁVO mé dítě vídat a přijde mi obálka od soudu. Vím, že to zní absurdně, ale ta paní je všehoschopná. :cert:

TRG
Kecalka 404 příspěvků 16.08.18 18:17

Hele, @tininas má asi pravdu. Škoda, že rodičovská práva nezaniknou, ani kdyby ses teď nechala adoptovat (jestli se něco nezměnilo). Ani vydědit je nemůžeš. Zkus si zajistit, aby tě matka vydědila. Určitě existuje i nějaké soudní omezení styku a tak, ale tipuju, že bys musela prokázat, že dochází k nějaké vážné újmě nebo co já vím.

terien
Kelišová 7466 příspěvků 16.08.18 18:20
@Alice001 píše:
O to se snažím. Ale mám strach (oprávněný), že například za pár let budu mít dítě, ona se to dozví od příbuzných samozřejmě a vzpomene si, že má PRÁVO mé dítě vídat a přijde mi obálka od soudu. Vím, že to zní absurdně, ale ta paní je všehoschopná. :cert:

Ale s tím bohužel asi nic nezmuzes

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama