Stydím se za svůj život...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 21:54
Stydím se za svůj život...

Ahoj holky,

je to poměrně těžký pro mě se o tom bavit, moc se za sebe stydím a vím, že to je špatně, ale potřebuji se vypovídat.
Já jsem dost labilní člověk, i když není divu. Matka mě týrala, a strašila, v 6ti odešla stylem, že mi do očí řekla, že „tohle si s sebou nebere, protože mě vlastně nikdy nechtěla a jsem smrad“, vyrustala jsem otcem a macechou, nebylo to uplně nejlepší dětství, macecha měla strach, že mě má otec raději než jí a dělala mi naschvály, protože věděla, že on je cholerik a zmlátí mě. Nebylo vzácností, že prostě vzal kabel a do krve mě seřezal. Byla jsem oteklá a všudejsem měla modřiny. Na gymnáziu mě šikanovali, protože jsem neměla značkové oblečení, třeba mi načurali do bot. Všude jsem byla na obtíž.. Ve 20 jsem potkala svého partnera a jeho rodinu, začala jsem mít pocit, že někam patřím, že na mně záleží. Až na jeho bráchu, trochu egoista, vždy mi dával najevo, že jeho slovo je to poslední a je uplně jedno, jeslti má pravdu nebo ne. Napřed se nám smál, že v bytě nemáme ani televizi (neměli jsme na začátku moc peněz a přítelovo rodiče nemají moc peněz - ale jsou moc hodní), bydleli jsme v hnusném pronájmu, ano - ale studenti VŠ, co žijí ze svých brigád si víc dovolit nemohli. On s přítelkyní dostal byt od jejích rodičů. Pak jsme začali pracovat, šetřili, ušetřili si na hypotéku, koupili si moc pěkný velký byt v novostavbě, který je doopravdy náš, ne ničích rodičů a pozvali je na kolaudaci, jediné, co jsme slyšeli byla kritika. Že tuhle je malinko nakřivo polička a tuhle přesahuje linka…Bylo mi to jedno. Hodně jsem se na to nadřela a byla jsem hrdá. Ale tím to hasne, jediné, na co jsme v životě hrdá je byt na hypotéku a práce, ve které jsem dobrá. Chtěli jsme se s partnerem vzít, ale bohužel z finančních důvodů, vzhledem k tomu, že jsme vše naspali do bydlení, jsme nemohli. Já bych šla klidně ve 4 na radnici, ale partner ne. A tak to stihl brácha za nás a teď čekají miminko. A já jsem prostě naprosto zničená z toho, že oni si prostě žijí můj životní sen. Svatba, teď čekají miminko, pěkné bydlení, perspektiva bydlení v baráčku (ušetří, neb nemusí měsíčně platit hypotéku), nové auto dostali, mají vše, ideální podmínky založit rodinu. A vše tak snadno. Moc jim to přeji, opravdu, ale na druhou stranu mě to hrozně žere. U přítelovo rodičů se neřeší nic jiného, než oni a já si zase připadám uplně k ničmeu v životě. Nechci přinést dítě do situace, kdy budeme otáčet každou korunu, neb hypotéka a leasing prostě něco stojí… Moc bych ho chtěla, ale nejde to teď. Navíc díky svému dětství trpím poměrně častými panickými ataky, mám noční můry a obecně se všeho hodně bojím a jsem na AD, před rokem jsem zažila hodně ošklivou situaci, která mi vzbudila staré vzpomínky…(za což se mi přítelovo brácha vysmál, že jsem cvok) a chci se prostě uplně srovnat. A teď, když vidím to bříško a vše… jsem v háji. Trápí mě to…
Díky,¨zda jste dočetli až jsem. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 28.08.18 21:59

Poradím ti jen jedno. Přestaň srovnávat svůj život s životem svých příbuzných,nebo se z toho nikdy nedostaneš. Z tvého příspěvku čiší,jak jim to závidíš,ale to přece neznamená,že toho sama nedosáhneš. Myslíš,že tě přítelova rodina bude mít raději,když budete mít to samé co jeho bratr? Někdy to holt trvá déle a věř mi,že mluvím z vlastní zkušenosti.

Sibarita
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 28.08.18 22:00

Zkus se od toho odprostit, ze oni maji, jim se dari a tak. Mysli na sebe, dej se do poradku, vsak ono to vsechno prijde jak ma. Priteluv bratr nebude nejspis kdovi jaky terno, minimalne co se tyce povahy. Vubec si ho nevšímej, ignoruj jeho vylevy. Opravdu se zamer na sebe, na sveho partnera a jak prijde ta spravna doba, prijde i to ostatni :kytka:

Luckaa2098
Povídálka 49 příspěvků 28.08.18 22:01

Co zkusit psychologa? Myslím ze ti pomůže víc a dnes už je to normální věc :hug:

solip
Kecalka 454 příspěvků 28.08.18 22:02

Promin, ale na me pusobis jako vecny stezovatel, takovy ten clovek, co proste potrebuje byt litovany. Nechci podcenovat to, co se ti delo v detstvi, ale mas to za sebou, dostala ses z toho, tak sakra bud hrda na to, co mas! Krasne bydleni, dobra prace a pritel, ktery te miluje, to prece neni tak malo! Mimino i svatba prijdou treba casem, prece to nemusi byt hned jen proto, ze svagr uz to tak ma. Uzivej si zivota, bud stastna, ze jste zdravi a prestan svagrovi zavidet. A nelituj se, podle popisu se mas dobre :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 22:04
@Luckaa2098 píše:
Co zkusit psychologa? Myslím ze ti pomůže víc a dnes už je to normální věc :hug:

Mám kombinaci terapií u psychologa s AD od psychiatra. Musím je brát, jinak bych se zbláznila z těch stavů…
Jinak jak psala Sibarita, on přítelovo brácha je hodně soutěživý typ a protože jeho brácha má lepší pozici (a vlastně i já) a poměrně lépe placenou, než on, tak se mu snaží dávat najevo, jak má v pohodě a krásný život …

Lioness34
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 28.08.18 22:04

Nejspis chodíš na psychiatrii nebo psychologovi když beres AD… musíš se dat nejprve dokupy než mít hned dítě. Na brachu se vykašli - to není tvůj život, chápu, ze to zamrzi ale tvůj život to nijak neovlivní… rozhodne se snaz vyhnout se to ze oni něco uznají apod. Žijete si vy dva a res jen přítele. Ať vám je spolu hezky… no a časem přijde i miminko. V práci jsi dobra něco nasetrite…jinak mě mrzí ze jsi to měla tak těžké ale snaz se nevracet se… mas možnost mít svoji rodinu v budoucnu kde to bude lepší… snažila bych se budovat zazemi a vše okolo..drz se a ať se daří.

Lioness34
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 28.08.18 22:05
@Aduš8 píše:
Poradím ti jen jedno. Přestaň srovnávat svůj život s životem svých příbuzných,nebo se z toho nikdy nedostaneš. Z tvého příspěvku čiší,jak jim to závidíš,ale to přece neznamená,že toho sama nedosáhneš. Myslíš,že tě přítelova rodina bude mít raději,když budete mít to samé co jeho bratr? Někdy to holt trvá déle a věř mi,že mluvím z vlastní zkušenosti.
:palec:

Bábrdl
Generální žvanilka 21403 příspěvků 28.08.18 22:05

Není se co divit, že s takovou minulostí máš psych. problémy.
Nějak budeš muset přijmout, že švagr je na tom finančně líp. Ale nenenáviď se za to, že cítíš závist, to je normální.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 22:05
@solip píše:
Promin, ale na me pusobis jako vecny stezovatel, takovy ten clovek, co proste potrebuje byt litovany. Nechci podcenovat to, co se ti delo v detstvi, ale mas to za sebou, dostala ses z toho, tak sakra bud hrda na to, co mas! Krasne bydleni, dobra prace a pritel, ktery te miluje, to prece neni tak malo! Mimino i svatba prijdou treba casem, prece to nemusi byt hned jen proto, ze svagr uz to tak ma. Uzivej si zivota, bud stastna, ze jste zdravi a prestan svagrovi zavidet. A nelituj se, podle popisu se mas dobre :kytka:

Ale mám se dobře, protože makám od rána do noci. Právě kvůli tomu, abych co nejdřív mohla mít miminko v dobrých podmínkách.
A nechci se litovat, jen jsem chtěla poukázat, že nejsem labilní blb jen tak pro nic za nic.

robinka
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 18 inzerátů 28.08.18 22:07

Z výš popsanych postřehů (souhlas s nimi) bych vypichla, ze zas takovy frikulin nebude, ten tvuj svara, kdyz ma potřebu zvysovat si na tobe vlastni sebevedomi (trochu zakomplexovany, nemyslis?) a kritizovat neci byt (ačkoli sam ma, závidí druhým). Ale to je uplne FUK, ty musis byt spokojena sama se sebou, partnerem a byt pysna na to, co jste sami dokazali, a neporovnavat se s nimi. Nemate stejnou startovaci lajnu a srovnávání jeste nikomu pocit osobniho stesti neprinesl, je to otrava duse. Ver, ze vim, o cem mluvim.

Lioness34
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 28.08.18 22:08
@Anonymní píše:
Ale mám se dobře, protože makám od rána do noci. Právě kvůli tomu, abych co nejdřív mohla mít miminko v dobrých podmínkách.
A nechci se litovat, jen jsem chtěla poukázat, že nejsem labilní blb jen tak pro nic za nic.

Ale t nemusíš nikoho přesvědčovat a ani se nikomu zpovidat… jsi inteligentní a evidentně schopna … necekej uznání od jiných - někdo si to řekne pomysli a jiný ne ale musíš se naučit žít svůj život podle svého a ne podle toho jak té hodnotí ostatní…

růžový achát
Závislačka 4694 příspěvků 28.08.18 22:15

Ahoj, moc Ti přeji všechno dobré. Jsi statečná a pracovitá, na to bys měla být nejvíc hrdá.AD ber jen jako dočasnou variantu.Dělej všechno proto aby ses toho zbavila. Tvoje pocity jsou opravdové, a není to zak že ty jsi ta špatná. Dobře jsi to sama sobě pojmenovala a je to ego, které v tobě probouzí tyhle pocity. Teďmusí zvítězit cit a srdce ;) .Miminko jednou přijde neboj. Navíc svou energii a lásku můžeš nějakou formou věnovat třeba opuštěným dětem.Nebo můžeš chodit venčit psi do útulku ;), jinak dát se do kupy,, zkus si na youtube pustit nějaka videa s Pjerem La šézem, určitě to bude pro tebe zajímavé ! 8)

kaczorka
Stálice 66 příspěvků 28.08.18 22:16

Ahoj,je mi moc líto,že jsi měla takové škaredé dětství.. Ono i s hypotékou se dá zvládnout dítě ;-) A svatba se dá udělat i levně,my jí tak měli. Chápu že tě trápí pohled na bříško,taky jsem to tak měla,když švagrová otěhotněla a my pořád nic.. Ale jednou si ten malý človíček najde cestu i k tobě,chce to jen vyčkat na ten správný čas ;-) Přeju hodně štěstí a více úsměvu do tvaře :kytka:

kočkaVločka
Povídálka 37 příspěvků 28.08.18 22:20

Myslím, že jsi šikovná, když ses z toho těžkého začátku dokázala takhle vyhrabat. A taky chytrá a statečná, protože si to všechno uvědomuješ, dokážeš o tom mluvit a pracuješ na sobě. Na švagra se vykašli. Mám taky švagra, co se rád chlubí a nic mu není dost dobrý. A ve skutečnosti to vůbec není tak báječný, jak on prezentuje. Chápu, že bys potřebovala nějaký „světlo na konci tunelu“ - to já momentálně taky. Ale neboj, jednou to všechno bude, já tomu věřím :hug:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >