Starost o sestru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.9.21 08:39

Starost o sestru

Ahoj,
prosím anonym - informace o rodině. Má sestra, 26 let, se nedávno odstěhovala od rodičů do malé garsonky. Teprve před rokem začala pracovat, takže má lehce podprumernou mzdu. Měla vždy smůlu na kluky, dva ji odkopli, ona se tedy občas chová příšerně, je strašný generál (to má odmalinka :D) a někdy Hrubá až sprostá… ale uvaří, uklidí, postará se. S posledním se rozešla, on dlouho nepracoval, kvůli koleni prý. Teď začala chodit se svým kamarádem, pouze si psali asi 2 roky, jako kámoši a v létě za ní přijel (bydlel 120km daleko) a asi po 14 dnech vztahu se k ní nastěhoval. Je mu 20, měl pouze první práci a ve zkusebce odešel, právě za ní. My jsme z města, které má 25k obyvatel, takže žádné velkoměsto, no ale práce tu je. Teď jsou spolu už přes měsíc v té garsonce, ona řekla, že první 3 měsíce ji nemusí nic platit a že si on bude hledat práci. Prý mu zatím řekli ne, nebo se neozvali. Ale kluk bez praxe, jazykových znalostí a zkušeností nemůže přeci hned chtít na nějakou váženou pozici. Říkala jsem, že může brigádně doplňovat zboží, nebo ve skladech hledají skladníky, alespoň prozatím. No byla jsem za blbce. Vím, že je to sestry život, ale nemá našetřeno, chce hypotéku, nové auto na leasing a do toho má doma chlapa bez práce a já vidím, jsem starší a zkušenější, jak se řítí do průseru. Mám o ni starost a nevím, co s tím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.9.21 08:41

Ještě dodám, že ji přítel dělá doma překvapení, viz nápis z lístků růže “miluji tě” a pořád jezdí po výletech, takže je, logicky, nadšena - růžové brýle…

• Citovat
  • Nahlásit
23434
23.9.21 08:46

Smiř se s tím, že každý má právo dělat vlastní chyby a právo si zařídit život jak chce. A taky se smiř s tím, že nikdo nemá právo druhýmu život řídit, byť má neodbytnou potřebu a pocit, že je chytřejší, starší, lepší…dosaď si tam cokoliv, čím se vůči sestře ty cítíš být…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1600
23.9.21 08:46

Řekla bych ti ať se do toho nemícháš. Je dospělá a je to její život. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26130
23.9.21 08:47

Nech ji být, moje ségra je to stejné, ona se teda už aspoň karierne trochu vypracovala, ale chlapa má taky nepoužitelného :D jejich věc, když se jí chce táhnout všechno sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
@Anonymní píše:
Ahoj,
prosím anonym - informace o rodině. Má sestra, 26 let, se nedávno odstěhovala od rodičů do malé garsonky. Teprve před rokem začala pracovat, takže má lehce podprumernou mzdu. Měla vždy smůlu na kluky, dva ji odkopli, ona se tedy občas chová příšerně, je strašný generál (to má odmalinka :D) a někdy Hrubá až sprostá… ale uvaří, uklidí, postará se. S posledním se rozešla, on dlouho nepracoval, kvůli koleni prý. Teď začala chodit se svým kamarádem, pouze si psali asi 2 roky, jako kámoši a v létě za ní přijel (bydlel 120km daleko) a asi po 14 dnech vztahu se k ní nastěhoval. Je mu 20, měl pouze první práci a ve zkusebce odešel, právě za ní. My jsme z města, které má 25k obyvatel, takže žádné velkoměsto, no ale práce tu je. Teď jsou spolu už přes měsíc v té garsonce, ona řekla, že první 3 měsíce ji nemusí nic platit a že si on bude hledat práci. Prý mu zatím řekli ne, nebo se neozvali. Ale kluk bez praxe, jazykových znalostí a zkušeností nemůže přeci hned chtít na nějakou váženou pozici. Říkala jsem, že může brigádně doplňovat zboží, nebo ve skladech hledají skladníky, alespoň prozatím. No byla jsem za blbce. Vím, že je to sestry život, ale nemá našetřeno, chce hypotéku, nové auto na leasing a do toho má doma chlapa bez práce a já vidím, jsem starší a zkušenější, jak se řítí do průseru. Mám o ni starost a nevím, co s tím.

Chápu, že máš o sestru strach a naprosto rozumím tomu, že větříš průser. Nicméně i to je cenná zkušenost a pokud je sestra dospělá, měla by nést odpovědnost za svoje rozhodnutí.
Pokud máte dobrej vztah, jemně bych ji upozornila na věci, kterých si všímáš, pokud se ale zatvrdí, už bych do toho netlačila. Byla bych připravená ji pomoci psychicky nebo materiálně v případě, že to dopadne zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Jo, ale celý život jsme si velice blízké, i s rodinou, a já teď vidím, jak se otáčí.
Navíc, kdo to za ni pak bude žehlit? My. Už to tak bylo vícekrát…

• Citovat
  • Nahlásit
23682
23.9.21 08:50
@Anonymní píše:
Jo, ale celý život jsme si velice blízké, i s rodinou, a já teď vidím, jak se otáčí.

Tak nežehlete a nechte jí v tom vymáchat čumák. Jinak se nevzpamatuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6928
23.9.21 08:50
@Anonymní píše:

Neuděláš nic, nech ji žít se její život podle svého.. Ale chápu, že tě to štve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21654
23.9.21 08:52
@Anonymní píše:

Ale ona už není ta malá holka, za kterou jste museli žehlit průšvihy. Teď je samostatná, má své bydlení a právo na svoje rozhodnutí, nakolik jsou z tvého pohledu špatná :nevim: Znám to, taky nejsem dvakrát nadšená z rozhodnutích mé mladší sestry, ale v rámci zachování pěkných vztahů se radši dvakrát kousnu do jazyka a nekomentuji. A víš co? Ona nakonec může mít mnohem „kvalitnější“ a spokojenější život, než ty. Nekecej jim do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23434
23.9.21 08:54
@Anonymní píše:

A proč by to měl někdo žehlit? Je dospělá, odpovědná sama za sebe. Přestaň jí strkat nos do života a řešit její problémy. Není to tvoje věc. Taky jsem byla ve dvaceti mladá, blbá a měla tragickýho chlapa. Nabila jsem si pusu a to dost, vyřešit jsem si musela všechno sama a díky tomu jsem si ujasnila, co v životě chci a co ne a podruhý jsem se toho držela zuby nehty. Jestli se sestra otáčí, tak jen proto, aby se osamostatnila od rodiny, která si myslí, že má právo dirigovat jí život. Respektujte ji a její rozhodnutí a nestrkejte frňák do věcí po kterých vám je houby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7697
23.9.21 09:01

Ahoj,
myslím, že obavy máš správně, ale také myslím, že je to věc sestry. Ona je ráda, že má lásku a společnost, on, že má své pohodlí a stačí občas něco udělat pro vztah… (nerad bych samozřejmě křivdil).
Určitě platí, že není nad vlastní zkušenost a jistě to tímto způsobem dojde do bodu krize, která bude mít pouze tři možná pravděpodobná řešení - on si najde práci a začne se společné zabezpečení také starat, nebo dojde na konflikt a rozejdou se, nebo pojedou nějakou dobu v tomto módu dál a přivede to jednoho, druhého nebo oba do dluhů.
V podstatě asi nejlepší, co můžeš pro sestru udělat je, ji o svých obavách, které doufáš, že se nenaplní říct, a dát ji najevo, že ji máš ráda a kdyby měla problém, jsi tu pro ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 09:09

Neřeš to. Moje segra má zase chlapa co vydělává 60tis, je v týdnu pryč, segra na vše sama, dvě děti, barák. Ona dělá v malém obchodě kde vydělá asi 15-18tis a on ji to pořád otlouká o hlavu, že se má chovat podle toho kolik vydělá, dětem boty může koupit max. do 800Kč… má zvlášt učet kde ji dáva myslím 19tis na školku, jídlo, drogerií, benzin, naftu, obutí, oblečení… ale nee k její výplatě dalších 19, ale doplatí ji vždy cca ty 1-4tis. A on že je prý pryč tak utratí od po-pá 4000Kč… a segra ho miluje!!! Neřeším, jen ho toleruji jako segřiného manžela… anonym!

• Citovat
  • Nahlásit
39611
23.9.21 09:16
@Anonymní píše:
Neřeš to. Moje segra má zase chlapa co vydělává 60tis, je v týdnu pryč, segra na vše sama, dvě děti, barák. Ona dělá v malém obchodě kde vydělá asi 15-18tis a on ji to pořád otlouká o hlavu, že se má chovat podle toho kolik vydělá, dětem boty může koupit max. do 800Kč… má zvlášt učet kde ji dáva myslím 19tis na školku, jídlo, drogerií, benzin, naftu, obutí, oblečení… ale nee k její výplatě dalších 19, ale doplatí ji vždy cca ty 1-4tis. A on že je prý pryč tak utratí od po-pá 4000Kč… a segra ho miluje!!! Neřeším, jen ho toleruji jako segřiného manžela… anonym!

To je de++l teda. segra ho živí, regulérně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5377
23.9.21 09:19

Nech žít, nebo se ten vztah hodně zhorší. Mám taky mládí ségru a taky dělá kardinální blbosti. Horší je že to žehlí rodiče, protože ségra je chudáček, takže si v tom nikdy čumák nevymachá, na druhou stranu co to je za život když jí ho prakticky takhle řídí někdo jiný. Manžela má jakého má, já s tím nic neudělám, jen můžu být nejlepší teta pro její děti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat