Starý šicí stroj Veritas napínání horní nitě
- Fotoalbum (4)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Starý šicí stroj Veritas napínání horní nitě
Tak dlouho jsem povolovala napínání horní nitě, až mi celé kolečko vypadlo a já teď přesně nevím, jak ho sestavit dohromady
Jedná se o šicí stroj Veritas Zickzack 8014/25 ze 70. let. Nemáte ho některá (třeba i jiný typ ) a nemohla byste mi poradit, vyfotit nebo popsat, jak jdou za sebou ty talířky a kam patří ten drátek, co tam tak jako čouhá? Jestli má držet všechny talířky pohromadě, nebo má být mezi nimi? Už jsem to zkoušela různými způsoby a pořád mi to napínání nefunguje tak, jak by mělo ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
Mám teda novější, ale nejdříve je tam takový ten vyřezávaný plíšek, poté drátek, co vede niť a pak talířky užším místem k sobě a nakonec to kolečko.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Sariele pokud vypadlo i to niťové perko, tak to je už práce pro opraváře, jinak na staré veriatsce 25 bylo těch napínačů několik typů, posílám fotku těch nejčastěji používaných, snad vám to pomůže
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@cverunka píše:
Mám teda novější, ale nejdříve je tam takový ten vyřezávaný plíšek, poté drátek, co vede niť a pak talířky užším místem k sobě a nakonec to kolečko.
Děkuju moc, to bude ono, jdu to zkusit ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@steeve To bude asi z jiného typu, já to mám jiné
Ale i tak děkuju za odpověď ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak už to mám asi sestavený dobře, ale stejně mi jde ta nit nějak ztuha, dřív šla lehčeji ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Právě když otočim doleva, tak už je to kolečko tak na kraji, že vylitne a rozpadne se. Mám tenhle.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tohle jsou strasne jednoduchy stroje, na to urcite prijdes…zkusila bych rozebrat a dat niz nebo vys perko napeti, jestli ti to neztahuje…proste pokusem omylem, ty kotoucky mi z fotky prijdou dobre.
A taky jestli mas dobre to kolo posledni s pruzinou, ze to mas tak nakonec je divny.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Taky mi tam ta pružina nějak nejde, bývá na opačné straně - blíže ke stroji. Ještě se zkus podívat, zda ta niť nedrhne někde jinde a neposouvá se tak ztuha proto.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Holky, tak už mi to funguje
Já tam měla blbě to poslední kolečko, co drží pružinu, ono tlačí na takovou osičku a ta při zvednutí patky uvolní kotoučky, aby šla nit lehce vytáhnout. A proto mi to šlo tak ztuha, protože ta osička netlačila kam měla ![]()
Díky všem za rady ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit