Stavy úzkosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 19:07
stavy uzkosti

Ahoj,

jak zvládnout stavy uzkosti, léky nemohu, kojím.

Manžel dnes ráno odletěl na 3 měsíce do Austrálie na studijní pobytjá uzkosti mívám, po porodu, tj. před 8 měsíci se mi stav zhoršil, ale s manželem to dávám, dnes jak odletel, me to popadlo a furt se klepu a brečím a mám strašný pocit, taková panika, to že muž odjel to umocnilo, poprvé po 6 letech jsme se odloučili a chybí mi, jenže, tohle je víc než chybí mi, že ho 3 měsíce neuvidím, takové panické ataky..nevim, co se sebou, on me vždy vyklidní a ns ním se cítím v pohodě, sama ty ataky neumím ovládnout a nevím co dělat, klepou se mi ruce a dítě tady..a co alší dny? rodiče manžela mají chřipku a moje rodina je hrozně daleko a stejně by nemohli přijet, bratr má svou rodinu a táta zdravotně není ok..čím se vyklidnit? připadám si jak cvok už dneska :(( ale je to čím dál horší, ted přes noc to doléhá ještě víc ta uzkost..chvílema se mi až motá hlava..

Reakce:
LvE
Kecalka 142 příspěvků 02.02.18 19:12

Ahoj,
kamarádku nemáš?

LvE
Kecalka 142 příspěvků 02.02.18 19:15

Minimálně zavolej rodičům nebo manželovi, jestli máš možnost, nebo bratrovi. v pondělí psycholog

Verun83
Echt Kelišová 8840 příspěvků 33 inzerátů 02.02.18 19:18

Na youtubu si pust relaxacni hudbu a dychej do bricha, pocitat do 4 pomalu nadech, na 4 pomaly vydech. Rikej si pri tom citim klid, citim lasku, ma mysl je klidna, jsem v souladu s vesmirem, stres odchazi z meho tela pryc. Mysli na neco hezkeho, co te uklidni, morske vlny, lehky vitr ve stromech, cokoli…

susan86
Kecalka 104 příspěvků 02.02.18 19:27

Ahoj.
Odkud jsi?
Určitě podvědomě víš, že to musíš zvládnout. A zvládneš. Rozumím, že první den je náročný, ale třetí čtvrtý den už si najedeš na svoji rutinu a bude to snesitelnější. Kolik je miminku? Dalo by se chodit na nějaké plavání pro kojence, kde by ses rozptýlila a dostala mezi lidi? Chápu, že možná mezi lidi není to, co bys úplně vyhledávala, ale on ten den potom lépe uteče. A při pohybu se vyplaví adrenalin, který trochu zlepší náladu.
Jinak rychlá pomoc je zaměřit se na dech. Dýchat z hluboka, zadržet dech při nádechu i při výdechu, přijmout ten stav (Klepu se? Tak jo, tak se budu chvilku klepat… )
A poradit se s psychiatrem by možná také nebylo od věci. Třeba existuje něco, co bys mohla i při kojení.
Držím palce!

Petumilka
Povídálka 17 příspěvků 02.02.18 21:16

Ahoj,
nevím, nakolik jsou tvoje stavy závažné, ale mohla bys zkusit tablety hořčíku - je to volně prodejný potravinový doplněk, který (podle příbalového letáku) pomáhá mj. i na nervozitu, mírnou úzkost a nespavost. Řekla bych, že u mě se to opravdu osvědčilo…poradila bych se samozřejmě alespoň v lékárně ;-)

Afrikana
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 02.02.18 21:49

Doporucuju kozlikove kapky - zmirnuji uzkost.

Drobátko
Nováček 3 příspěvky 02.02.18 22:06

Ahoj! Trpím na stavy úzkosti taky. Mám tříměsíčního klučinu a beru přitom prášky Sertralin Actavis. Beru nejnižší dávku a musím říct, že mi to dost pomohlo. Měla jsem úplně stejné stavy jako ty. Určitě stojí za to zajít k psychiatrovi a on Ti nějak poradí. Ať je Ti lépe! Drž se! :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 22:13

Dekuji! snad neco zabere. nemuzu spat. srdce mam az v krku. pritom bych spala..hkava me tresti, ta uzkost me zabije..jak ja se zitra postaram o malou..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 11:40
@Anonymní píše:
Dekuji! snad neco zabere. nemuzu spat. srdce mam az v krku. pritom bych spala..hkava me tresti, ta uzkost me zabije..jak ja se zitra postaram o malou..

Ahoj.. trpim na uplne to same.. leky jsme brala rok, funguji vicemene uz dobre, ted jsem uz nejaky mesic bez nich. Ale zazila jsem si v nedavne dobe to same, ze manzel odjel na delsi dobu do zahranici a buch. Vypuklo to docela vostre, panicke zachvaty za volantem, v praci, buseni srdce a stres.. nastesti se to za par dni zmirnilo, mam uz sve metody, chodim k psycholozce, do prace. Ale chapu, ze kdyz to mas takto rozjete, clovek se sam pomalu boji vyjit i z domu… vsichni rikaj, jdi nekam s kamaradkou, jdi si zacvicit, ale jak, kdyz to nejde.. deti jeste nemam. Hele. Radim ti. Neotalej a dojdi si psychiatrovi, dnes existuji leky, ktere se mohou brat i v tehotenstvi. Nenechavej to rozjet dal. Radsi dite na umelem mleku, nez se zhroucenou mamou, nebo jeste hure bez mamy.. drzim palce, az je brzy lepe. Nejsi v tom sama!! :hug:

PupuP
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 03.02.18 14:12

Měla jsem něco podobného před pár lety, brala jsem antidepresiva. Ale obdivuju tě, já bych prostře přítele na 3 měsíce pryč nepustila a sama bych také nejela… mě stačí když jde přítel večer ven a já jsem celá rozklepaná a nemůžu nic dělat, občas to mám i přes den. Pomáhá mi mát hodně starostí, nějak se zaměstnat, zkus si něco najít… nebo se na přechodnou dobu třeba přestěhuj k rodičům či tchánovcům, to bych asi možná udělala já. Nedokážu být přes noc sama a s přítomností druhých na ten stres lépe zapomeneš a dítěti třeba změna prostředí také prospěje:-)

susan86
Kecalka 104 příspěvků 06.02.18 13:10

Ahoj.

Jak se Ti daří? Je to lepší?

Odkud jsi?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >