Stavy úzkosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 19:07
stavy uzkosti

Ahoj,

jak zvládnout stavy uzkosti, léky nemohu, kojím.

Manžel dnes ráno odletěl na 3 měsíce do Austrálie na studijní pobytjá uzkosti mívám, po porodu, tj. před 8 měsíci se mi stav zhoršil, ale s manželem to dávám, dnes jak odletel, me to popadlo a furt se klepu a brečím a mám strašný pocit, taková panika, to že muž odjel to umocnilo, poprvé po 6 letech jsme se odloučili a chybí mi, jenže, tohle je víc než chybí mi, že ho 3 měsíce neuvidím, takové panické ataky..nevim, co se sebou, on me vždy vyklidní a ns ním se cítím v pohodě, sama ty ataky neumím ovládnout a nevím co dělat, klepou se mi ruce a dítě tady..a co alší dny? rodiče manžela mají chřipku a moje rodina je hrozně daleko a stejně by nemohli přijet, bratr má svou rodinu a táta zdravotně není ok..čím se vyklidnit? připadám si jak cvok už dneska :(( ale je to čím dál horší, ted přes noc to doléhá ještě víc ta uzkost..chvílema se mi až motá hlava..

Reklama

Reakce:

LvE
Kecalka 137 příspěvků 02.02.18 19:12

Ahoj,
kamarádku nemáš?

LvE
Kecalka 137 příspěvků 02.02.18 19:15

Minimálně zavolej rodičům nebo manželovi, jestli máš možnost, nebo bratrovi. v pondělí psycholog

Verun83
Echt Kelišová 8443 příspěvků 33 inzerátů 02.02.18 19:18

Na youtubu si pust relaxacni hudbu a dychej do bricha, pocitat do 4 pomalu nadech, na 4 pomaly vydech. Rikej si pri tom citim klid, citim lasku, ma mysl je klidna, jsem v souladu s vesmirem, stres odchazi z meho tela pryc. Mysli na neco hezkeho, co te uklidni, morske vlny, lehky vitr ve stromech, cokoli…

susan86
Stálice 97 příspěvků 02.02.18 19:27

Ahoj.
Odkud jsi?
Určitě podvědomě víš, že to musíš zvládnout. A zvládneš. Rozumím, že první den je náročný, ale třetí čtvrtý den už si najedeš na svoji rutinu a bude to snesitelnější. Kolik je miminku? Dalo by se chodit na nějaké plavání pro kojence, kde by ses rozptýlila a dostala mezi lidi? Chápu, že možná mezi lidi není to, co bys úplně vyhledávala, ale on ten den potom lépe uteče. A při pohybu se vyplaví adrenalin, který trochu zlepší náladu.
Jinak rychlá pomoc je zaměřit se na dech. Dýchat z hluboka, zadržet dech při nádechu i při výdechu, přijmout ten stav (Klepu se? Tak jo, tak se budu chvilku klepat… )
A poradit se s psychiatrem by možná také nebylo od věci. Třeba existuje něco, co bys mohla i při kojení.
Držím palce!

Petumilka
Povídálka 17 příspěvků 02.02.18 21:16

Ahoj,
nevím, nakolik jsou tvoje stavy závažné, ale mohla bys zkusit tablety hořčíku - je to volně prodejný potravinový doplněk, který (podle příbalového letáku) pomáhá mj. i na nervozitu, mírnou úzkost a nespavost. Řekla bych, že u mě se to opravdu osvědčilo…poradila bych se samozřejmě alespoň v lékárně ;-)

Afrikana
Kecalka 490 příspěvků 02.02.18 21:49

Doporucuju kozlikove kapky - zmirnuji uzkost.

Drobátko
Nováček 2 příspěvky 02.02.18 22:06

Ahoj! Trpím na stavy úzkosti taky. Mám tříměsíčního klučinu a beru přitom prášky Sertralin Actavis. Beru nejnižší dávku a musím říct, že mi to dost pomohlo. Měla jsem úplně stejné stavy jako ty. Určitě stojí za to zajít k psychiatrovi a on Ti nějak poradí. Ať je Ti lépe! Drž se! :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 22:13

Dekuji! snad neco zabere. nemuzu spat. srdce mam az v krku. pritom bych spala..hkava me tresti, ta uzkost me zabije..jak ja se zitra postaram o malou..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 11:40
@Anonymní píše:
Dekuji! snad neco zabere. nemuzu spat. srdce mam az v krku. pritom bych spala..hkava me tresti, ta uzkost me zabije..jak ja se zitra postaram o malou..

Ahoj.. trpim na uplne to same.. leky jsme brala rok, funguji vicemene uz dobre, ted jsem uz nejaky mesic bez nich. Ale zazila jsem si v nedavne dobe to same, ze manzel odjel na delsi dobu do zahranici a buch. Vypuklo to docela vostre, panicke zachvaty za volantem, v praci, buseni srdce a stres.. nastesti se to za par dni zmirnilo, mam uz sve metody, chodim k psycholozce, do prace. Ale chapu, ze kdyz to mas takto rozjete, clovek se sam pomalu boji vyjit i z domu… vsichni rikaj, jdi nekam s kamaradkou, jdi si zacvicit, ale jak, kdyz to nejde.. deti jeste nemam. Hele. Radim ti. Neotalej a dojdi si psychiatrovi, dnes existuji leky, ktere se mohou brat i v tehotenstvi. Nenechavej to rozjet dal. Radsi dite na umelem mleku, nez se zhroucenou mamou, nebo jeste hure bez mamy.. drzim palce, az je brzy lepe. Nejsi v tom sama!! :hug:

PupuP
Kecalka 476 příspěvků 03.02.18 14:12

Měla jsem něco podobného před pár lety, brala jsem antidepresiva. Ale obdivuju tě, já bych prostře přítele na 3 měsíce pryč nepustila a sama bych také nejela… mě stačí když jde přítel večer ven a já jsem celá rozklepaná a nemůžu nic dělat, občas to mám i přes den. Pomáhá mi mát hodně starostí, nějak se zaměstnat, zkus si něco najít… nebo se na přechodnou dobu třeba přestěhuj k rodičům či tchánovcům, to bych asi možná udělala já. Nedokážu být přes noc sama a s přítomností druhých na ten stres lépe zapomeneš a dítěti třeba změna prostředí také prospěje:-)

susan86
Stálice 97 příspěvků 06.02.18 13:10

Ahoj.

Jak se Ti daří? Je to lepší?

Odkud jsi?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

„Kazatel“ Klus se lidem začal zajídat: Nepolitikař a jen zpívej, vzkazují mu!

Najít tu správnou míru. To kdyby Tomáš Klus (32) uměl, nemusel by teď řešit,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama