Stěhování do domku s dětmi

7
30.8.21 17:47

Stěhování do domku s detmi

Jak jste přežili stěhování se dvěma malýma detma? Co by stě dělali jinak? Tak třeba… Už bych nelepila papíry na zabalené krabice chycene páskou… Většina opadala :D to bude překvapení při vybalovani :D babička nebude k dispozici na hlídání při zabydleni, a co sousedé? Byli stě se s nimi seznámit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54576
30.8.21 18:04

My jsme tehdy při stěhování první převáželi věci. Skládali to rovnou na místo, kde to mělo být. To zabralo asi 14 dní. A poslední den se převezly pouze postele a my. A rovnou se spalo v novém. Takže nebyl v novém žádný krabicový a chaos systém. Hezky to navazovalo, bylo to promyšlené. A šlo to i se třema děckama.
Ten chaos a zmatek máme až letos a nedobrovolně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3543
30.8.21 18:11

Já bych si popsala krabice, protože to že si to budu pamatovat, fakt neplatí…

No a taky bych si dala víc času, za 4 dny sbalit věci prostě přehledně nejde…

Jo a taky bych si pro děti vzala někoho na hlídání…
A conjsem udělala a fakt doporučuji, je uklízečka na úklid nového bytu než se nastehuji věci… Fakt dobře investované peníze, protože z toho už bych se zhroutila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1463
30.8.21 18:24

Daji se koupit i krabice, kde je natiskle nazev pokoju a ty jen odfajfkujes ci zakrizkujes, kam krabice pujde nebo i krabice s natisklym vzorem tteba kuchynskeho vybaveni a ty si zaskrtnes co tam davas, sklenice, talire apod. A pak vis, co kde mas..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24377
30.8.21 18:46

Ja se teda stěhovala jen s jedním, ale už 3× :D příště se budeme stěhovat se třema, to už bude jiná :mrgreen: se sousedama sem se neseznamovala, ale jsme v bytovce, to je takové víc anonymní než někde na vsi. Krabice popisuji vždy tlustým fixem rovnou, žádné lepení papírků :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6547
30.8.21 18:47

Mam 2 vychytavky. 1. sbalim vsechny dulezite dokumenty, pasy apod. a notebooky a dam je k nekomu do uschovy jeste pred stehovanim. 2. sbalim tasku, jako bych jela na vikend pryc. Dam tam obleceni na dva dny, kosmetiku, rucniky, nutne leky, nabijecku atd. Clovek pak hned vecer nemusi hledat po krabicich kartacek a pyzamo. :D
Idealni je par veci prestehovat predem, ale ne vzdycky to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
30.8.21 18:51

Kolik je dětem? :D nás čeká za dva měsíce stěhování s dvouma půlročníma do novostavby celkem se toho děsím takže tipy by se hodily. :D :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1486
30.8.21 19:08

Já jsem krabice nepopisovala. Věci jsme měli nabalené v banánovkách, do kterých jde vidět. Rovnou jsme je nosili do místností, kam patří. Všechno jsme přestěhovali vozíkem za auto, ale nestěhovali jsme velkou skříň a postel. Dětské postele, komody, skříně se do vozíku vlezly. Nejdůležitější je podle mě do nového nestěhovat věci, které už nepotřebuji, zbavit se jich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3957
30.8.21 20:14

… my se do domu stěhovali se dvěma malýma holkama - tehdy 4 a 2 roky - popsat a dobře zabalit krabice - dávali jsme je hned do místností, kde měli být - každému z nás jsem měla zabalený kufr a v něm věci tak na tři, čtyři dny, kdyby náhodou - najali jsme uklízečku, která za nás uklidnila byt, ze kterého jsme se stěhovali pryč, takže jsme se nemuseli starat ještě o to, abychom byt novému majiteli předali v nějakém stavu a soustředili se rovnou na dům - priorita je kuchyň, koupelna, toaleta a dětské pokoje - dokumenty, nabíječky, mobily, notebooky ty mít vždycky po ruce, převezení věcí je maličkost - děsný je balení a vybalování - nemilosrdně s sebou nebrat a prostě se zbavit věcí, který jsi víc jak 6 měsíců nepotřebovala :palec: Ideální je najmout si stěhováky s dodávkou a nábytek, když to jen trochu jde, stěhovat vcelku - takže hodně takové té fólie na o balení - jo! A když už budete muset nějaký nábytek rozmontovat, tak šroubky a všechno balit přímo k němu - věř mi, ani za boha si pak nevzpomeneš, který šroubky patří k čemu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
30.8.21 20:35
@Elea9 píše:
Kolik je dětem? :D nás čeká za dva měsíce stěhování s dvouma půlročníma do novostavby celkem se toho děsím takže tipy by se hodily. :D :)

4 R a 1 R… Syn hodně mamanek, nejlíp stále kolem krku a dcera trochu ďábel :mrgreen: jsem taky zvědavá na to už se těšíme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
30.8.21 20:35
@Krissttie píše: … my se do domu stěhovali se dvěma malýma holkama - tehdy 4 a 2 roky - popsat a dobře zabalit krabice - dávali jsme je hned do místností, kde měli být - každému z nás jsem měla zabalený kufr a v něm věci tak na tři, čtyři dny, kdyby náhodou - najali jsme uklízečku, která za nás uklidnila byt, ze kterého jsme se stěhovali pryč, takže jsme se nemuseli starat ještě o to, abychom byt novému majiteli předali v nějakém stavu a soustředili se rovnou na dům - priorita je kuchyň, koupelna, toaleta a dětské pokoje - dokumenty, nabíječky, mobily, notebooky ty mít vždycky po ruce, převezení věcí je maličkost - děsný je balení a vybalování - nemilosrdně s sebou nebrat a prostě se zbavit věcí, který jsi víc jak 6 měsíců nepotřebovala :palec: Ideální je najmout si stěhováky s dodávkou a nábytek, když to jen trochu jde, stěhovat vcelku - takže hodně takové té fólie na o balení - jo! A když už budete muset nějaký nábytek rozmontovat, tak šroubky a všechno balit přímo k němu - věř mi, ani za boha si pak nevzpomeneš, který šroubky patří k čemu :mrgreen:

S tou taškou super tip :srdce: :srdce: diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
30.8.21 20:36
@Krissttie píše: … my se do domu stěhovali se dvěma malýma holkama - tehdy 4 a 2 roky - popsat a dobře zabalit krabice - dávali jsme je hned do místností, kde měli být - každému z nás jsem měla zabalený kufr a v něm věci tak na tři, čtyři dny, kdyby náhodou - najali jsme uklízečku, která za nás uklidnila byt, ze kterého jsme se stěhovali pryč, takže jsme se nemuseli starat ještě o to, abychom byt novému majiteli předali v nějakém stavu a soustředili se rovnou na dům - priorita je kuchyň, koupelna, toaleta a dětské pokoje - dokumenty, nabíječky, mobily, notebooky ty mít vždycky po ruce, převezení věcí je maličkost - děsný je balení a vybalování - nemilosrdně s sebou nebrat a prostě se zbavit věcí, který jsi víc jak 6 měsíců nepotřebovala :palec: Ideální je najmout si stěhováky s dodávkou a nábytek, když to jen trochu jde, stěhovat vcelku - takže hodně takové té fólie na o balení - jo! A když už budete muset nějaký nábytek rozmontovat, tak šroubky a všechno balit přímo k němu - věř mi, ani za boha si pak nevzpomeneš, který šroubky patří k čemu :mrgreen:

Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
30.8.21 20:39

Jinak teda je to starší domek ne novostavba, a bude tam ještě harampadi které budem likvidovat, byt zatím není prodaný, pan si teprva řeší hypotéku, takže aspoň že se nemusíme vypakovat v nějakým brutálním tempu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7559
30.8.21 20:54

Zažila jsem jedno stěhování jako 17 léta ještě s mamkou a ségrou a pak několikrát sama představa že bych se měla stěhovat s dítětem mě dost děsí 8o

Tímto příspěvkem se spíše krizkuju protože diskuze mě zajímá nic podnětného k tomu nemam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2856
30.8.21 21:06

Já jsem balila vše měsíc. Krabice zalepene a popsané lihovym fixem (název místnosti plus pod to menším, co v tom asi je. Například MALÝ DĚTSKÝ POKOJ / knížky). Během balení jsem se snažila vyhodit nepotřebné věci a vše probrat co nejvíc, ale bohužel se do toho pak vložil muž a naházel vše co jsem ještě nezabalila do krabic bez ladu a skladu a pak jsem měla chaos, kde co je :lol: ze prý se to probere pak :roll: dosud jsme nestihli, protože se pracuje na dome, je tady porad co dělat. Takže já doporucuju vyhodit co nejvíc a stěhovat co nejmíň :palec: a poradně si to popsat. Co jsem měla popsané, bylo velmi přehledné a věděla jsem hned, v jaké je co krabici, když jsme si vzpomněla, ze něco potrebuju.

Osvědčilo se mi dávat věci jednoho druhu do jedné krabice (i kvůli těm popiskům). Měla jsem spoustu malých krabic, abych to neměla smíchané. Velikost třeba jako malinko tlustší krabice od kozaček,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat