Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Pátá nemoc? Pár lidí v mém okolí přesně takový problém popisovalo při téhle nemoci, ale to byly většinou dospěláci. U nás teď dost řádí…
@stinga
Má od úterý klid na lůžku, což znamená, že celý den leží, musíme nosit i na záchod a bolesti má pořád.
@stinga píše: Více
no já syna zaparkuju a prostě musí vydržet než ho to přejde, ono to teda trvá několik dní jak se mu to postupně různě stěhuje ![]()
@Kajcs píše: Více
aha, tak to asi opravdu bolí hodně, a to CRP když má zvýšené, dali mu třeba antibiotika? a od bolesti užívá něco?
no je to teda divné, jak tady píšou ta 5. dětská nemoc nebo borelióza by to být nemohla?
@stinga píše: Více
Antibiotika nám nedali. Jen léky na bolest, první dny mu je nosili pravidelně a pak na vyžádání. O té páté nemoci taky mluvili, ale prý bývá i vyrážka a tu syn nemá. A na boreliózu jsem se ptala hned, ale podle krve nic. Právě mi podle příznaků ta borelióza přijde nejvíc pravděpodobná…
@Kajcs píše: Více
tak snad nějak pochodíte u té obvodní doktorky, třeba ji napadne něco dalšího vyšetřit, nebo se to začne zlepšovat,
pořád ho to bolí stejně moc? a když ho musíte nosit na wc - to už je asi také problém, ne? 8letý už je dost velký i těžký
@stinga píše: Více
No je to záhul, to teda přiznávám… Určitě se jí znovu zmíním o té borelióze a taky doufám, že ji ještě něco napadne…
Borrelie dělali asi jen ELISA, pro jistotu bych udělal i wester-blot. Pokud nebyla vyšetřena sérologie na chlamydie, mykoplasmata, tak určitě dodělat, pak widalova reakce na detekci salmonel. Kreatinkináza a myoglobin v normě? Nurofen pravidelně po 8 hodinách zabral?
@Doctus píše: Více
Brali mu ještě výtěr z krku to bylo v pořádku a ještě výtěr ze zadku a vzorek stolice. Bohužel tyto výsledky budou až ve středu. Jinak prášky po 8 hodinách zabíraly. I poté co jsme je měli jen na vyžádání, tak cca do hodiny zabraly.
Me od malicka bolely klouby a v dospelosti jsem zjistila, ze je to lepkem, po vysazeni to zmizelo.
Me tedy bolest prichazela nahle, bodave, do vsemoznych kloubu. Pri a po namaze me bolely vic dni, napriklad zapesti.
Nejcasteji me bolely prave zapesti, celisti, kycle.
@JezinkaBezinka
Tyo to by mě nenapadlo
Ale děkuji za tip, určitě se o tom zmíním doktorce.
@ka2ka
Bohužel. Teď nejčastěji prsty a kyčel. Dnes jsme byli u doktorky, tak pokud bolesti nebudou ustávat, tak nás odešle na dětskou revmatologii. A nasadila mu zpátky léky proti bolesti 3× denně.