Stereotyp ve vztahu

Anonymní
19.4.21 17:30

stereotyp ve vztahu

Dobrý den,
s přítelem jsme spolu něco přes 1,5 roku. Náš problém je ten, že začínáme mít problémový a stereotypní vztah. Přítel vidí v tom jediný problém a to je ten, že jeho kamarád má úplně jiný vztah než on (lepší) jen díky tomu, že je víceméně dost času u své přítelkyně doma a podniká s ní věci. Já mám bohužel velkou rodinu a bydlíme v malém bytě, kde mám pokojíček se dvěmi sourozenci, takže soukromí žádné. Proto víceméně k nám vůbec nechodíme. Jen když mám volný byt. Naprosto chápu jeho trápení skrz tohle ale nemyslím si, že na tomhle právě stojí celý náš vztah. Snažila jsem se mu to vysvětlovat snad tisíckrát, že u nás prostě být nemůžeme tak často a on to vždy pochopil (možná tak an pár dní) ale poté opět s tím začal. Již od začátku našeho vztahu se snažím s ním dělat nestereotypní věci, jako jsou výlety, procházky, chození do společnosti, ale to on vždy odmítne. Poté, když to spolu řešíme, tak mi vyčítá, že vlastně nikde nechodíme. Takže si protiřečí. Jsem z toho naprosto zoufalá. Miluji chodit na výšlapy, do kina, atd,.. ale jemu se prostě nikdy nechce. Další věc je ta, že jsme spolu asi dvakrát nebo třikrát do týdne a asi cca 4-5× do měsíce u něj spím. To mu ale přijde málo. Trávila bych s ním více času ale mám školu(studuji poslední ročník SŠ) a brigádu. A hlavně bych chtěla aby jsme si sebe více vážili. Plánujeme se spolu po SŠ přestěhovat do vlastního bytu, proto nechci, aby jsme spolu trávili každý den. Miluji ho moc a nechci ho za žádnou cenu ztratit. Dali jsme si na chvíli pauzu, kdy si chceme oba uvědomit co od vztahu vlastně čekáme a jak oba chceme aby ten náš vztah fungoval. Proto vás prosím o pomoc. JAK VYJÍT ZE STEREOTYPU A OBNOVIT VZTAH?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16437
19.4.21 17:37

Tak především se mistr musí začít víc snažit a ne si jen stěžovat. Když něco chce tak to má zařídit. On a tebe k tomu namotivovat.

A teda upřímně - jestli nezačne projevovat samostatnou aktivitu, tak bych si ho po škole fakt na krk neuvazovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10853
19.4.21 18:46

Na tom musíte makat oba, jinak to prostě nemůže fungovat. Zkus si představit, že spolu budete bydlet, hádej jak to bude vypadat. Jemu se prostě nikdy nic nebude chtít. Být tebou, tak si to stěhování rozmyslím, vždytˇjste spolu chvilku, nežijete spolu a už máte problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10993
19.4.21 18:53

Po roce a pul neco obnovovat? Pauza, stereotyp? Takhle pohodovy vztah nevypada.

Co delas, kdyz chces jit na vyslap a onnechce? Sedis s nim doma? Nebo jdes sama/ s partou?

Par drzi pohromade mimo jine i to, ze oba bavi delat veci spolecne, oba s tim druhym zkousi podniknout neco noveho, co by treba sami nezkusili, oba si vychazeji vstric, proste to udrzuji oba dva, ne ze jemu se nic nechce a ty s nim nechces moc travit cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
19.4.21 18:55

Mně tak připadá, že on by s tebou sice chtěl trávit více času, ale jen jedním způsobem zřejmě - v posteli. Ostatní ho evidentně moc nezajímá. Jako jo, sex je důležitý, ale aktivní trávení volného času jiným způsobem také. Stereotyp ve vztahu by po 1,5 roce nastat určitě neměl. Asi holt máte každý jinou představu. Musíte si to říct a když nenajdete společnou řeč, tak hledat partnera jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
19.4.21 19:05

Jako když si to tak člověk vezme tak v době v které teď žijeme se nedá nic moc podnikat, prochazka nějaký výlet do přírody ale nevím jak on si to představuje?

Přijde mi jsi by se chtěl hlavně válet u tebe v posteli a sexovat a štve ho že nemáte soukromí.. jinak to nechápu o co mu jde když se podle všeho snažíš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat