Sterilizátor ?

171
10.7.06 20:40

Sterilizátor ?

Ahoj holky,

poraďte mi prosím, jestli je na lahvičky Avent potřeba sterilizátor. V nějakém članku tady jsem se dočetla, že je zbytečný, že stačí vyvařovat, ale bylo to myšleno obecně a lahvičky Avent jsou umělohmotné, ne? Dávám dohromady výbavičku poprvé v životě a vůbec nevím, která bije. Díky předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9239
10.7.06 20:55

Ahoj Babet,

a ty už víš že nebudeš kojit??? Pokud to chceš jen kdyby tak kup jednu lahvičku - nebo raději nic. Ono to pak svádí když je kojící krize.
A jinak já jsem bohužel měla málo mlíčka tak jsme od 2m dokrmovali a sterilizátor je supr věc kterou při nekojení určitě využiješ. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
10.7.06 20:59

Souhlasím, že si to nekupuj zbytečně dopředu, ale zjistit si, kde takovou věc seženeš - odsávačky, lahve a dudlíky na ně a sterilizátor.
K sterilizátoru - na lahve Avent jsem kupovala sterilizátor do mikrovlnky od Chicca, pro mě pohodlnější než vyvařovat. Stál do 400,–-, i když to není přímo na ty lahve, tak se to tam dá hezky naskládat vč Avent odsávačky. Dává se do něj 200ml vody a do mikrovlnky na 12minut na nejnižší výkon.
Byla jsem spokojená. Ovšem nevyvařovala jsem po každém použití.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
10.7.06 21:09

Kojit se chystám, ale prý by lahvička doma být měla, pro všechny případy, jak jsem kdesi vyčetla. A tak se mi právě nechce kupovat i ten sterilizátor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
656
10.7.06 21:33

Lahvičku si pro klid duše kup, ale pokud budeš kojit, tak sterilizátor určitě nepotřebuješ…
Já nekojím, tak jsem za něj ráda, ušetří mi čas.. A i lahvičky Avent můžeš v klidu vyvařovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
10.7.06 21:35

Jo aha, ono se to sterilizuje párou.
Včera mi tady totiž radila tchýně a mluvila o nějakém speciál přístroji, do kterého se přidávají tablety. V hrnci s vařící vodou se prý vyvařovat nemá, to prý není ono. Tak proto se tak blbě ptám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
10.7.06 21:37

Díky za odpovědi, už je mi to jasný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
10.7.06 23:23

Stejnou službu a v podstatě zadarmo udělá miska s víkem (která jde dát do mikrovlnky) naliješ tam trochu vody, šoupneš tam ty lahve a dudlíky a 5 minut projedeš mikrovlnkou. Ty mikrovlny a pára zlikvidují všechny bacilya bakterie. Tak jsem to dělala já. Sterilizátor jsou vyhozené peníze, funguje totiž úplně stejně. Raději si kup něco na sebe :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
11.7.06 01:25

Já jsem si nedávno koupila použitý sterilizátor Avent z Mimibazaru, za třetinovou cenu oproti novému, a používám ho docela často. Hodí se nejen na flašky, ale i třeba na dudlíky - jde do něj dát v podstatě všechno, co by se mělo vyvařovat. Ale je fakt, že pokud člověk kojí, tak se nový asi nevyplatí kupovat.

Ten sterilizátor na tablety (pro sterilizaci za studena) existuje taky, dělá to Chicco a mám pocit, že není ani tak drahý… ale ty tablety do něj pak už asi jo;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
11.7.06 08:25

Ahoj, my mame sterilizator od Mothercare do mikrovlnky a je super.
Treba si ale skontrolovat, aby sa vam mestila do mikrovlnky, su totiz rozne rozmery.
Sice som kojila a ani s tou sterilizaciou som to zase moc neprehanala :D , ale obcas sa zisiel hlavne ked som odsavala do zasoby, tak som tam sterilizovala flasky, odsavacku, dudliky, hracky. Len na tie hracky pozor, ja som tam dala par hryzadiel Canpol Babies a sa mi rozpustili :-((
Kludne by som kupila pouzitu na inzerat (ono sa to moc nestihne znicit) je to fakt celkom dobra vec.
Tiez sa mi nechcelo vyvarovat v hrnci. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10835
15.7.06 16:41

Taky jsem už přemýšlela, jak na sterilizaci, pokud nebudu moct kojit nebo malý nebude chtít pít. Líbí se mi ty sterilizátory do mikrovlnky a napadlo mě, stejně jako Leeu , že bych místo sterilizátoru použila napařovací hrnec do mikrovlnky. Vždyť to je úplně to stejné, akorát, že ho máme doma a nemusíme kupovat další krám, který bude zase zabírat místo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
15.7.06 17:00

Já jsem kojit nemohla po komplikovaném porodu, všechno jsem pořizovala cestou z porodnice :? Asi je dobré aspoň jednu láhvičku mít doma nachystanou, ikdyž nakoupit může i taťka nebo někdo z rodiny pokuď má člověk někoho takového, až pak dle dané situace.

Sterilizátor jsem nepořizovala, vyvařovala jsem do 6.měs v hrnci a šlo to bez problémů. Nepořizovala jsem ani ohřívačku, ohřívala jsem v rychlovarné konvici s plochým dnem za 400Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ety
45
22.8.06 20:18

Asi to nebude zcela k tématu, ale neshání některá z Vás sběrače mléka do podprsenky? Mám totiž doma troje (nákupní šílenství v šestinedělce). Nabízím jedny od Medely - zcela nové, nepoužívané, v neporušeném obalu, původní cena 293,–kč, dala bych za 200,– + poštovné a jedny od Aventu - minimálně používané (ještě jsem ani malého neodkojila), původní cena 356,–kč, dala bych za poloviční cenu, tedy za 180,– kč + poštovné. Oboje v originálním balení vč. papírů. Sběrače dle mých zkušeností maj tyto výhody - pro mě nepostradatelné především po porodu než se množství mléka ustálí, kdy jsou velké přebytky vytékajícího mléka, poté mohou suplovat prsní tampóny (těch spotřebuji při užívání sběračů minimum), bradavky při sběračích nejsou zarudlé, přecitlivělé jako při tampónech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
23.6.13 20:37

Ahojky, urcite bych lahvicky sterilizovala, ja mam parni sterilizator od Aventu a jsem s nim moc spokojena, je prostorny, dobre se ovlada, sam se vypne, pojme velke mnozstvi lahvicek, navic se da pouzivat jen cast, kterou potrebujes, doporucuji si ho najit na webu a prostudovat, je opravdu dobry, ja na nej nedam dopustit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Darija06
16.5.19 22:22

Na značce a materiálu lahviček nezáleží, ale sterilizátor potřeba je kvůli likvidaci bakterií. Taky je mnohem lepší než vyvařování v tom, že třeba ten plast ti v něm tak zvláštně nezajde jako když je vyvařuješ. Kupovala jsem si sterilizátor do mikrovlnky od tommee tippee a s tím jsem teda spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama