Jak krmit lžičkou?

5256
23.6.06 15:48

Jak krmit lžičkou?

Ahojky všem,

prosím o radu. Pročetla jsem kde co, ale radu nenašla.

Druhý den se pokoušíme o příkrmy. Včera to byla Hami první lžička mrkev, dneska mrkev doma vařená.

Problém je v tom, že mi dcerka neotevře pusinku ani omylem a když už trošku, tak mi převážnou většinu vrátí. Dočetla jsem se, že se musí dávat dozadu na jazyk, že si to miminko ještě neumí samo dozadu posunout. Ale jak to tam mám dostat?
Nehledě na to, že se při polknutí s odporem oklepe. Do té dnešní jsem í nastříkala trochu mého mlíčka. Plně kojím.

Díky za rady.

Peťula a Julinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
23.6.06 16:38

Lokynko, zatím asi moc neřeš, ono to může nějakou dobu trvat, než si malá zvykne a lžičku vezme na milost:)
Jinak jsem používala lžičku Avent a vzhledem k otmu, že pusu ne a ne otevřít, tak dostala leda na pokraj jazyka:) a to jsem začínala až před 8měsícem…takže neboj, netlač na pilu ( kor v těch vedrech to může jít hůř), ono to časem přijde:)

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
23.6.06 17:34

To neva, že do ní dostaneš jen kousek … já to do Jáji „cpala“ jednu za druhou, až se naučil sám pusu otvírat, a sousto řádně zpracovat a dopravit směrem dovnitř. Chce to trpělivost, a využít i malinké skulinky v puse :wink: , a lžičku tam pěkně propašovat :lol:
A.

• Nahlásit
  • Citovat
6545
23.6.06 17:47

Jo a používala jsem i metodu, která se mi celkem osvědčila u dávkování léků (ATB, antipyretika apod) - prostě rozesmát a jak se pusa otevřela, šup tam s ní:D
Jo a nadavovala se hodně dlouho, hlavně pak u hustějších konzistencí. Začni spíš s tekutějším a postupně hustit:)
Ale nejlíp to stejně půjde až se zubama:)
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
23.6.06 21:06

A když to nepůjde, zkus svůj prst…v nouzi největší jsem takhle do Ondry aspoň něco nacpala…ale nemá smysl to nijak hrotit, přijde to časem samo :-), neboj!
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
23.6.06 22:12

My jsme taky s jídlem dost dlouho bojovali. Zpočátku to byly taky minimnožství, co jsem do něj dostala. Ale postupně se to trošku zlepšovalo. No a když jsme potom jedli už i kukuřičné křupky, tak jsem často krmila s tou křupkou. Vždycky jako že mu dávám křupku, otevřel pusu a šup tam lžičku. Po několika soustech jsem mu dala i tu křupku, aby na to nezanevřel :-). Kupodivu to fungovalo. Zpočátku jsme měli hrozný problém se zeleninou, jakoukoli. Daleko lépe mu jelo ovoce, první lžička jabko, hruška. Tak jsem to kolikrát vzdala a místo obědové zeleniny mu dala ovocnou přesnídávku. A pak se to najednou zlomilo a začal jíst zeleninu normálně, ze dne na den. Už ani nevím , kdy přesně to bylo, ale rozhodně ne dřív než v 10 měsíci. Byl to fakt boj, ale teď bych řekla, že už jí perfektně, zvládá kousky , papá sám, no zlatíčko. Přeju hodně trpělivosti. Budete asi na tom podobně jako my. Neboj , jednou to příjde a ani si nevzpomeneš na krušné začátky .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
24.6.06 20:35

Ahoj.

Začínali jsme poměrně brzy - nekojené a hladové dítko. Osvědčila se nám moka lžička, střídáno s mlíčkem na lžičce ( to otvíral pusu raz dva) a neustálým houpáním na balónu ( uklidňovadlo). Za 14 dní RAdim pochopil, jak se to má s polykáním příkrmu se lžičky. Možná ne zrovna předpisový postup… :D , ale fungoval a to je podstatné. :D

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2193
30.6.06 21:21

Nám taky moc vařená domácí mrkvička nejede samotná, takže já strouhám na jemno s jablíčkem a to papká.. Od začátku jsem neměla problém s krmením, ale na lžičku jí dávám trošičky a prostě jí tu lžičku nacpu do pusiny a pak jí jakoby trošku zatlačím na jazýček ona otevře pusinku a šup tam s tím… :-) Sice trošku drastické, ale jí to nevadilo a snědla to… sem tam se podaří to požužlat směrem ven, tak to shrábnu lžičkou a šup to znova do pusiny. Nejvíce miluje jablíčko s banánem. To se olizuje až za ušima! Hodně zdaru při krmení!!! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1614
30.6.06 21:29

a šťávu z mrkve ti pije????pokud jí chutná,tak by jí měla jet i vařená,,,,,,zkus tu vařenou ze začátku dát třeba do hrnku nebo lahve,i když dál kojíš.To nevadí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
8.7.13 07:03

Ahoj holky, včera jsem začala s příkrmem- první mrkvička…ale teda nic moc:-)))bude nám za týden 6 měsíců…je to moje druhé dítko, ale nějak jsem zapomněla:-) :-) má se jakoby trochu tou nabranou lžičkou zatlačit na jazyk, že? aby to dítko spolklo? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
8.7.13 08:22

@baculkaji já mu dala normálně jídlo do pusy a nikde jsem nic nemačkala. dítě pochopilo, že má polykat celkem rychle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
8.7.13 08:32

Taky jsem nic nemačkala. Krmila jsem v autosedačce. Nejdřív jsem mu lehce namočenou lžičkou v jídle přejela přes rty a jak je olíznul, otevřel pusinu, tak jsem tam malé množství dala, syn vyvalil oči a polkl a otevřel pusinu. Měla jsem tedy žrouta, takže u nás jídlo a spánek nebyl problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23296
8.7.13 09:13

@baculkaji pise se to tak, ze by se melo zatlacit na jazycek, ale ja jsem taky nikde netlacila a uz druhy den mi maly pekne jedl ze lzicky. Ale mozna je to tim, ze jsme taky zacali az po 5.mesici ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
8.7.13 09:31

Přesně, jen otřit trošičku jídla, aby věděl co mu davaš, ochutná si to a pak už bude otvírat. Měla by jsi mu to strkat trošku dál do pusy a nebo mu nech tu lžičku v puse, buď si to vysrká a nebo normálně sní. Dobré je, když se ti podaří vložit lžičku na jazyk, jak jím mele, tak se to podaří i pod jazyk, ale to si většinou teda vysrká. To zmáknete, chce to zkoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
8.7.13 12:33

Ahoj, chce se to hlavne obrnit trpelivosti ;-)…a zkouset po troskach…ja jsem treba malemu dala kukuricnou krupku nebo druhou lzicku a vzdy kdyz si to chtel strcit do pusinky tak sup tam s papanim ;-)…byl to boj, ale cca po 1 az 2 mesicich zacal papat hezky…ted uz to je v pohode, pokud mu tedy nerostou zoubky, to lzicku zcela odmita…

A take jsem zjistila, ze dost zalezi na lzicce…mame jich nekolik a nejvic se nam osvedcila tahle od Aventu http://www.aventbaby.cz/lzicky-2ks-6m- je melka a celkem uzka, takze jde krasne soupnout do pusinky a jidlo pak zustane uvnitr ;-) a pozdeji bude i idealbi az se mrnous bude ucit krmit sam…pekne se mu chytne a ma vesely obrazek :-)…maji i lzicku na uceni, ta je ohebna, ale tu vyzkousenou nemame, meli jsme rovnou tuto :-)
Tak preji hodne zdaru ;-):-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama