Reklama

Štípance teď v zimě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Denisa023
Nováček 9 příspěvků 14.01.17 00:35
Štípance teď v zimě??

Dobrý večer, pomoct. Jsem už opravdu zoufalá. Mám štípance podobné od komárů. Ale teď v zime? To mi nedává logiku.. Štěnice snad mohu vyloučit, protože jsem prohledala prostor za postelí, za stolem, pod matrací a nikde jsem žádne broucky a zadny trus nespatrila..Mame venkovni kocu kterou jednou za cas pohladim, ale kdybych mela blechy tak to ma cela rodina ne? Stipance v rodine mam jen ja. Uz fakt nevim co s tim.. co by to tak mohlo byt? Kdyz to neskrabu, je to normalne cerveny malinko vystouply flicek, kdyz to malinko rozskrabu tak to zbela a kolem to zcervena. Svedi to jak cert. Ovsem vsechno po 2 dnech vzdycky zmizi, ale pres noc mam zas nove. Mazu to mastickou proti komarum a dalsimu hmyzu.. Pomaha to tak napul. Tak co to sakra je?
Dekuji moc za kazdou radu, nazor a koment!!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 14.01.17 01:34

Dcera mela minuly tyden taky „stipance“. Presne, jak popisujes. Mela jich teda jen par, cca 6, ale stejny…skrabala to. A vzdycky rano se objevil dalsi. Mela to taky jen ona. Nevim, ale na komara to nevidim ted :nevim:.

Aotearoa
Závislačka 4303 příspěvků 14.01.17 02:07

Videla bych to na blechy. Ony ty mrchy jdou jak na koho. Mame kocku a i kdyz pravidelne odblesujeme, tak obcas nejakou blechu přitáhne z venku. Na me nejdou, ani na přítele. Ale na segru jdou a vzdycky vsechno schyta. I oni maji kocku, a kdyz pritahne blechu, tak segra je postipana a jeji manžel ani dite ne.

histep
Závislačka 3089 příspěvků 14.01.17 07:02

Podle popisu to taky vidím na nějakou tu blešku… zkus kocku procesat odvsivovakem, uvidis jestli neco nevypadne…

Denisa023
Nováček 9 příspěvků 14.01.17 07:38

Já jich mám taky jen pár..Ted jich mam cca 5.. A blechy mohou prezivat i v posteli? Nebo ve vlasech se taky schovaji?

smutná máma
Závislačka 4867 příspěvků 71 inzerátů 14.01.17 07:48

Pavouk?

Denisa023
Nováček 9 příspěvků 14.01.17 07:53

Jednou za čas tu pavunčinku mám tedy, ale že by to byl pavouk?

epsice
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 2 inzeráty 14.01.17 08:04

@Denisa023 asi blechy, mám psíka a jakmile někde chytne blešky, jsem od nich poštípaná vždycky jen já :-)

epsice
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 2 inzeráty 14.01.17 08:08

@Denisa023 Problém u blech je hlavně v tom, že v prostředí mimo psa- tedy koberec, za skříní, v peřinách a td. můžou až půl roku, takže se pořád vrací. Takže doporučuju všechno vysát a postříkat( biokill je dobrý) ale důkladně. nejlépe to zjistíte, když přejedete kočce proti srsti, pokud je má, budou skákat. Nevím ale jak moc musíte uklízet když je čičina venku ale vy jste je donesla domů… pokud nechodí čičina domů tak je už znovu nechytí a blechy vychcípou.

MarryFrank
Kecalka 202 příspěvků 14.01.17 08:11

Ja bych to tipla teda na ty stenice. Jednou(za studentskych let) jsme je na private meli. Nejdriv byla postipana jen jedna spolubydlici (bydlei jsme tam 4) postupne jak se mnozili jsme uz byli dostipani vsichni (otazka 2 mesicu). Pak az jsme objevili jednoh nacucaneho brouka. Nikdy jsme hnizdo nenasli ani deratizator… Ale deratizace (3×) pomohla, ale levne to nebylo. Pokud mate RD tak je to vetsi masakr :( :( tak snad se pletu…

budi
Závislačka 4104 příspěvků 14.01.17 08:12

Kdyz se to objevuje v noci, tak vydezinfikuj celou postel - to je ted v zime snadne - dej vsecko vcetne matrace na mraz… nejlip na par dni, zatim spi v jine posteli… tohle neprezije zadna breberka

po tydnu zopakuj (kvuli vajickum)

totez koberec, jestli je u postele…

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 14.01.17 09:09

Štěnice ve dne jsou téměř neviditelné, schovávají se před světlem. Taky jsme je měli v bytě (zdroj jsme nenašli). Já každý ráno poštípaná, manžel ani ťuk. Pomůže pouze desinsekce. Celý byt dostatečně vymrznout nejde, to je naivní představa.

Karii
Povídálka 23 příspěvků 14.01.17 09:21

Tipovala bych to na stenici. Ty vylejzaji a kousaji v noci. Ve dne se schovavaji. Mamka kdysi mela jednu v loznici a pokousala jen ji. Mamky pritel asi nechutnal. Nakonec ji nachytali, kdyz nahle rozsvitili a ona bezela pod obraz.

Zuza_Nie33
Kecalka 149 příspěvků 14.01.17 09:47

Ahoj, taky si myslím, že to budou štěnice. Pracuji v jednom ubytovacím zařízení, kde se nám tyhle mršky bohužel objevili. Bojujeme s tím už 2 (!!!) roky! Nejdřív jsme zkusili vyhodit všechen nábytek, potom postřiky a teď už jsme pod vedením deratizační společnosti, která nám s tímto zapeklitým problémem pomohla. I když se v tom stále motáme. hnízdečko během chvilky nenajdeš, ani deratizátor, ale radši do desinsekce investujte! Je to drahé, ale účinné! Nemá cenu zkoušet biolity atd. Štěnice nevyhubí jen tak nějaký volně prodejný prostředek! Proveďte desinsekci 1×, po 14 dnech znovu a pak podle rady deratizátora. Bude to nákladné, ale budete mít klid! Sama svépomocí se jich nezbavíte. ;)
Přeji hodně štěstí!

Denisa023
Nováček 9 příspěvků 14.01.17 12:45

Dekuji, ale stejne porad netusim, kde by se tady ty stenice vzali? Jsme cistotna rodina. Dnes jsem odtahla postel vsechno vytrela a zadny kulicky jako trus nenasla..Prisaham ze jsem pul hodiny civela po matraci jestli neco nenajdu.. Ramy postele cisty, nikde zadny trus, tak opravdu nevim, kde by se tu ty stenice vzali. Nabytek mame novy takze pochybuji, ze nabytkem.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama