Dotkni se srdce - pěstounská péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 00:30
dotkni se srdce-pěstounská péče

Na tento článek sem narazila a velmi se mě dotknul vzhledem k tomu že jsem také z podobných ústavů. Vím, že Pro Adopci, pěstounství je cesta dlouhá ale někdy je třeba se nevzdávat.https://www­.modrykonik.cz/blog/wrt­ulka/article/co-ustav-uchvati-to-jen-tak-nenavrati-f8c5f9/?utm_me­dium=fb&utm_cam­paign=magazine&ut­m_content=adop­tion&utm_term=20170113-02 Jaké jsou důvody, že některé děti nechcete nebo jste o tom někdy uvažovali a tuto věc jste zavrhli, proč? a když jo tak proč ne starší? Já jsem ztratila šanci jít do pěstounské péče velmi rychle. nevím proč tomu tak je.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 05:26

Máme v rodině děti v pěstounské péči. Ne přímo já, v širší rodině. Děti jsou starší. Přišly z předpěstounské péče a předtím žily v nefunkční rodině, takže ústavu se vyhnuly.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 08:11

Ten článek beru hodně s rezervou teda…

truelly
Závislačka 2775 příspěvků 14.01.17 08:35

Já myslím, že spousta lidi uvažuje v modu: Když v už nemůžu mít vlastní dítě, tak si vyberu dítě, na kterém není na první z pohled vidět, že není moje. A výběru si co nejmenší a zdrave. Uvažuji stylem: JÁ chci dítě a ne ja chci DÍTĚ.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 14.01.17 08:38
@truelly píše:
Já myslím, že spousta lidi uvažuje v modu: Když v už nemůžu mít vlastní dítě, tak si vyberu dítě, na kterém není na první z pohled vidět, že není moje. A výběru si co nejmenší a zdrave. Uvažuji stylem: JÁ chci dítě a ne ja chci DÍTĚ.

Co nejmenší, zdravé a etnicky nejiné.

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 14.01.17 08:40

@truelly @Nowuka2 tohle je urcute pravda (a priznam se, ze ja bych mela stejne pozadavky :nevim: ) ale myslim si, ze to plati pro adopci spise nez pro pestounskou peci.

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 14.01.17 08:42

Zajimavy pohled na docasku dava jeden z dilu Ceskeho zurnalu. Bezel tak pred 2 mesici.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 14.01.17 08:42
@Devuska píše:
@truelly @Nowuka2 tohle je urcute pravda (a priznam se, ze ja bych mela stejne pozadavky :nevim: ) ale myslim si, ze to plati pro adopci spise nez pro pestounskou peci.

No přechodní to asi úplně neřeší, ale mám obavu, že ti, kde to dítě bude na hodně procent na stálo, můžou… Ale nejsem z oboru, takže čistě můj odhad.

Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 14.01.17 08:51

No my mame zazadano o adopci. A ano zadame o co nejmensi dite. Zadne deti nemame, a evidentne je mit ani nemuzeme, nicmene chteli jsme vzdycky rodinu a tak jsme se pro cestu nahradniho rodicovstvi rozhodli pomerne rychle.

Do budoucna ale budeme otevreni tomu vzit si nejake deti do pestounske pece, ale zkratka my si potrebujeme nejdriv ziskat nejake rodicovske zkusenosti, nejake rodicovske sebevedomi, coz na tom malem jde tak nejak prirozeneji a snaze. A navic co si budeme povidat, ditka co projdou ustavy nebo jsou doma zanedbavane jsou deprivovane a jejich vychova je tezsi a narocnejsi. Takze za nas je to takhle.

@truelly píše:
Já myslím, že spousta lidi uvažuje v modu: Když v už nemůžu mít vlastní dítě, tak si vyberu dítě, na kterém není na první z pohled vidět, že není moje. A výběru si co nejmenší a zdrave. Uvažuji stylem: JÁ chci dítě a ne ja chci DÍTĚ.

Do pestounske pece si deti nemuseji brat jen Ti neplodni. Naopak klidne to muze byt dalsi dite do jiz funkcni rodiny s detmi. A je to kolikrat i lepsi.
Ono je hezke odsoudit nekoho, kdo si prosel x lety pekla neplodnosti, ze proste chce mit dite a ze to chce co nejvic jako by to bylo prirozene.
Navic treba ospody a i psychologove doporucuji takovymhle parum doporucuji do pestounske pece nejit a spis je smeruji na adopci ( coz jsou vetsinou miminka - starsi deti do adopce nejdou). A az pak pri druhe zadosti treba nabizi pestounskou peci. Aspon u nas v nasem meste to je takto.
A pestounska pece ma sva specifika, treba ted se stale vyzaduje podporovat dite ve styku s biologickou rodinou. Idealni cil pestounske pece je podle soucasneho pristupu ten, aby tam dite bylo do doby nez se podari jeho puvodni rodinu „sanovat“ a pak aby se tam to dite mohlo vratit. Osobne znam dve rodiny, ktere pestounske deti po x letech vraceli do puvodni rodiny. A tohle je neco, co si nekdo kdo touzi po diteti a vlastni mit nemuze, na sva bedra vezme jen tezko.

Banshee
Kecalka 491 příspěvků 14.01.17 09:13

Clanek beru s rezervou. Mame v rodine dite v dlouhodobe pestounske peci a ustav jim vychazel maximalne vstric. Ja bych do pestounstvi nesla, pravda, mam vlastni deti, ale hlavnim probleme by pro me byl kontakt a bio rodinou. Vim, kde mam sve limity.

berua13
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 14.01.17 09:48

Článek mi přijde hodně pritazeny za vlasy. V ústavu pracuji a o děti se staram. U nás to teda takto není… je mi z toho smutno :(
Nevím zda tomu mám věřit…

Jana525
Závislačka 4872 příspěvků 14.01.17 09:59

Clanek je podle me hodne tendencne napsany.
Muzu se zeptat, proc v tomto pripade anonym? :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 14:54
Zakladatelka

@Jana525 Proč Anonym? psala jsem zde že já sama pocházím z několika ústavů tudíž je to pro mě citlivé téma tak z tohoto důvodu. Co se týče toho článku já tomu věřím a to z důvodu že vím jak to v ústavech chodí a jak semnou byli chopní zacházet.

Enmamma
Závislačka 2991 příspěvků 14.01.17 16:07

Na článek se mi nepodařilo dostat, přesto odpovím. My máme chlapečka v pěstounské péči. Klidně bychom si vzali i starší dítko, ale shodou okolností máme tříleťáka. Ale dle sociálních pracovnic jsme jedni z mála, kteří by si vzali i starší dítě, není o ně prý zájem, a to z několika důvodů. Hlavní je ale ten, že většina pěstounů jsou skrytí adopční rodiče a o kontakt s biologickou rodinou zájem nemají. Není to totiž nic příjemného, zvlášť když se jedná o nepřizpůsobivé alkoholiky nebo feťáky.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >