Reklama

Jak se nezbláznit a změnit se?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 17:51
Jak se nezbláznit a změnit se?

Drahé maminky,
nechci si stěžovat jak se mám nebo nemám hrozně. Ve skutečnosti se mám krásně, mám 3 zdravé děti a milujícího manžela, tchánovce, co nám pomáhají a střechu nad hlavou.
Jen jsem z velké části na ty prťata sama (2 roky a 8M dvojčata) a úplně moc to nezvládám, hlavně psychicky. Manžel je hodně v práci a chodí domů pozdě, občas je pryč několik dní. Finančně jsem na tom dobře, ale žádné vyskakování to není - chůvu si dovolit nemůžu, děti stojí fakt hodně - žijeme v Praze. Nejsem z těch žen, co je uspokojuje péče o domácnost a děti. Nejraději bych se vrátila do práce, jenže realita je taková, že od těch mých prcků nemůžu ani hnout…manžel se mi sám přiznal, že je hlídat nechce, že to nezvládne. Takže nemůžu do práce, nemůžu na nákup, cvičit nikam…max. 1× za měsíc si vyhádám nákup :/ proto se ptám, těch, co na to byly jako já, jak se vám podařilo odrazit ze dna a nezbláznit se? co jste měli jako únikový ventil? našla jsem si copywriting, zakázek hodně, ale můžu pracovat jen přes noc a to moc nezvládám :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 17:55

Jako takový chlap je fakt na dvě věci, měl by se nad sebou zamyslet… :roll:

Lenca27
Ukecaná baba ;) 1306 příspěvků 12.01.17 17:57

Hele a proc treba, kdyz te deti a domacnost nenaplnuji, sis poridila hned druhe dite? Ja jsem asi podobny typ a prave proto mam jenom jedno, navic mam hlidani, kdyz potrebuju. Podle me bud pockat, nez pujdou do skolky nebo makat teda trochu doma a zaplatit si obcas chuvu.

Kamikadze
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 12.01.17 17:58

Manzel ma taky deti, takze se proste taky postara!! Nejsi nici otrok. Deti chtel taky!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 18:01

@Lenca27 dvojčata nebyly úplně v plánu…ale nikdy toho nelituju, že je mám…jen je to těžší než jsem si dokázala představit…prostě se sebou chci udělat, otevřeně se přiznávám, že je toho na mě moc a chci to změnit, protože pak nejsem uplně nejpříjemnější a odnáší to děti, což mě fakt mrzí a vztah s manželem taky není žádná hitparáda :/

markytka3
Ukecaná baba ;) 2034 příspěvků 12.01.17 18:03

Ahoj, najmi si chuvu :-) od narozeni dcerky jsem zustala sama i s dvouapul letym synem, kdyz jsem potrebovala se jit „vyvetrat“, mela jsem v zaloze stalou chuvu, ktera hlidala od cca 8mi mesicu male… vyuzivam dodnes :-) - razim heslo, spokojena mama, spokojene deti :-)

inkakřivák
Extra třída :D 13257 příspěvků 12.01.17 18:05

Pokud si nemůžeš vzít chůvu, pak máš jen tři možnosti -bud se smířit se stávající situací, nebo požádat třeba tchánovce o občasné hlídání, anebo je vrazit manželovi. Jsou to i jeho děti, takže nějaké nezvládl nechci neexistuje. Ano, C je správně.

ppaja
Závislačka 3299 příspěvků 12.01.17 18:05

Ahoj, mam to podobne, doma 2 letou dcerku a ted 5 tydenni mimco, hlidani nikde v dohlednu. Nekdy to mam uplne stejne jako ty, hlavne ted ta zima je naprd ze clovek nikam nemuze---urcite za mesic uz bude hej :dance: me pomahaji taky nakupy, i pres internet, nebo jsem ted zacla chodit na krouzky s tou 2letou a manzel hlida mimco. to by snad slo i u tebe, dvojcatka das do kocarku manzelovi at se projde a jit jen s tim starsim nekam. My chodime na prochazky nekdy i v 6-7 vecer. Manzelovi to urcite nemej za zle, chlapi to maji jinak a postarat se o tri deti neni legrace.

Jana206
Nadpozemská drbna 26301 příspěvků 12.01.17 18:08

Manželovi bych nezazlívala, že to nezvládne. Děti sice nejsou jen její, ale to moderní společnost dělá z chlapů ženské a z ženských chlapi. Chlap má v rodině jinou úlohu, než být celý den s dětmi. Není na to geneticky naprogramovaný.
Nicméně pomoc potřebuješ. Pokud nemáš ochotnou babičku, tetu nebo kamarádku, nezbývá nic jiného, než si najít chůvu, aby sis mohla odpočinout. Toto by měl manžel pochopit a akceptovat. Pokud jsou problémem peníze, nemáš v okolí nějakou známou důchodkyni nebo studentku, třeba dceru kamarádky, známé, která by pohlídala za menší peníz?

Cocka nasladko
Kecalka 391 příspěvků 12.01.17 18:08

Co podnikat treba neco pres vikend spolecne? Neco, aby „hlavni zodpovednost“ mel manzel, ale zaroven se nemusel bat, ze to nezvladne. Nejakou dlouhou prochazku treba. Kdyz to budete delat pravidelne, bude si jistejsi a pravdepodobnost, ze by je pohlidal bez pocitu, ze po nem chces nemozne, treba na to cviceni, bude vetsi.

Samozrejme, deti jsou vas obou a i ty potrebujes mit cas na sebe, takze to, ze „nechce“ hlidat, je ciste teoreticky jeho problem…ale myslim, ze postupnou cestou docilis vic nez tim, ze si vyhadas, ze proste jednou tydne budes chodit na zumbu, protoze on je taky otec…

Bábrdl
Generální žvanilka 20976 příspěvků 12.01.17 18:09
@Anonymní píše:
Drahé maminky,
nechci si stěžovat jak se mám nebo nemám hrozně. Ve skutečnosti se mám krásně, mám 3 zdravé děti a milujícího manžela, tchánovce, co nám pomáhají a střechu nad hlavou.
Jen jsem z velké části na ty prťata sama (2 roky a 8M dvojčata) a úplně moc to nezvládám, hlavně psychicky. Manžel je hodně v práci a chodí domů pozdě, občas je pryč několik dní. Finančně jsem na tom dobře, ale žádné vyskakování to není - chůvu si dovolit nemůžu, děti stojí fakt hodně - žijeme v Praze. Nejsem z těch žen, co je uspokojuje péče o domácnost a děti. Nejraději bych se vrátila do práce, jenže realita je taková, že od těch mých prcků nemůžu ani hnout…manžel se mi sám přiznal, že je hlídat nechce, že to nezvládne. Takže nemůžu do práce, nemůžu na nákup, cvičit nikam…max. 1× za měsíc si vyhádám nákup :/ proto se ptám, těch, co na to byly jako já, jak se vám podařilo odrazit ze dna a nezbláznit se? co jste měli jako únikový ventil? našla jsem si copywriting, zakázek hodně, ale můžu pracovat jen přes noc a to moc nezvládám :(

Jsi v Praze. Najdi si nějaké mini jesličky, tam bývají i hodinové taxi.

Na rovinu: v tvé situaci bych si to hodila. (Nehodila, ale musí to být těžké)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 18:26

Já mu to vůbec nezazlívám a chápu ho…on je vlastně nikdo nechce :D snad jen kamarádka, ale ta teď nastoupila do práce a má svého dost. Manžel s námi nikam nechce moc chodit…prý se stydí :/ že se mu kamarádi smějí a připadá si s náma jak cirkus…vždycky jsme měli vcelku hezký vztah…ale ted na sebe nemáme absolutně vůbec čas a když se občas snažím s ním mluvit, mít hezký večer, vymyslet něco společně…tak ani nevim jestli to neni marná snaha…fakt bych to chtěla nějak změnit :/

Fazulina
Závislačka 3352 příspěvků 12.01.17 18:30

Tak to bych mu teda zazlívala, jak se stydí??? Můj chlap teda taky není nějaký extra hlídač, i když teda v porovnání s tím Tvým je zlatej, když potřebuju, stará se. Ale máme jen jedno dítě, víc jsem nikdy nechtěla. Ale když s dcerou vyjdeme, tak se dme pýchou, jakou má krásnou holčičku!

To je ale nevyzrálej blbec, s prominutím. Kolik Vám je?

Jinak obdiv má u mě každý, kdo zvládá víc než jedno dítě:-))). Já na to nejsem a nikdy jsem nebyla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 18:34

@Fazulina mě bude 25 v létě a jemu bude 28…první dcera byla plánovaná, oba jsme dítě chtěli…dvojčátka byla takový naše životní překvapení :D

Aotearoa
Závislačka 4293 příspěvků 12.01.17 19:01
@Anonymní píše:
Já mu to vůbec nezazlívám a chápu ho…on je vlastně nikdo nechce :D snad jen kamarádka, ale ta teď nastoupila do práce a má svého dost. Manžel s námi nikam nechce moc chodit…prý se stydí :/ že se mu kamarádi smějí a připadá si s náma jak cirkus…vždycky jsme měli vcelku hezký vztah…ale ted na sebe nemáme absolutně vůbec čas a když se občas snažím s ním mluvit, mít hezký večer, vymyslet něco společně…tak ani nevim jestli to neni marná snaha…fakt bych to chtěla nějak změnit :/

8o Manzel se stydi a pripada si jako cirkus? Tak toho bych chtela mit doma. 8o

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Ditmar a Čerešňáková na stejné akci: S milenkou, ale v bezpečné vzdálenosti

K menšímu faux pas došlo na pondělním charitativním galavečeru La Sophia,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama