Žijete zdravě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

freematka
Stálice 74 příspěvků 11.01.17 23:04
Žijete zdravě???

Otázka směřovaná hlavně na zaneprázdněné maminky. Co děláte pro své zdraví? Snažíte se zdravě a pravidelně jíst? Kolik třeba sníte ovoce a zeleniny? Máte dost pohybu? Omezujete alkohol a kouření?
Moje realita je totiž taková, že jim když je čas a co zrovna je po ruce, jim 3× denně, oběd je tak často třeba ve 4 hodiny kus pizzy, večeřim kolem 22h, když koupim ovoce nebo zeleninu, dám ji malýmu, piju hodně kafe, jediný pohyb je lítání za malým nebo občas nějaká ta hodinka s kočárkem, skleničku vína si dávám večer často, nekouřim, nedostatek spánku je rutina…
Jak to vypadá u vás? :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Aotearoa
Závislačka 4604 příspěvků 11.01.17 23:19

Tak ja teda maminka zatim nejsem. Ale nekourim, nepiju, nejim uzeniny a podobne sra*ky. Nepiju sladke napoje, ale jim nepravidelne a ovoci a zelenine moc nedam. Ted jsem tehotna, tak se snazim polepsit. Ale mame skoro pul 12 dopoledne a mela jsem zatim jedno rajce :think: Mame ted leto, takze jezdim na kole a zahradnicim. S miminkem to bude urcite o poznani horsi, kdyz uz ted to lajdam.

freematka
Stálice 74 příspěvků 11.01.17 23:24

@Aotearoa Já si to musela přečíst víckrát, než mi došlo, že asi žijete v zahraničí :D Zéland? ;)

Tamtama
Extra třída :D 11789 příspěvků 11.01.17 23:32

Jím hodně a nepravidelně. Pohyb teď přes zimu mám minimálně. Ovoce a zeleninu jím párkrát do roka, když mám chuť. Piju tak dvakrát do roka bílé víno nebo rum s colou. Kafe 3-4 za den. Spím tak 6 hodin denně.

scentini
Závislačka 3417 příspěvků 11.01.17 23:37

Nekourim. Piju prilezitoste. Jim hodne zeleniny a ovoce, vedu k tomu i dceru. Nejim uzeniny, glutamaty, ecka. Piju zeleny a cerny caj. Cvicim 3 krat tydne joga, pilates.
jednou za cas zhresim. Tim myslim treba smazeny rizek nebo colu nam rads. Obcas neuskodi

Nika079
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 11.01.17 23:39

My máme šílenou spotřebu ovoce a zeleniny a zkouším různou zdravou stravu. Nekouřim, piju minimálně (bohužel nemyslim jen alkohol, ale obecně - v praci jsem vypila 2 dzbanu denně a s detmi lecky sotva litr). Když zdravi dovolí, tak beham. Ale k tomu i kafe a něco sladkého (koláč) asi každý den, takže tak něco mezi.

Aotearoa
Závislačka 4604 příspěvků 11.01.17 23:40
@freematka píše:
@Aotearoa Já si to musela přečíst víckrát, než mi došlo, že asi žijete v zahraničí :D Zéland? ;)

Zeland :palec:

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 11.01.17 23:53

Jsem těhotná (21. týden) sem tam zvracím a je mi stále blivno, motám se, točí se mi hlava, dost nízký tlak. Snažím se jíst normálně, nicméně skrz zvracení jsem ochotná sníst téměř cokoliv, jen abych něco udržela. Aktuálně mi lépe dělají tučnější jídla, necvičím - nemám energii.

Jako netěhotná, pracující a s malou dcerou jsem cvičila 3× týdně pole dance, včetně posilování, flexibility a gymnastiky jedla normálně (spíše častěji a menší porce).

Nikdy fast food a Vietnamce. Z ovoce hodně sezónní.
V létě: melouny, broskve, meruňky, jahody.
Podzim, zima, jaro: jablka, hrušky, kaki, kiwi, banány, hroznové víno.
Zelenina: salátová okurka, červená paprika, karotka.

Nejsem kuřačka a nepiji ani příležitostně, nechutná mi to.

Má velká neřest je ponocování a nerada chodím ven :oops:

PinkPanther
Kecalka 184 příspěvků 12.01.17 00:01

Zdrave jím, kromě vědomí toho, že strava hodně ovlivňuje zdraví, me k tomu nutí i léčba par mych nemocí.. hodně zeleniny, ovoce, maso libové, vajíčka, mléčné produkty, vyhýbám se fastfoodum, uzeninam, pizzam, burgerum, chipsum, limonádam, alkoholu i kávě. A hlavně se snažím omezit cukr, to je snad to nejhorší. Pohybu teď v zimě žel moc nedám, přes léto jsem hodně aktivní. Spánek taky nic moc.. a co je důležité, a snad se mi i daří, je omezovat stres. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 00:18
@freematka píše:
Otázka směřovaná hlavně na zaneprázdněné maminky. Co děláte pro své zdraví? Snažíte se zdravě a pravidelně jíst? Kolik třeba sníte ovoce a zeleniny? Máte dost pohybu? Omezujete alkohol a kouření?
Moje realita je totiž taková, že jim když je čas a co zrovna je po ruce, jim 3× denně, oběd je tak často třeba ve 4 hodiny kus pizzy, večeřim kolem 22h, když koupim ovoce nebo zeleninu, dám ji malýmu, piju hodně kafe, jediný pohyb je lítání za malým nebo občas nějaká ta hodinka s kočárkem, skleničku vína si dávám večer často, nekouřim, nedostatek spánku je rutina…
Jak to vypadá u vás? :think:

Tak já mám dvě malé děti, nekouřím, jsem abstinentka, piju čistou vodu, kafe ano, čaj ano, limonády nikdy, džusy v zimě fresch, v létě odšťavním. Vše co jde vyrobím doma, pečivo, čtvrtletně paštiky bez rychlosoli, půlročně čabajky bez rychlosoli, mléko od krávy a z něho výrobky (máslo, jogurt-jíme pouze klasický), tvaroh, podmáslí, čerstvý i eidamový-dříve jsem vše kupovala, ale kvalitní). Maso vlastní, kromě hovězího. Lokální med od ověřeného včelaře, vlastní ovoce a zelenina, zeleninu jím denně, všechnu a ke všemu, ovoce též. Za den sním zhruba tři kusy čerstvé zeleniny a tři kusy čerstvého ovoce. Žádné bílé pečivo, ale lepku se nevyhýbáme striktně. Chodím běhat, teď v zimě alespoň 3krát týdně na hoďku, v létě téměř denně, pohlídá taťka nebo když jsou ve školce. Čaje kupuju v bio kvalitě, sladíme medem a přírodním cukrem. Nejím žádné uzeniny-pouze domácí uzené bez rychlosoli, žádné polotovary (vařím), omezeně smaženého, tak jednou měsíčně. Žádné kupované sladkosti, sušenky a pod…, sladké peču, občas koupím v lidl kvalitní vysokoprocentní čokolády. S dětmi chodím ven téměř za každého počasí, každý den alespoň na dvě hodiny v zimě, v létě neustále. Momentálně ovoce a zelenina nesplňují dávky vitaminů, tak dávám naklíčit obiloviny a luštěniny, kysané zelí, šípkový čaj atd… Snažím se udržovat ve formě-chce to překonat lenost i únavu a vyplatí se to, člověk je ze správného stravování a sportu nabitý energií, skvěle spím, nejsem ve stresu, mám dobrou fyzičku, hodně toho stíhám (víc než moje kamarádky). Možná jsem na pár věcí zapoměla… :dance:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 00:21

Pitný režim hlídám dětem, takže piju s nimi. V tom nevidím problém.

Laureatka
Kecalka 119 příspěvků 12.01.17 00:33

Anonymní, já myslela jak na tu bídu mych podminek žiju jakž takž zdrave, ale nemá cenu nic psát :lol: Chodíš taky do prace? A jak mas staré deti?

Keltka
Kecalka 470 příspěvků 12.01.17 00:35
téééda
@Anonymní píše:
Tak já mám dvě malé děti, nekouřím, jsem abstinentka, piju čistou vodu, kafe ano, čaj ano, limonády nikdy, džusy v zimě fresch, v létě odšťavním. Vše co jde vyrobím doma, pečivo, čtvrtletně paštiky bez rychlosoli, půlročně čabajky bez rychlosoli, mléko od krávy a z něho výrobky (máslo, jogurt-jíme pouze klasický), tvaroh, podmáslí, čerstvý i eidamový-dříve jsem vše kupovala, ale kvalitní). Maso vlastní, kromě hovězího. Lokální med od ověřeného včelaře, vlastní ovoce a zelenina, zeleninu jím denně, všechnu a ke všemu, ovoce též. Za den sním zhruba tři kusy čerstvé zeleniny a tři kusy čerstvého ovoce. Žádné bílé pečivo, ale lepku se nevyhýbáme striktně. Chodím běhat, teď v zimě alespoň 3krát týdně na hoďku, v létě téměř denně, pohlídá taťka nebo když jsou ve školce. Čaje kupuju v bio kvalitě, sladíme medem a přírodním cukrem. Nejím žádné uzeniny-pouze domácí uzené bez rychlosoli, žádné polotovary (vařím), omezeně smaženého, tak jednou měsíčně. Žádné kupované sladkosti, sušenky a pod…, sladké peču, občas koupím v lidl kvalitní vysokoprocentní čokolády. S dětmi chodím ven téměř za každého počasí, každý den alespoň na dvě hodiny v zimě, v létě neustále. Momentálně ovoce a zelenina nesplňují dávky vitaminů, tak dávám naklíčit obiloviny a luštěniny, kysané zelí, šípkový čaj atd… Snažím se udržovat ve formě-chce to překonat lenost i únavu a vyplatí se to, člověk je ze správného stravování a sportu nabitý energií, skvěle spím, nejsem ve stresu, mám dobrou fyzičku, hodně toho stíhám (víc než moje kamarádky). Možná jsem na pár věcí zapoměla… :dance:

úžasné, ale nedala bych to…kolik je ti let? nedovedu si to představit, spíše jím jako zakladatelka, jídlo nepravidelně, podle toho, jak se budím v noci kvůli miminku, někdy si musím jít lehnout přes den, kdyby mi bylo pod třicet, asi bych měla energie víc. Nepiju, nekouřím. V zimě moc zeleniny nesním, spíše od jara do podzimu, když je kvalitní, v zimě jí moc kvalitní neprodávají, v létě i něco vypěstujeme. Vlastní sýr a kozy a kdoví co vše jsou pro mě sci-fi. Kde na to bereš čas? Jsi doma bez práce? Já mám co dělat, abych vyprala, uklidila, uvařila, najedla se, apod., no obdiv máš :dance: :mavam:

MachyXS
Kecalka 112 příspěvků 12.01.17 05:23

S 3-m miminkem, snažím se jíst tak 5× denně jak mě mimčo nechá. Ovoce a zeleninu moc nejím. Na hodně druhů mám alergii/přeci­tlivělost, jen hodně salátu a peking. zelí. Jím hodně mléčných výrobků. Nepiju alkohol, nekouřím - nechutná mi. Beru doplněk stravy pro kojící pro jistotu, vím, není to ideální… Pohyb jen s miminem - nosím v nositku a vozím v kočárku. Kočárek ne každý den. Spíme naštěstí dobře. Stres žádný, naštěstí :D

Aamanda
Kelišová 5583 příspěvků 12.01.17 06:05

Je to všechno otázka vůle :nevim:. Chodím 3-4× týdně cvičit a zdravá strava k tomu je samozřejmost. Jídlo se snažím plánovat, je to otázka 5 minut večer naplánovat si jídlo na druhý den.
Samozřejmě je nutnost mít hlídání. Cvičit doma, když dítě spí by mě nebavilo. Taky jsem si tím prošla a kdyby mi nic jiného nezbylo, tak to asi dělám. Už jsem na pohybu závislá. Když ho nemám víc jak 2 dny, jsem jak ona trní :lol:.

A tohle všechno jsem si začala pěstovat až po 3. porodu, když byly synovi 4 měsíce, začala jsem chodit cvičit nejdřív 2× týdně, po několika měsících 3×, dneska už 4×. A stravu jsem taky třibila postupně, hledala jsem, co mi bude vyhovovat. Nejde to ze dne na den, byl to dlouhý proces, který stále probíhá.

Můžu říct, že jsem se ve svém těle nikdy necítila líp, energie mám na rozdávání.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >