Stop ukrývání akné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Matchatea1
Nováček 1 příspěvek 29.07.19 08:20
Stop ukrývání akné

Přeji pěkné pondělí,
Akné trpím už několik let - teď mi je 22. Během braní HA se mi pleť zlepšila, hlavně tedy na zádech zmizely pupínky. Po 5 letech jsem antikoncepci brát přestala a akné se vrátilo. Většinu obličeje mám v pořádku, ale na pravé tváři mám velký narudlý flek a jizvičky. Před pár dny jsem byla na kosmetice a jak to tak bývá, cestou domů jsem měla obličej narudlý a make-up samozřejmě pryč, to bylo poprvé, co jsem šla bez líčení po městě a ne jen k popelnicím. Nechci se ptát, jak jste se zbavily akné nebo co Vám pomohlo. Více by mě zajímalo, zda jste některá sebrala tu „odvahu“ a i s ne příliš pěknou pletí začala chodit bez zakrývání pupínků.
Ačkoli to může znít zvláštně, přijde mi to jako celkem osvobozující pocit. :lol: :lol:
Děkuji :palec:

Reakce:
Kotatko03
Echt Kelišová 8835 příspěvků 29.07.19 08:26

Je mi stejně jako tobě. O svojí pleť se starám, ale i tak vliv těhotenství a hormonů dělá své, celý obličej mám v pořádku, až na oblast brady, to je šílené a už nevím co s tím. Bez make-upu bych ven nevyšla. Jsem zvyklá se každé ráno líčit (povětšinou lehce - make-up, pudr, obočí, řasenka…) a beru to jako samozřejmost. Nenalíčená (bez podkladovky a pudru) bych ven nešla a to ze dvou důvodů: 1) necítila bych se komfortně a 2) make-up je ochranou pokožky před vnějšími vlivy (slunce, nečistoty atd.) - samozřejmě pokud jde o kvalitní make-up (já používám výhradně nekomedogenní). Jsem zvyklá se ráno nalíčit a je to na celý den (maximálně se přepudruji).

Monap94
Povídálka 15 příspěvků 29.07.19 09:00

Já trpím na akné už od 14, dělávali se mi obr boláky na obličeji a na zádech, ty jsem škrabala (nervy + jsem je nesnesla = zlozvyk ) a místo nich měla strupy. Malovat jsem se postupně přestala chvilku po střední, co jsem začala chodit do práce do kravína. Říkala jsem si, že kravám je stejně jedno jak vypadám, lesbička nejsem a starým dědulům se líbit nemusím. :D Vydrželo mi to a nyní se líčím jenom když jdeme někam na oslavu. Akné se mi výrazně zlepšilo až rok po vysazení antikoncepce a po porodu.

pristelepe
Kecalka 214 příspěvků 29.07.19 09:13

Ne, zakrývala jsem to. Ale zbavila jsem se ho. Vichy Normaderm hydratační krém a Dermacol Acnecover i přes to, že už akné nemám. Jakmile bych jeden den nepoužila, mám to hned zpět. Omývám jen vodou, nesmím žádný odličovací přípravek.

maciikk74
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 09:14

Ahoj, mně je 24. Akné jsem měla v pubertě, ale nebylo to nic hrozného. Momentálně sem tam ten pupínek se samozřejmě najde. Make-Up nepoužívám, mám tmavé řasy i obočí, to neřeším. Maximálně si jednou za čas dám kokosový olej na rty. Vysadila jsem sladké ( né úplně, někdy si dám :cert: ), přestala jsem na pleť používat veškerou chemii - pleť. masky atd. A opravdu hodně se mi pleť zlepšila :palec: Ale momentálně uvažuji, že zainvestuji do kvalitního přírodního krému :kytka:

pristelepe
Kecalka 214 příspěvků 29.07.19 09:27
@maciikk74 píše:
Ahoj, mně je 24. Akné jsem měla v pubertě, ale nebylo to nic hrozného. Momentálně sem tam ten pupínek se samozřejmě najde. Make-Up nepoužívám, mám tmavé řasy i obočí, to neřeším. Maximálně si jednou za čas dám kokosový olej na rty. Vysadila jsem sladké ( né úplně, někdy si dám :cert: ), přestala jsem na pleť používat veškerou chemii - pleť. masky atd. A opravdu hodně se mi pleť zlepšila :palec: Ale momentálně uvažuji, že zainvestuji do kvalitního přírodního krému :kytka:

Vyzkoušej Normaderm od Vichy. Je nejlepší. Mně moje pleť stála za život strašné peníze. Dokud jsem nepřišla na Vichy. Fakt jen nejlepší. Zkus poprosit v lékárně o vzoreček. Nikam bez vyzkoušení neinvestuj.

zrnko
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 29.07.19 09:27

Ja mam akne i ve 40 :zed:, muzu si matlat na ksicht cokoli, ale uspech nula. U me to bude hormonama, ale nechci brat prasky. Jako nemam to silene, ale je to videt. Taky to uz nezakryvam. Ti, co me znaji, vedi, ze to mam, takze pred temi to schovavat nemusim a jestli to nekomu cizimu vadi, tak jeho problem. Nekdy si makeup dam, kdyz se chci citit krasne, ale stejne mi to cely den nevydrzi, takze rano krasna a odpoledne se tak jako vraci obluda na scenu :mrgreen:
Na kremy jsem zanevrela, takze ted pouzivam jen ty pro mimina pres den a na noc max sudocreme.

maciikk74
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 09:29

@pristelepe Dobře, děkuju, vyzkouším :kytka:

pristelepe
Kecalka 214 příspěvků 29.07.19 09:34
@zrnko píše:
Ja mam akne i ve 40 :zed:, muzu si matlat na ksicht cokoli, ale uspech nula. U me to bude hormonama, ale nechci brat prasky. Jako nemam to silene, ale je to videt. Taky to uz nezakryvam. Ti, co me znaji, vedi, ze to mam, takze pred temi to schovavat nemusim a jestli to nekomu cizimu vadi, tak jeho problem. Nekdy si makeup dam, kdyz se chci citit krasne, ale stejne mi to cely den nevydrzi, takze rano krasna a odpoledne se tak jako vraci obluda na scenu :mrgreen:
Na kremy jsem zanevrela, takze ted pouzivam jen ty pro mimina pres den a na noc max sudocreme.

Zkus to, co píšu nahoře. Je mi stejně jako tobě. Mám interní onemocnění, takže taky hormony. Tohle je nejlevnější varianta. Fakt funguje, krém je možno dostat vzorek v lékárně a makeup cca 200 Kč.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 29.07.19 09:34

Tam jsou dva aspekty - sebepřijetí i s tím, že holt nejsí a nebudeš dokonalá (nikdo není) a z zároveň zjištění, že lidem je naprosot šumák, jestli máš a nebo nemáš flek na tváři.

Navíc teda pokud necháš pleť jen hydratovanou a ošetřenou lehčím filtrem proti sluníčku, bude daleko zdravější a schopná lépe se bránit případným zánětům.

Naplánuj si to jako trénink sebepřijetí, důmyleného umění jak mít nedůležíté podružnosti u prdelle a podobně - začni ven chodit nenalíčená cíleně.

Sepiš si seznam míst a pochůzek, kam se ti nechce chodit nenalíčená, seřaď to od toho nejméně děsivého po v tuto chvíli naprosto nepřijatelné a postupně to vyzkoušej. Začni tím nejsnadnějším. Za každé splněné místo, kam se vydáš nenalíčená si slib nějakou malou odměnu - respektive odměnu adekvání míře překonání saba seme a po úspěšném dokončení mise se odměň.

Nejde o to, že bys nesměla chodit nalíčená, ale jde o vybudování si svobody chodit tak jak chceš, ne aby tě tvůj vlastní mindrák k něčemu nutil.

Ideálně si o celém tomhle procesu veď poznámy ve smyslu co se ti při tom honí hlavou, co ti pomáhá překonat vlastní obavy, co je naopak zhoršuje a podobně. To co se naučíš u něčeho tak prostého, jako je nenalíčit se a zjistit, že se kvůli tomu svět nezboří a chlap tě neopustí, se naprosto stejně dá využít u libovolné další každodenní úzkosti.

Jinak výše popsané umění vychází z téhle knihy a vůbec není marná

https://www.knihydobrovsky.cz/…ele-26522385

Káťa19
Extra třída :D 13681 příspěvků 10.08.19 11:45
základ je dodržení správného pH

PH pleti a AKNÉ
pH pleti a AKNÉ Všude poslouchám nebo čtu, jak je pH pleti důležité. Něco si i pamatuji z reklam, že pH pleti je 5,5…a pH vody je 7.

Jak tedy pH souvisí s akné a jakými kosmetickými přípravky lze pH pleti ovlivnit či snížit???

AKNÉ a pH pleti…
Akné patří k zánětlivým kožním onemocněním. Bakterie akné, která ho vyvolává se ideálně množí při hodnotě pH od 6,8. Ten, kdo hodnotu důsledně stabilizuje, může množení bakterií docela pěkně zabránit.

Jak hodnotu pH snížit?

• Na snížení hodnoty pH v každém věku fungují dobře, séra, krémy a peelingy s ovocnými kyselinami. (enzymatické peelingy)
  • pH lze snížit kvalitními čistícími prostředky, jedinou nevýhodou je, že tyto přípravky, ať se jedná o tonika, gely, micelární vody či mléka, se následně smývají vodou a ta má většinou hodnotu pH přes 7. Následkem toho se opět pleť alkalizuje (zvýší se její pH). proto je velmi důležité použít po kontaktu s vodou použít kysele nastavené přípravky.

IDEÁLNÍ HODNOTA pH PRO PLEŤ?
Současné studie ukazují, že ideální hodnota pH je mnohem kyselejší a to zhruba okolo 4,8 pH. (dříve 5,5). V tomto rozmezí hodnot jsou výborně rozvinuté ochranné mechanizmy naší pokožky a kůže se lépe regeneruje.

CO ZPŮSOBÍ VÝKYVY pH?
Jestliže se pH pleti pohybuje na 4,8, z kůže se vyplavují lipidy a soli, právě aby se zvýšila hodnota pH. A to pleti škodí-JAK???

• z hydrolipidového filmu se rozpouští soli a to má za následek PÓROVITOU pokožku, která více propouští škodliviny.
  • je známo, že soli na sebe vážou vlhkost z pokožky, která pak následně VYSYCHÁ.
  • jestliže chybí v pleti lipidy, ochabuje PRUŽNOST a HLADKOST pokožky.

MOJE ZKUŠENOST:
vyhledala jsem si teda kosmetiku, co dodržuje pH a konečně vidím opravdu zlepšení :palec:
Syncare a řadu akne

Váš příspěvek
Reklama