Bojím se myslet pozitivně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 18:21
Strach myslet pozitivne

Zdravim..par mesicu me trapi neustaly strach, ze se mi stane neco katastrofickeho..ze nemuzu mit stastny zivot, ze urcite umru nebo me zaskoci nejake nestesti, kdyz budu zit normalne…jako rikam si, ze to nevi nikdo co bude a ze neni duvod proc by se zrovna me melo prihodit neco spatneho a ze stejne tim strachem bych tomu nezabranila apod. ale nejak se od tech myslenek nedokazu odpoutat, jak bych mela vsugerovane, ze kdyz budu myslet bez tech strachu tak na me neco „vyskoci“..nejake rady jak se nebat ci nejake afirmace? :srdce:

Reakce:
brisco
Závislačka 3126 příspěvků 27.11.18 18:30

Obsedantně-kompulzivní porucha? :think:

Lalelale
Závislačka 3164 příspěvků 27.11.18 18:31

A stalo se ti něco, proč tak přemýšlíš? Já se s tímhle občas setkala u lidí, které potkala nějaká tragédie a oni pak měli strach, že když začnou zase cítit štěstí, tak je osud znovu srazí na kolena. Má rada je, že pokud celý život člověk žije ve strachu, tak ho prožije špatně. Ať už se mu něco zlého stane nebo ne.

Nature00
Kecalka 165 příspěvků 1 inzerát 27.11.18 18:34

@brisco take me to napadlo.
Pokud na to nejde prestat myslet a mas u toho uzkosti nebo napeti tak to vetsinou neni jen tak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 19:04

@Lalelale no ty uzkosti se mi soustily, jak jsem videla zachvat u pritele v mhd..a pak jsem zaa o te nemoci premyslet a vrtat se v tom a pak i celkove :

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 19:04
@Nature00 píše:
@brisco take me to napadlo.
Pokud na to nejde prestat myslet a mas u toho uzkosti nebo napeti tak to vetsinou neni jen tak.

Je to moznee..nejake tipy na to?

Nature00
Kecalka 165 příspěvků 1 inzerát 27.11.18 19:12

Precti si neco o obsedantne kompulzivni poruse. Pokud jsou ale uz uzkosti zasla bych na psychoterapii. Nekdo ma uzkosti tak velike ze musi brat antidepresiva aby mohl na sobe pracovat na terapii. Ale tim te nechci strasit. Treba jde uplne o neco jineho, ale za terapeutem bych zasla, aby si vedela co se to deje.

Lalelale
Závislačka 3164 příspěvků 27.11.18 19:13
@Anonymní píše:
@Lalelale no ty uzkosti se mi soustily, jak jsem videla zachvat u pritele v mhd..a pak jsem zaa o te nemoci premyslet a vrtat se v tom a pak i celkove :

panická ataka? nebo jaké nemoci?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 19:27
@Lalelale píše:
panická ataka? nebo jaké nemoci?

Panicka porucha, strach z nemoci, neur. tetanie

Keshi
Závislačka 2893 příspěvků 27.11.18 21:19
@Anonymní píše:
Zdravim..par mesicu me trapi neustaly strach, ze se mi stane neco katastrofickeho..ze nemuzu mit stastny zivot, ze urcite umru nebo me zaskoci nejake nestesti, kdyz budu zit normalne…jako rikam si, ze to nevi nikdo co bude a ze neni duvod proc by se zrovna me melo prihodit neco spatneho a ze stejne tim strachem bych tomu nezabranila apod. ale nejak se od tech myslenek nedokazu odpoutat, jak bych mela vsugerovane, ze kdyz budu myslet bez tech strachu tak na me neco „vyskoci“..nejake rady jak se nebat ci nejake afirmace? :srdce:

Zkus dle svého kraje linku krizové pomoci http://www.capld.cz/linky-duvery-cr poradí ti co a jak. Neboj se to řešit s odborníky. :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Šílenec Hrdlička! Sporťák řádil po obratu Plíškové, jeho oslava baví internet

Malý zázrak se povedl jedné z nejlepších českých tenistek Karolíně Plíškové.... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >