Strach o miminko

Anonymní
22.11.15 16:40

strach o miminko,zkušenosti

Maminky, dnes jsem 24+0 a na kožním mi dnes byl zjištěn „pásový opar“. Puchýřky opravdu jako pásák vypadají. Je to už pomalu šest týdnů co mě svědělo pod prsama.Bylo to k nevydrzení. Šla jsem na kožní. Tam MUDr. řekla, že se jedná nejspíše o podrážděnou kůži, tím jak se mi zvětšilo poprsí a třeba se trošku zpotim. Dostala jsem tekutý pudr. Trošku to ustoupilo. Predevcirem mě ale začalo šíleně svedit na prsu. Žádná vyrážka nebyla přítomna. Rozškrábala jsem si to trošku do krve.No druhy den večer, tzn. včera. Jsem se šla sprchovat a na prsou jsem našla červenou vyrážku a na ní výsev puchýřků. Nejprve jsem si myslela jestli jsem si tam nezanesla infekci.Ale dnes ráno mi to připadalo, jako pásový opar. Takže jsme vyrazili na kožní. Jak už jsem psala dle MUDr. se opravdu o pásový opar jedná. Léčba je Herpesin tablety 2 denně 4 tablety na sedm dnů. Mám strach, pokud to oprvadu pásový opar je, aby neublížil miminku. A ty léky v příbaláku píší, že se v těhu musí zvážit zda je rizikovější jejich podání či nemoc samotná. Zajímalo by mne zda jste některá v těhu, měla pásový opar, co na to doktoři, jaký byl postup léčby a tak vůbec, zkušenosti… Popřípadě jestli takhle opravdu může mít průběh pásový opar. Předem děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

48
22.11.15 16:44

Ahoj..tak ja mela pasovy opar zhruba ve stejnem tydnu..dostala jsem take herpesin, strach jsem mela zrovna tak, ale bylo mi vysvetleno, ze neleceny opar ma pro dite horsi nasledky nez cely lek…maly se narodil naprosto zdravy a v poradku, tak zadny strach ;-)3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.15 16:55

@biggi smím vědět, jak moc rozsáhlý ten opar jsi měla? Zda te bolel? Me jen když si na ten výsev sáhnu. A jak dlouho trvala léčba. Popřípadě, jestli té odeslali na nějakou genetiku či něco podobného? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
zoy
1498
22.11.15 17:07

U pásového oparu nebylo pozorováno zvýšené riziko vývojových vad, nebezpečné by to pro miminko bylo, pokud by se náhodou rozhodlo narodit za doby trvání oparu. Mohlo by mít generalizované onemocnění neštovicemi, na které by mohlo i umřít. Proto je lepší zaléčit, i když do porodu je ještě daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.15 17:15

@zoy :hug: dekuji za informací. Me právě kožařka dost vystrašila. Do zprávy napsala nutná kontrola oš. gynekolozkou, vývoje plodu:( já právě vím že nestovice neštovice jsou nebezpečné.

• Nahlásit
  • Citovat
21807
22.11.15 17:29

24tt je dobrý. Mimi už je dávno vyvinuté a do porodu daleko…Normálně zaléč Herpesinem nebo co ti doktoři napsali a neboj, mimi bude v pořádku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
23.11.15 08:48

Herpesin je zcela bezpečný, neboj se. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.15 12:45

@Malto @pe-terka děkuju maminy za uklidnění. Já si právě ni nejsem stoprocentně jistá, zda to pásový opar je.Je tomu opravdu to ložisko velmi podobné, ale ten průběh je uplně jiný než má býti. Dnes jsem byla ještě u své kožařky a ta si taky není jistá, ale prý léky pro jistotu opravdu užívat dál mam. @Malto ty máš s herpesinem osobní zkušenost???Každý totiž tvrdí něco jiného:(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama