Strach - poporodní deprese?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ivuss
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 22.01.11 06:58
strach- poporodní deprese?

ahoj jsem týden po porodu našeho synka a projevuje se u mě asi pop. deprese, ale nevím jistě. Prostě cítím neskutečný strach o malého, nechchi aby ho choval někdo jiný než já aby ho třeba ten dotyčný neupustil, když pláče tak bych nejradši řvala s ním protože mi ho je děsně líto a tak pododbně…jedná se o depresi po porodu? Přejde to samo a kdy?

Reakce:
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 22.01.11 07:50

Ahoj pokud by šlo o opravdu depresy v tom pravém slova smyslu,tak ti pomohou jen Antidepresiva.Ale to ti řekne jen lékař když mu povíš příznaky tak posoudí zda je to vážné.Hlavně aby se ti to nerozjelo do horší fáze to je že bys nejedla nespala atd.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 22.01.11 08:13

Já myslím, že nejde o depresi, ale normální pocity, měla jsem to taky. Zlepší se to :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.11 08:21

To není deprese, jsi jen příliš úzkostlivá na miminko, to je ok.
Já depresi měla… To jsou úplně opačné pocity… Miminko jsem nechtěla, starala jsem o něj mechanicky, zajišťovala mu péči, ale necítila jsem lásku a byla jsem ráda, když ho choval a hrál si někdo jiný. při jeho pláči jsem byla nervozni, že ho neumím uklidnit a zároveň jsem chtěla, aby přestalo, většinou ho uklidňoval partner. Neublížila jsem mu, to v žádném případě, ale byla jsem k němu jaksi lhostejná, brečela jsem z toho, nechtěla jsem tu být sama, nebavilo mě to, problémy s kojením, apod. Nechtělo se mi jíst, chtěla jsem spát. K odborníkovi jsem nešla, ale měla jsem. Zlepšilo se to až někdy kolem 6. měsíce a cca od 10. měsíce je to skoro normální. Skoro. Zbytky čehosi v koutku přetrvávájí… snad se toho zbavím úplně, miminku je přes rok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.11 09:00

já trpím na deprese i normálně,po prvním porodu,mě to začalo chytat-okamžitě jsem šla k své psychiatričce-právě aby se to nerozjelo.. Měla jsem to jak popisuje anonymní přede mnou..
To co popisuješ zakladatelko mi připadá jako trošku úzkostný ale přece krásný mateřský cit..
Pro klid duše zkus taky někoho vyhledat,nebo aspon pozvi nějakou kamáradku a vypovídej se.. :kytka:

palošek
Závislačka 2639 příspěvků 22.01.11 09:20
ivuss píše:
ahoj jsem týden po porodu našeho synka a projevuje se u mě asi pop. deprese, ale nevím jistě. Prostě cítím neskutečný strach o malého, nechchi aby ho choval někdo jiný než já aby ho třeba ten dotyčný neupustil, když pláče tak bych nejradši řvala s ním protože mi ho je děsně líto a tak pododbně…jedná se o depresi po porodu? Přejde to samo a kdy?

Takové stavy zažívá mnoho maminek. Já jsem zastánce čajíčků. Doporučili mi pít poporodní čaj od bylinkáře, a já měla furt dobrou náladu, až se všichni divili, jestli jsem fakt po porodu. Ten čaj i napomáhá při čištění. Pak jsem začla pít laktační čaj, tam jsou taky uklidnující bylinky. Na léky si člověk brzy zvykne, tak pokud nemáš ty sama, nebo někdo v rodině psych.dg, tak s léky opatrně.
Tvůj stav je spojený i s tvorbou mléka, naléváním prsou apod. A neboj se synka nechat i druhým, pouč je jak na to, však ty s ním budeš mít ještě hodně práce, taksi aspoň odpočineš. Drž se, to časem přejde. A zkus čajíčky…doporučuji. :hug: :srdce:

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 22.01.11 09:45

Tipuju Baby blues. Mně třeba hrozně bušilo srdce, měla jsem takové úzkostné stavy. Většinou než jsem šla něco s dítětem dělat - kojit, přebalovat. Pamatuju si, jak jsem ležela a zhluboka pravidelně dýchala, abych se uklidnila. Taky jsem furt řvala, že je malá krásná a že jsme to zvládly. A pak jsem řvala, že má fleky v obličeji a že je chudák holčička …

Baby blues se dostavuje myslím tak 4. až 5. den po porodu, trvá 3-4 dny a mělo by samo odeznít. Pokud neodezní nebo se tvoje stavy zhorší, rozhodně běž k odborníkovi.
A držím palce :hug:

Asteria
Kecalka 392 příspěvků 22.01.11 10:29
Neboj se

To přejde. Poporodní blues bývá ale nejhorší tak třetí týden, taky jsem brečela, ale pak se to zlepšilo. Kdyby ti to ale přetrvávalo delší dobu, asi bys musela navštívit lékaře. Snaž se rozptýlit něčím hezkým a zkus ty čaje :-) V kojícím bývají bylinky i na dobrou náladu, krom fenyklu proti nadýmání.
Já měla deprese normálně ještě před těhotenstvím, bála jsem se laktační psychózy, ale nic se nestalo.

jitka 11
Neúnavná pisatelka 19730 příspěvků 22.01.11 11:17

Ivu, je to baby blues, jak psaly už holky. Po 6tinedělí by to mělo odeznít. Pokud ne, tak navštiv obv. lékaře, ten Ti dá doporučení k psychologovi nebo psychiatrovi.
Já jsem měla delší dobu tyto problémy, i před porodem a teď po terapii jsem už OK.

SANDRA-LOVE
Kecalka 209 příspěvků 29.07.12 15:08
@Anonymní píše:
To není deprese, jsi jen příliš úzkostlivá na miminko, to je ok.
Já depresi měla… To jsou úplně opačné pocity… Miminko jsem nechtěla, starala jsem o něj mechanicky, zajišťovala mu péči, ale necítila jsem lásku a byla jsem ráda, když ho choval a hrál si někdo jiný. při jeho pláči jsem byla nervozni, že ho neumím uklidnit a zároveň jsem chtěla, aby přestalo, většinou ho uklidňoval partner. Neublížila jsem mu, to v žádném případě, ale byla jsem k němu jaksi lhostejná, brečela jsem z toho, nechtěla jsem tu být sama, nebavilo mě to, problémy s kojením, apod. Nechtělo se mi jíst, chtěla jsem spát. K odborníkovi jsem nešla, ale měla jsem. Zlepšilo se to až někdy kolem 6. měsíce a cca od 10. měsíce je to skoro normální. Skoro. Zbytky čehosi v koutku přetrvávájí… snad se toho zbavím úplně, miminku je přes rok.
:,( Toto jsem přesně nechtěla slyšet. :zed:
Andromeda210
Nováček 2 příspěvky 24.01.14 20:55

Chci se zeptat, mam stejne pocity jako jsi mela ty, ale jeste k tomu mam odpor k manzelovi ackoliv ho miluju.Po vsech strankach. Milovat se s nim nechci a pritom chci aby byl se mnou. Neustale po me chce abych mu dala najevo city jako pred tim, ale me to nejde, nemam chut a ani naladu a pritom bych mu chtela toho spoustu rict. Hledam samotu a pritom jsem nastvana ze jsem sama. Manzela odsekavam a pak mu vyctu ze si me nevsima.Mam pocit bezcenosti, jsem uzkostliva, precitlivela. Tyhle pocity zacali ale az po Vanocich, kdyz jsem byla 2 tzdny po porodu a neustale pretrvavaji.Jsem po ctrvtem porodu a tohle se me u predchozich nedelo.

Váš příspěvek
Reklama