Strach z bydlení s přítelem

Anonymní
14.4.21 22:02

Strach z bydlení

Ahoj holky.
Mám takový problém co se týče bydlení s přítelem. Abych to vysvětlila..
Bydlím v pronájmu s 2 kamarády, oni mají svůj pokoj a já svůj. Jsem zvyklá na svůj klid, v poslední době mám ráda samotu. Přítel bydlí u rodičů v baráku cca 10 minut ode mě. Už delší dobu se bavíme o společném bydlení a dnes jsme se šli podívat na jeden byt, který je hned vedle baráku jeho rodičů, nájem je za docela slušné peníze (platila bych sice víc než tady, ale to díky tomu, že tady bydlíme 3,tam bychom byli jen my dva) byt není úplně skaredy, ale ten co mám teď je o hodně hezčí a větší, jenže přítel řekl, že díky tomu že budeme v bytě spolu (což on nechce, chce stavět barák) tak nás to bude nutit jednat rychleji a rychleji zařizovat stavení.. Ale makléř nám řekl, že o byt je zájem a máme se rozhodnout do 2 dnů. Chci s přítelem bydlet, ale zároveň mám hrozný strach, mám strach jít od přátel, strach jít z tohoto bytu, strach z toho, že se díky společnému bydlení oddálime, strach z toho že nebudu mít svůj klid a že se mi ten byt tak extra nelíbí, ale je blízko jeho baráku (vedle na jejich zahradě chceme později stavět) a vzhledem k tomu, že já dělám 3 směny, přítel jen ranní, tak chce být blízko jeho domu, coz mi vůbec nevadí, je to krásná pritezitost na skvělém místě (obchody jsou blízko, moje práce také, dokonce i autobusové nádraží), ale když si představím jít z tohoto bytu, chce se mi brečet. Poradí mi někdo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2849
14.4.21 22:09

Proč jste nasli byt blizko jeho rodicu? To chtel on? Nebo jina lokalita nebyla k mani? Proc to mate pres realitku, kdyz to jde i bez. Pokud vas nezmizí cas, jednejte s rozmyslem. Ja bych do toho nesla. Nelibi se ti to, nebudes tam spokojena.
Hledejte vklidu dal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14793
14.4.21 22:19

Do tohoto bytu se ti nechce už nyní. Obávám se, že tam budeš nešťastná a totálně pohřbíš váš vztah. Trochu to na mě i působí, že s přítelem bydlet nechceš. pokud bys fakt stala o společné bydlení, budeš s ním třeba v maringotce… Zamysli se ještě nad tím, jestli ta nechuť se stěhovat je jenom strach z něčeho nového nebo je za tím i něco víc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8350
14.4.21 22:22

A do tvého současného pokoje se nevlezete?
Ne, nestěhuj se tam. Makléř zbytečně tlačí. Najděte si hezčí byt, kam se budeš těšit. Však to nemá být stres, proboha, jdeš bydlet s přítelem!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31130
14.4.21 22:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky.
Mám takový problém co se týče bydlení s přítelem. Abych to vysvětlila..
Bydlím v pronájmu s 2 kamarády, oni mají svůj pokoj a já svůj. Jsem zvyklá na svůj klid, v poslední době mám ráda samotu. Přítel bydlí u rodičů v baráku cca 10 minut ode mě. Už delší dobu se bavíme o společném bydlení a dnes jsme se šli podívat na jeden byt, který je hned vedle baráku jeho rodičů, nájem je za docela slušné peníze (platila bych sice víc než tady, ale to díky tomu, že tady bydlíme 3,tam bychom byli jen my dva) byt není úplně skaredy, ale ten co mám teď je o hodně hezčí a větší, jenže přítel řekl, že díky tomu že budeme v bytě spolu (což on nechce, chce stavět barák) tak nás to bude nutit jednat rychleji a rychleji zařizovat stavení.. Ale makléř nám řekl, že o byt je zájem a máme se rozhodnout do 2 dnů. Chci s přítelem bydlet, ale zároveň mám hrozný strach, mám strach jít od přátel, strach jít z tohoto bytu, strach z toho, že se díky společnému bydlení oddálime, strach z toho že nebudu mít svůj klid a že se mi ten byt tak extra nelíbí, ale je blízko jeho baráku (vedle na jejich zahradě chceme později stavět) a vzhledem k tomu, že já dělám 3 směny, přítel jen ranní, tak chce být blízko jeho domu, coz mi vůbec nevadí, je to krásná pritezitost na skvělém místě (obchody jsou blízko, moje práce také, dokonce i autobusové nádraží), ale když si představím jít z tohoto bytu, chce se mi brečet. Poradí mi někdo?

Máš ho ráda? Chceš s ním být? Osobně bych nešla bydlet s kamarády a s přítelem se pouze scházela. Bydlela bych s ním už dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
14.4.21 22:53

Já tě asi nepotěším, ale já se taky takhle strašně neřešila na bydlení s přítelem. A nevěděla jsem proč. Až zpětně jsem si uvědomila, že jsem s ním vůbec bydlet nechtěla. Že to byla chyba, mi došlo už v den stěhování. Do půl roku jsme byli od sebe. Jak to tak popisuješ, úplně jsem si na to vzpomněla. Že kdybych tehdy k sobě byla upřímná a nestěhovala se, ušetřila bych si spoustu trápení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
14.4.21 22:57

Pokud se ti byt nelíbí tak se nestěhuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10835
15.4.21 01:09

Nerozumim tomu, ze on do toho bytu nechce, a ze vas to bude nutit rychleji zarizovat stavbu.

Jak dlouho jste spolu..? Bydlet chvili s tebou u tebe by nemohl…? Abyste si to vyzkouseli a ty to zatim nemusela poustet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1327
15.4.21 07:39

To bude nějakej majetnickej baráčkoid, pro kterýho je hnízdění smyslem života a hypotéka splněným snem, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34155
15.4.21 07:43

Nelíbí se ti to, nechce se ti, tak se nestehuj. Však se domluv a může jít třeba přítel k tobě. Nebo najdete něco jiného. Budeš tam jen nešťastná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat