Strach z Gyndy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.5.22 23:24

Strach z Gyndy

Zdravím Vás! :srdce:

Prosím Vás všechny, neodsuzujte mě.. Každý je nějaký..

Je mi necelých 19let, a až teď jsem si našla partnera, jenomže je tu veliké ALE. Je to úplně na začátku (ten vztah), no víte, ty začátky..přichází teďka to ALE, jde o to, že bych se Vás chtěla zeptat, zda není nějaká jiná alternativa antikoncepce, když nepočítám kondomy, protože ja mám extrémní strach z doktorů, mám šílený nervy když mám jít i k obvodní si vypsat třeba nějaký papír :zed:. Takže jsem nebyla ještě na gyndě, vždy bylo vše v pořádku a nebyl důvod proč tam jít, vím, že se mi to stejně jednou nevyhne, ale teď momentálně tam proste nechcu :,(. Bohužel ja nemam mámu, která by mi všechno možné vysvětlila co se týče takovýhle věcí a tak mi k tomu slouží internet. Znám několik žen co neberou antikoncepci, nemají ani žádnou jinou a přesto neotěhotní, tak jak je to možné? Prosím nějaké rady, dost dlouhou dobu ještě děti nechcu protože střední dodělávám a pak ještě vysoká.. :?

Předem děkuji za rady :srdce: Hezký den přeji

Příspěvek upraven 20.06.22 v 02:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.5.22 23:43

Z gyndy strach mít nemusíš. :think: :think:

• Citovat
  • Nahlásit
239
22.5.22 23:57

Ženy co nic neberou a přesto neotehotni mají buď sakra štěstí, nebo spis problémy s plodnosti nebo s plodnosti partnera. Na tohle „štěstí“ není fakt dobrý spoléhat. Antikoncepci existují vice druhů a nepočítám do ní prerusovany sex. Na ten raději ve svém věku zapomen. Buď tedy kondomy, jedna z nejbezpečnějších metod co se početí týče i tvého zdraví. Pak jsou tu pesary, ale na to je třeba cvik při manipulaci a musí tam být v kombinaci s opravdu účinným spermicidem, jinak účinnost dost klesá, tomu bych se ve tvém věky raději taky vyhla. Moje nejoblíbenější je chemická antikoncepce Pharmatex. Buď globule nebo krém. Je nutný si pečlivě přečíst pribalak a řídit se instrukcemi, ale funguje dobře. Používá se chvíli před sexem, nezatěžuje tělo, nevstrebava se. Každopádně není třeba se bát jít k lékaři, nevím jak je to dneska, ale pokud bys řekla že chceš antikoncepci, lékař nepotřebuje dělat najaka citlivá vyšetření, zeptá se na anamnezu, změří tlak, bylo by fajn udělat testy na trombofilni mutace, aby ti prasky nezadelaly na problémy, ale neni třeba se tam bat. Jakékoliv vyšetření u lékaře můžeš odmítnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
23.5.22 00:13

Já mámu mám a ona by se mnou o tom v životě nebavila… Kámošky a internet to jsou nejpodstatnější zdroje ze kterých čerpá 90% lidí… Na gyndu jdi… To, že se bojíš doktorů je hloupost. Nebud tedy hloup_á… To ti doporučuji.. Už to, že píšeš o tvých kámoškách co nic neužívají a nemaj děti je další hloupost.. Jak píše někdo nade mnou, štěstí nebo neplodnost. To ti mohlo dojít… Nebo si z tebe utahují a čekají, že jim uvěříš a vysmějí se ti, až budeš mít buben. Radím ti nad tím moc neuvažovat jít k lékaři, ten ti dá antinu nebo tělísko a bude.. Nebo si to vyzkoušej jako tvé kámošky bez ochrany a pak se moc nediv, že budeš čekat díte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29387
23.5.22 06:34

K tomuhle mamu nepotřebuješ. Že bez antikoncepce neotěhotní je celkem o náhodě, nehoda se může stát, ještě ve vašem věku, když to třeba ještě neumíte moc ovládat. A kondom určitě použij, on totiž není jen antikoncepce, ale chrání i před pohlavními nemocemi. Zajdi si na tu gyndu a budeš mít klid, nějaká kamarádka ti třeba doporučí dobrou doktorku. Stejně tam budeš muset v rámci prevence a hledat nějakého Dr, až budeš mít problém bude víc stresující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5303
23.5.22 07:17

Neboj se toho, stejně, až otehotnis, budeš tam běhat kazdej měsíc :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.5.22 10:02

Tak jsem si přečetla zakladatelky problém a různé příspěvky a myslím si že ono s návštěvou gynekologie to je jako s návštěvou zubaře. :lol: Samozřejmě že tam nikdo nechodí rád ale bohužel se tam prostě občas musí. I když tedy já znám jednu exotku které je něco přes 40 a tvrdí že v životě nebyla na gyndě. Dítě tedy nemá takže ani v těhotenství nebyla nucená chodit že jo ale stejně mi to přijde riskování.
Jinak zakladatelko pokud se třeba stydíš tak doporučuji spíše doktorku než doktora. I když samozřejmě i mezi doktorkami můžeš narazit na nějakou protivu a naopak mezi doktory na někoho kdo ti bude vyhovovat víc protože vztah mezi doktorem a pacientem by měl být o důvěře kor v tomhle odvětví. Já vždycky když musím jít na gyndu tak mi pomáhá si říct že tam už zažili a viděli takových věcí že ta moje už je ničím nepřekvapí :lol: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
406
23.5.22 11:26

Pokud nechcete používat kondom, tak již zmíněný Phatmatex není úplně špatná volba. Je to volně prodejné bez předpisu. Jen pozor, po zavedení už nebudou možné žádné orální hrátky, je totiž brutálně hořký :mrgreen:

Nebylo by pro tebe ale lepší ten strach překonat a na tu gyndu si fakt dojít? Pokud jsi panna, tak tě asi nějak důkladně vyšetřovat nebudou, toho bych se nebála. Pokud již panna nejsi, tak vyšetření není nijak hrozné a pokud si najdeš nějakého dobrého lékaře/lékařku tak ten bude mít pro tvůj strach pochopení a bude s tím pracovat.
I z dlouhodobého hlediska je to pro tebe dobré, ne jen jako prevence, ale trochu si zvykneš an to jak to tam vypadá a probíhá a pak nebudeš mít další stres z neznámého vyšetření, pokud bys někdy měla nějaký akutní problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1152
23.5.22 12:48
@Anonymouseles píše:
Zdravím Vás! :srdce:

Prosím Vás všechny, neodsuzujte mě.. Každý je nějaký..

Je mi necelých 19let, a až teď jsem si našla partnera, jenomže je tu veliké ALE. Je to úplně na začátku (ten vztah), no víte, ty začátky..přichází teďka to ALE, jde o to, že bych se Vás chtěla zeptat, zda není nějaká jiná alternativa antikoncepce, když nepočítám kondomy, protože ja mám extrémní strach z doktorů, mám šílený nervy když mám jít i k obvodní si vypsat třeba nějaký papír :zed:. Takže jsem nebyla ještě na gyndě, vždy bylo vše v pořádku a nebyl důvod proč tam jít, vím, že se mi to stejně jednou nevyhne, ale teď momentálně tam proste nechcu :,(. Bohužel ja nemam mámu, která by mi všechno možné vysvětlila co se týče takovýhle věcí a tak mi k tomu slouží internet. Znám několik žen co neberou antikoncepci, nemají ani žádnou jinou a přesto neotěhotní, tak jak je to možné? Prosím nějaké rady, dost dlouhou dobu ještě děti nechcu protože střední dodělávám a pak ještě vysoká.. :?

Předem děkuji za rady :srdce: Hezký den přeji

Ja bych spis dělala něco s tím strachem z doktoru, protože co až jednou nedej bože prestane být,,všechno v pořádku” 8o :think: Je to blby, ale na tu prevenci se chodí z nějakého důvodu. Nikdo se na gyndu (k zubari …) vyloženě netěší, ale ta prohlídka sama o sobě nebolí, max je to nepříjemný a když fakt nemáš žádný problémy, do 15 min jsi vyrizena a mas zas na půl roku / rok klid 8)

Jinak třeba k tomu Pharmatexu jak doporučují holky, mě nevyhovoval vůbec, takže to musíš vyzkoušet sama.
Ja znám taky par co jsou spolu 10 let, ona nebere HA a funguje jim přerušování… ale na to se fakt spoléhat nechces.
Být vámi, tak používám fakt svědomitě kondom, pak třeba časem až se odhodlas tak prášky nebo telisko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
23.5.22 12:52

A kondomy nechcete proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.22 16:45

Já byla poprvé v 15ti. Úplně v pohodě. Je to doktor, kterého se bojím nejmíň. Je to šup šup, nic nebolí. Jen se musíš uvolnit. Zkus si najít doktorku, ať se cítíš komfortněji. A k té ochraně… já beru už 3 roky HA. A za mě je to nejlepší. Vezmeš si prášek, můžeš kdykoli, kdekoli, víš, kdy máš MS (podle toho si naplánuješ program) a je to nejspolehlivější ochrana (samozřejmě na abstinenci a sterilizaci) :D

• Citovat
  • Nahlásit
24.5.22 15:58

Já to nezvládla

Nechci zakladatelku děsit, jen čistě náhodou řeším podobný problém. Byla jsem na gynekologii poprvé nedávno, bohužel jsem to nezvládla. (Podotýkám, že jsem psychiatrický pacient a mám i jiné problémy). Bohužel návštěva gynekologie byla pro mě tak stresující událostí, že jsem se přímo v ordinaci pozvracela. :( Teď nevím, co dělat, neustále mám obavy z toho, že dostanu rakovinu nebo jinou vážnou nemoc (v rodině žádnou nemoc takového typu nemáme) a návštěvě gynekologie se nevyhnu. O těhotenství ani nemluvím, už se tak nějak smiřuji s představou, že děti mít nebudu. Řešil někdo podobný problém a podařilo se mu jej překonat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.22 16:10

Ještě dodám, že nevím, s kým to ještě řešit, za kým jít…S psychiatričkou jsem si moc nesedla, psycholožka byla úžasná, ale odstěhovala se a novou teprve hledám, většina nové klienty nepřijímá…byla jsem i u sexuoložky, ale po pár sezeních se cítím jen hůře…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.22 16:14

@divoká lilie
No a jak reagovali doktor se sestrou, když se ti to stalo? Najít na doporučení takovou ordinaci, kde tě natolik utěší, zvládnou i nějaký takový hysteráčk, dají si tě třeba na konec pracovní doby a přesvědčí tě, že se není čeho bát. Já zažila na gynekologii hrozné věci (ne vinou doktora ani sestry, jednalo se o horory v těhotenství), kdy jsem měla obrovský psychický blok vlézt jen do toho baráku, tak pro mě sestra šla až ven, brečící odvedla za ruku, hodinu mezitím co ještě odesílala jiné pacientky jsem seděla u ní s čajem, když jsem se vybrečela, tak mě doktor odvedl do ordinace a zvládli jsme to…má stejně starou dceru a choval se ke mě jak kdybych byla ona. Pořád na mě padá tíseň když tam jdu, věci se honí hlavou, ale zvládnu to.

Jinak zakladatelko, já mám dobré zkušenosti s tím pesarem teda + spermicidní gel, v tom problém není, to si klidně objednej. Nemusíš tahat kondomy před sexem, můžeš nasadit s předstihem, nebo s tím klidně usnout, je to jako kdybys neměla nic pocitově, partner nic nepozná. Jen je třeba nacvičit zavádění, náročností bych přirovnala třeba ke kontaktním čočkám, aby to člověk zvládl za minutku automaticky, musí to prostě mít zautomatizované, jinak s partnerem čekajícím v posteli na záchodě honí pesar víš kde :D. Ale na tu gyndu stejně jdi, ať to není tak, že až tě to nemine, bude pozdě. Mě umřela kamarádka v 38 na rakovinu děložního čípku, když ty potíže začala mít, bylo už pozdě na záchranu, předtím měla taky pocit, že je všechno v pořádku :(. Jiná naopak ve 22 zjistila tenhle problém včas, vyřešil to malinký zákrok a dneska je v pořádku, čeká ji celý život, má rodinu…Pokud ženská nepoužívá antikoncepci, sexuálně žije a dřív nebo později neotěhotní, není zdravá ona nebo partner, zvlášť v tomhle věku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.22 16:18

@divoká lilie
Já vím, s tou psychiatrickou/psychologickou péčí je to u nás peklo, já po těžkém traumatu nesehnala nikoho, kdo by mi pomohl, připadal jsem si jak blázen když jsem úplně na dně obepisovala psychoterapeuty, doprošovala se a všichni mě posílali do háje nebo odpovídali směšná sdělení, že za půl roku můžu, nejlepší vtip byla odpověď že jsem na tom příliš špatně a tak těžké klienty ta dáma nebere… kolikrát ale pomohli náhodní lékaři, kteří to v popisu práce sice neměli, ale jsou to takoví ti lékaři tělem i duší, kterým prostě jde o celkové blaho pacienta, jsou lidští. Snažila bych se na doporučení hledat lékaře, kterým tvůj stav nebude jedno, někdo jim to třeba předem vysvětlí a oni ti budou chtít pomoct.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat