Strach z porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  28.11.03 15:51
Strach z porodu

Prosím poraďte. Můj problém spočívá v tom, že se ve mně mísí strašná touha po tom být matkou a přímo nepřekonatelný strach z porodu. Od malička mě všichni strašili přímo hororovými historkami z porodů, kamarádky mi to líčili v těch nejčernějších barvách, jak se to nedá vydržet atd. Když vidím na ulici šťastnou maminku s kočákem (je šťastná, protože už má porod za sebou, samozřejmě), představím si sebe v její roli a zalije mě vlna štěstí a radosti z mateřství. Jenomže bez toho porodu to jaksi nejde, to mi nikdo neodpáře. Skoromanžel už měl před časem choutky na miminko, už jsem i vy:,–(ila antikoncepci, ale pak jsem se se strašlivýma nočníma můrama, jak ze mě rvou za ukrutných bolestí kusy masa za živa, vzbudila celá zpocená a tajně šla vzít pilulku"po", prostě strach mě přemohl. (To kdyby přítel věděl!!!) Teď po svatbě - v dubnu-na to chce „vlítnout“ zase a já se strašlivě bojím. Uklidní mě někdo? Opravdu to je taková hrůza, nepřibarvovaly si to ty kamarádky přecejen kapánek, aby byly za hrdinky? Když si představím, že před návštěvou zubaře týden nespím a nejsem schopná myslet na nic jiného … to bude 9 měsíců prožitých ve stresu!!!

Reklama

Najdete v encyklopedii: Strach z porodu

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reklama

Reakce:

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 28.11.03 16:37
Strach z porodu

Ahoj,

porod opravdu není pro každého nejpříjemnější zážitek, ale horor? To ne. Např. s epiduralem se dají bolesti přinejmenším zmírnit. Spousta žen porodí jako nic. Také si myslím, že když máš takový strach a přesto si miminko moc přeješ, mohl by Ti pomoct nějaký psycholog. Nebo se můžeš pokusit dohodnout s porodníkem tak, abys rodila císařským řezem v narkóze. Rozhodně bys neměla jít do těhotenství s takovým strachem. Miminku by to jen ublížilo. Promluv si o tom se svým přítelem. Určitě Tě pochopí a spolu najdete řešení. Pokud otěhotníš, tak by ses měla vyhýbat takovým dobrým duším, které nemají na práci nic jiného než Tě děsit.

Pokud nic z toho nepomůže, pak mě napadá jen adopce, ale když jsi mladá a zdravá žena, myslím, že ten porod zvládneš. Já jsem taky zbabělec a šlo to. Na všechno jsem rychle zapomněla. A pravda, při vyprávění si většina ráda při:,–(í:-)

Neboj se, miminko Ti to vynahradí. Držím palce a napiš jak jste to zvládli.

Ariana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.11.03 16:52
Strach z porodu

Někdo přikrášloval a někdo ne. Jsou porody více či méně bolestivé, taky podle toho, jak moc se maminka bojí a jak moc vnímá bolest - prostě je to subjektivní záležitost.

Pro ženy s nízkým prahem vnímání bolesti a se strachem z ní vymysleli páni doktoři epidurál - anestezi zaváděnou do páteře, která ti znecitliví půlku těla - místo bolesti vnímáš jen tlaky. Měla jsem s epiduralem první porod v době, kdy se běžně nenabízel a byla jsem skoro až smutná s chybějící bolesti, chtěla jsem si porod aspoň trošku protrpět a ono nic. Naštěstí to dohnal pan doktor při šití nástřihu - miminko bylo poněkud větší. :-)

Myslím, že když do těhotenství půjdeš rovnou s možností epiduralu, tak by se noční můry nemusely dostavit. A v devátém měsíci třeba zjistíš, že už se vlastně vůbec nebojíš :-)

Držím ti palce

Romana

Anonymni  28.11.03 17:01
Strach z porodu

Ahoj, já jsem se porodu taky bála, ale miminko jsem moc moc chtěla a během těhotenství jsem se přestala bát úplně a ke konci jsem se začala dokonce i těšit. Ta představa že ve mně roste mmiminko a jednou vykoukne na svět byla prostě náááádherná. No bolesti při porodu nic příjemného nejsou, ale zvládly jsme to všechny, no ne? Den porodu byl pro mně ten nejhezčí v životě: Ta bolest stojí za to. A epidurál by ti fakt mohl pomoct.

Hodně štěstí

Martina

Anonymni  28.11.03 17:40
Strach z porodu

Ahoj,není snad prvorodička která by se nebála.Já se bála taky,ale jak mi rostlo bříško strach se někam ztracel.V porodnici jsem byla týden před porodem a spíš jsem byla zklamaná že ještě nerodím.Nebyl to strach spíš obavy z neznámého.Ale ve chvíli kdy ti položí mimi na břicho je všechno špatné pryč.Souhlasím s holkama najdi si porodnici kde ti poskytnou epidurál ,nebo možnost vybrat si polohu při porodu ,zajdi si do porodnice ještě než otěhotníš možná až uvidíš místo kde přichází mimi na svět..... a pokud by to nepomohlo zajdi si k psychologovi není to hamba, je to problém a ten je třeba řešit .Ale v první řadě to řekni příteli uvidíš uleví se ti .DRŽÍM PALCE !!!!! Hanka a Kubík 5m

Anonymni  28.11.03 18:21
Strach z porodu

O těhotenství jsem si vždy myslela, že je to úžasný pohádkový stav, na který se celý život s láskou vzpomíná. Byla jsem přesvědčená, že budu mít vyjimečné báječné pocity a vůbec budu celá jiná:-)))) Jse přece o „jiný stav“. O porodu jsem nepřemýšlela, byl tak vzdálený…

Při prvním těhotenství jsem si svůj stav opravdu užívala. Jednalo se spíš o kladné pocity v duši, ve skutečnosti mi bylo asi tři měsíce příšerně šoufl. Když jsem ráno zvracela a myslela jsem si, že ten obrácený žaludek se snad nikdy nedá dohromady, tak jsem se u toho (celá bílá) smála až se stěny otřásaly. Byla jsem prostě štastná. Pořád jsem se něčemu řechtala (bylo mi 22 let). Když se blížil osmý měsíc, smích mě přešel a jímala mě hrůza z porodu. Nesnáším byť jen injekci. Když mi brali krev v těhotenství, tak se mi strachy tak zůžily žíly, že jsem se celá rozpíchaná vrátila bez odběru domů. Fakt jsem děsná. Takže ten strach z těhotenství byl tehdy oprávněný. A jak to bylo u porodu? Arogantní sestry, příšernej krystýr a naprosté zoufalství v přípravce. Myslela jsem, že ten krystýr je moje poslední hodinka. A na sále? Procházka růžovým :,-(em. Pořád jsem si myslela, kdy to tedy už začne, kdy přijdou ty „nesnesitelné“ bolesti. To že už vlastně rodím, toho jsem si ani nevšimla:-)))) Byla jsem strachy bez sebe z toho co bude ne z toho co bylo. Pořád jsem z hrůzou čekala, kdy porod začne (absolutně jsem nevěděla jak to chodí). A najednou držel můj doktor Lukáška v náručí. A já husa jsem si ani nevšimla, že už jsem porodila a pořád jsem čekala na ten kýžený děs běs. ))) Ještě teď se tomu musím smát. Vážně jsem si myslela, že ze mě budou děcko tahat po milimetrech a že to bude moje poslední hodinka, ale nebylo to tak. Mimčo bylo venku aniž bych si toho stačila všimnout. Opravdu. Takže nebýt těch příšerných sester a opravdu drastického krystýru, tak byl porod opravdu nádherný.

Poučena z porodu prvního jsem letos v květnu (po sedmi letech)rodila naprosto bez obav. Na porod jsem se hrozně těšila. Také na to, že u toho bude tentokrát manžel a že mu ukážu jak nádherné je rodit děťátko. Krystýr mi sestry nedávaly (měla jsem s sebou YAL - naprosto v pohodě), oholená jsem byla předem (takže žádná 100× použitá tupá žiletka v rukou příšerné sestry se nekonala). Porodní asistensky byly úžasné, laskavé, chápavé a připadala jsem si v jejich rukou jako nějaká královna:-) Ležela jsem 14 dní na rizikovém oddělení a tři dny se mi pokoušeli vyvolat porod. Kontrakcí jsem si užila opravdu požehnaně. Přesto s čistým svědomím říkám, že to není zlé, že podobně jsem se cítila mnohokráte na toaletě při střevní hřipce, jenže odměnou mi nebylo miminko. A když se dívám na fotky z porodu, tak jsem si všimla, že se na nich při kontrakcích usmívám. Není se opravdu čeho bát. Rodila jsem v pět ráno a v devět ráno se přišla podívat rodina na mimčo a bylo mi moc fain. Seděla jsem s nimi a mimčem na lavici v chodbě porodnice a o porodu jsem fyzicky ani nevěděla. Takže se neboj, nebo ještě lépe boj se jak jen nejvíc můžeš a pak se budeš u porodu sama sobě smát, jak zbytečný ten strach byl a jak skvěle ti je. Držím moc a moc palečky.

A nejhorší vůbec není porod, nýbrž první měsíce těhotenství, to mi bylo vážně hrozně. A pokud zvládneš ten první trimestr, tak věř, že zbytek už je jen radostné očekávání, vzrušení a těšení se na porod. Ještě jsem nepoznala maminku, která by se v osmém devátém měsíci na porod netěšila :-D Stát se maminkou je tak krásné, že to stojí za jakékoli „nepříjemnosti“ Přeju hodně štěstí.

Ika, Luky + Davídek

Anonymni  28.11.03 19:58
Strach z porodu

Ahojky..

myslim, ze byses nemela ridit tim co kdo zazil (myslim, ze ten kdo to mel opravdu tezke zas tak o tom nemluvi..), protoze kazdy porod je naprosto jiny a kazdy ho proziva jinak. ja jsem byla zvedava jaky to bude a byla to trochu fuska, trocha bolesti…nic co by se nedalo vydrzet. a v dnesni dobe s moznosti epiduralu, porodem do vody, moznostmi porodit v ruznych polohach jen si proste vyberes co ti vyhovuje (nemluvim o tom, kdyz by nastal nejaky problem) je to proste parada ..to tehotenstvi proste a jednoduse musi skoncit porodem a desit se toho takhle dopredu je naprosto zbytecne… ja mam za sebou porod krasnych velkych dvojcatek a reknu ti uprimne ze pro me je vrtani zubů daleko horsi!!

preju ti abys nasla oporu a prekonala ten velky strach a nakonec si uzila krasne tehotenstvi a bezproblemovy po­rod.

Zdenik

Anonymni  28.11.03 21:17
Strach z porodu

Vykašli se na kamarádky a představ si, jak krásný chvilky budeš prožívat až budeš maminkou. Trochu té bolesti vydržíš, nejsi ani první ani poslední… a jestli Ti do teď vykládaly tvé „kamarádky“ historky o krvavých porodech, tak já Ti povím mojí.

Těhotenství jsem měla docela bez problémů, vím že jiné maminky jsou na tom daleko hůř. Já jsem až do poloviny 5 měsíce hodně zvracela, třeba i 30× za den, shodila jsem na začátku 7kg, ale rychle sem to dohnala a nakonec jsem měla 13kg navrch. Ve 30 týdnu se mimču chtělo na svět předčasně a tak jsem si 14 dní poležela na rizikovém a pak ještě dalších 14 dní poctivě doma. Klouček se mi narodil o 15 dní dříve před předpokládaným termínem. A to dost rychle. V noci mi odteklo trochu plodové vody, ale zůstala sem doma a čekala jestli se to „rozjede“. Přes den se nic nedělo a tak mě manžel večer odvez do porodnice a tam si mě nechali, že když se nic nebude dít, daj mi ráno vyvolávačku. Nic se nedělo i na dále a tak jsm ráno v 8 hodin tu bezva pilulku dostala a v půl deváté už jsem měla pravidelné kontrakce. Jo, jasně že to docela bolí, ale rozdýchat se to dá. Ke konci už byly bolesti dost velký, ale dyž si představim, co musel prožívat muj chlapeček, když ho po 9 měsících koupání v plodové vodě najednou z ničeho nic začalo moje tělo dost drasticky vypuzovat ven, myslím, že on na tom byl hůř než já. Za 3 a půl hodiny od podání pilulky byl na světě!!!! Teď jsou mu 3 měsíce a já jsem ten nejšťastnější člověk na světě. A musím říct, že na porod vzpomínám docela ráda a často.

Takže odvahu a s chutí „do toho“, přežít se to rozhodně dá :) Lůca ;-)

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 30.11.03 17:16
Strach z porodu

Ahoj,moje těhotenství bylo naprosto bez problému,špatně mi nebylo ani jednou-prostě „pohodička“.A po­rod?Bolí to,ale epidurál je fakt skvělá věc,stejně jako YALgel,který se používá místo klystýru.Moje holčička se narodila po půlnoci,2hodiny po porodu mi už bylo úplně fajn,akorát jsem kvůli nástřihu nemohla sedět.O dva měsíce později na to vzpomínám jako na ten nejkrásnější zážitek a myslím,že bys byla hloupá,kdyby ses o ten obrovský pocit štěstí a radosti z křičícího miminka,kdy si navíc připadáš jako bohyně a jsi na sebe hrozně pyšná,nechala připravit.

Anonymni  30.11.03 23:24
Strach z porodu

Souhlasim se Zdenikem.

Ja sice jeste nerodila (jsem ve 21.tydnu), ale na porod se tesim. Mamka nam odjakziva doma rikala, ze by radsi 10× rodila nez si 1× nechala trhat zub moudrosti. A ze to cely bylo v pohode a relativne rychle. Ja se na to moc tesim.

Sama vidis, ze Ti tady nikdo neradi nerodit, ale naopak - urcite to zvladnes a budes pak moc stastna.

Zdravi Martina

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 01.12.03 09:04
Strach z porodu

Ahojky,

já jsem teprve v 7 tt. ale dřív jsem se taky porodu bála. Pak jsem najednou mimi začala chtít (je mi 27) a hned druhý měsíc snažení se podařilo. A teď mi porod připadá někde úplně v nedohlednu a strach z něj nemám (to přijde asi později). Teď mám strach, aby se mrňousek vyvíjel tak, jak má a abych o něj nepřišla. Jinak mám zatím spíš psychické příznaky - ten strach o mimi, taky jsem včera zjistila, že brečím u televize (asi budu brečet i u večerníčku…) a jsem hodně unavená. Všechno je individuální. Jenom chci říct, že ten strach, co jsem měla z těhotenství a porodu předtím se někam ztratil.

Ulrika (7 tt)

Anonymni  02.12.03 08:50
Strach z porodu

Díky všem moc moc moc za povzbuzení, je pravda, že mi ještě nikdy moudrák netrhali a jinak mi taky nic moc u zubaře nedělali, tak nemám srovnání, ale už jsem celkem v klidu. Proč se nervovat celých těch 9 měsíců a škodit tím sobě i miminku, když to stejně musím podstoupit, že? Fakt je, že všichni vzpomínají na den porodu spíš jako na nejhezčí den v životě, bolesti se rychle zapomínají, to vím. Tak ještě jednou dík všem a s chutí do toho

:-)

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 02.12.03 12:13
Strach z porodu

Pravdou je, že ve chvíli, kdy jsem držela poprvé v náručí své krásné a vytoužené miminko, byla jsem štěstím bez sebe a veškerá bolest byla pryč. Holky mají pravdu, neboj se, porodit miminko je nádherné a na bolest zapomeneš velice rychle.

Ariana

PS: moudráky mi trhali dva a další mě čeká. Nic moc, šla bych radši rodit. Za to je sladší odměna :-)

Iris02
Nováček 10 příspěvků 03.12.03 12:40
Strach z porodu

Já se přidávám k děvčatům, co člověk, to jiné zážitky. A vlastně, co dítě, to jiný porod. Já jsem taky tvrdila, že půjdu rodit klidně za kilo banánů :-) , poprvé i podruhé. Potřetí mě přešel humor, myslela jsem, že fakt umřu - a to nejsem žádný srab. Holt byly problémy. Ale to se nedá nikdy předvídat předem. Tak s chutí do toho, pokud se na mimčo těšíte oba. Irča.

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 04.12.03 14:21
Strach z porodu

AHojky

já sama jsem v 19tt, a takže se rodit chystam:-)

A porodu se bojím malinko, snažím se na to vůbec nemyslet, myslím, že to zvládno takových ženských, že to prostě zvládnu i já:-)

Takže držím Ti pěstí a ať máš brzo mimiska v bříšku

Lenka

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Letní lásky? Pozor na pohlavně přenosné nemoci, které způsobují neplodnost

Ze vzrušující známosti na jednu noc se může stejně tak vyklubat i závažný... číst dále >

Reklama