Strach z porodu - panický

Anonymní
10.12.19 10:01

Strach z porodu - panický

Ahoj :oops:
Holky já ještě nejsem ani těhotná, ani dítě nějakou dobu neplánuju. Ale jsem strašně zvědavý člověk, a dokázala jsem sama sebe strašně vyděsit. Koukala jsem na Malé lásky, přečetla par diskuzi a můj strach z porodu je takový, že bych dítě nejradši kvůli tomu neměla. Chce se mi brecet jen při te představě. Přijde mi nefer, ze to musíme zažívat my.Je mi 24. Co vám pomohlo tohle odbourat? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13072
10.12.19 10:04

Co mi pomohlo? těhotenství :mrgreen:
a přestat přemýšlet nad tím, co by kdyby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
10.12.19 10:12

Utěšovala bych se tím, že v dnešní době jsou rizika při porodu jak pro matku tak pro dítě opravdu minimální a důkazem ti může být spousta klidných maminek i s dětmi, které do porodu opakovaně jdou. Zbytečně nečti žádné hrůzné popisy porodů, kolikrát za to můžou i hormony maminek a brzo na bolest zapomenou. Zabývat se tím, jestli je něco fér nebo ne, to fakt nemá smysl, takže normálně žij a až děti přijdou, tak prostě přijdou a nějak se z tebe ven dostanou. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.19 10:19

To přejde až budeš těhotná, ta láska k tomu kulíškovi to odbourá, co bychom pro ně nezvládly :* pokud to nepřejde, doporučovala bych psychologa :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.12.19 10:20

Jsi žena a jsi předurčena to zvládnout. Také se vždy hrozně bojím a přesto už budu rodit počtvrté. Z mé zkušenosti se v den porodu uvolní speciální koktejl hormonů, který ti pomůže tím projít. Po porodu jsem vždy říkala, že to nebylo tak hrozné, jak jsem celou dobu cekala. Tvoje tělo je určitě zařízené úplně stejně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
150
10.12.19 10:40

Touha po miminku bude silnější než strach z bolesti, neboj!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10840
10.12.19 10:54

Nekoukala jsem na blbosti jako Malé lásky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.12.19 10:56

Nic, šla jsem na císaře.. Jde to domluvit a jsi v klidu. Věděla jsem že normálně neporodim ani za nic.

• Nahlásit
  • Citovat
23720
10.12.19 10:57

Dítě i za tu bolest stojí a na konci čeká odměna. Pokud ho budeš jednou opravdu chtít, tak to zvládneš. V životě jsou věci co bolí daleko víc než nějaký porod, ten je jen na pár hodin. Já jsem měsíc po porodu a zpětné to fakt nebylo tak hrozný, jo bolelo to, ale tělo si poradí.
A malé lásky je náhodou hezký seriál, vždyť na konci toho každého příběhu je to miminko. A matka je taky celá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.12.19 11:04

Ceka me 3. sekce a bojim se kvuli promlemum, ktere mam. Postupne ale mene… nejdulezitejsi je zdravi miminka i moje. Vzdy si reknu, ze mam byt rada, ze muzu mit deti a zbytecne se nestresovat. Je spousta holek, ktere by rady pri porodu trpely, ale neni jim prano.

• Nahlásit
  • Citovat
11848
10.12.19 11:04

Ja se taky kdysi bala, normalne.mam.nizky prah bolesti a myslela jsem, ze budu totalne hystericka. Jenze zenske telo ma na to procesy, myslim, ze je podstatne horsi se na porod divat, nez si nim prochazet. Navic takhle dopredu nema moc cenu spekulocat, ono to bud casem dozraje, nebo ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.12.19 11:24

Jsem v půlce těhotenství a taky mám strach. Asi je to normální. Kdybych si mohla vybrat, tak bych rodila už teď :D Mám strach spíš z toho, že jak bude dítě větší, tak ho nezvládnu vytlačit. A taky, že budu hysterická. Ale uklidňuju se asi tím, že to nějak dopadne a hlavně to zvládly miliony žen přede mnou, tak já musím taky. Pokud budeš dítě opravdu chtít, asi to během oplodnění řešit nebudeš :)

• Nahlásit
  • Citovat
228
10.12.19 11:29

Ahoj, já se taky strašně bála když jsem šla po druhé rodit. Měsíc před jsem byla úplně v čudu. V den porodu když jsem měla nastup to že mě opadlo. A porod? Paráda, rychlovka. Takže jsem si pak klapala na čelo, že ten strach byl prostě zbytečný. A nestresuj se zbytečně necim co ještě ani není. Strach z budoucna nemá smysl. Zij přítomnosti:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12077
10.12.19 11:32

Začni trénovat svoji psychickou odolnost - pomůže ti to ve spoustě dalších aspektů života.

Takhle se vystíhovat jen tak z ničeho nic je nejspíš mechanismus, který v tvé psychice sedí a škodí ve spoustě dalších věcí.

Pro začátek mrkni třeba sem https://obchod.portal.cz/…ka-odolnost/

pokud se ti to nebdue dařit a úzkost na tebou bude vyhrávat, zvaž psychoterapii dřív, než si tě úzkost ochočí natolik, že se to rozvine v reálnou poruchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1488
10.12.19 11:34

První porod byl opravdu krušnej, kdo nezažije, nemůže si představit :-D každopádně druhý den jsem to všechno měla v mlze a za tři měsíce zas těhotná. Tu bolest jsem ze své hlavy vytěsnila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama