Otec dítěte u porodu

Anonymní
4.12.19 15:17

Otec dítěte u porodu

Zdravím. Už vám někdy otec dítěte řekl, že u porodu chce být, ale přijet až na finále, protože se mu nechce s vámi tam čekat takovou dobu? 8o
A ještě, kolik bývá poplatek za otce u porodu prosím a co se ještě platí z vlastní kapsy? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5197
4.12.19 15:18

U nas jsem mu to rekla ja, at se jede vyspat, ze ho k nicemu nepotrebuji a at dojede az rano.
Platil asi jen jednorazovy oblecek na sal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10682
4.12.19 15:22

Neplatí se nic, max. můžou žádat poplatek za oblečení, pokud ho poskytnou. Žádat poplatek za přítomnost otce u porodu nesmí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 15:27

Ahoj, neřekl :-) původně teda nechtěl být přímo u toho (jakože na sále), tak jsem ho nenutila, ale jet se mnou chtěl…a nakonec se tam sám rozhodl, že k tomu porodu přijde.
U Apolináře se platí 280Kč (přítomnost osoby blízké; u císaře to je 1300Kč jsem teď koukala)

jo a asi bych mu řekla (tomu tvému) že předem těžko odhadne, jak dlouho to bude trvat, takže když se rozhodne teprve přijet do nemocnice až někdy později, taky to nemusí stihnout…

Příspěvek upraven 04.12.19 v 15:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 15:27

Přítel chtěl být u porodu a byl tam semnou od začátku až do konce, jen sem ho vždycky poslala ať se jde najíst. Rodila jsem minulý rok v Podolí a platili jsme 800 kč za přítomnost otce u porodu, maj to i v ceníku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
4.12.19 15:36

Myslim, ze za otce u porodu uz se neplati, ne? U prvniho chteli 500,–, cas finale asi neodhadne :-) a platit muzete jeste nadstandart a stravu pro otce, pokud jej budete mit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 15:38

Já jdu na indukci, takže to snad už jistý bude a od rána budu ve špitále. Mě zaráží, že chce být u porodu, ale slíznout jen smetanu jak se říká. Vlastně k porodu ho ani tak nepotřebuju mám pocit že spíš právě k té době hekací, aby jsem tam nebyla sama x hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
4.12.19 15:38
@debra.morgan píše:
Neplatí se nic, max. můžou žádat poplatek za oblečení, pokud ho poskytnou. Žádat poplatek za přítomnost otce u porodu nesmí.

když to mají nemocnice v oficiálním ceníku, tak se to asi smí, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 15:40

No raději si nějakou tu tisícovku vezmeme s sebou, protože názory koukám jsou rozchodné. Ovšem v informacích na webu není o částce ani ťuk no.

• Nahlásit
  • Citovat
10682
4.12.19 15:41
@emimi_zuzka píše:
když to mají nemocnice v oficiálním ceníku, tak se to asi smí, ne?

ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 15:49
@Anonymní píše:
Já jdu na indukci, takže to snad už jistý bude a od rána budu ve špitále. Mě zaráží, že chce být u porodu, ale slíznout jen smetanu jak se říká. Vlastně k porodu ho ani tak nepotřebuju mám pocit že spíš právě k té době hekací, aby jsem tam nebyla sama x hodin.

slíznout smetanu? tak to mě rozesmálo :-D :-D pro mýho muže to byla hrozná představa :-) bál se křiku, krve, bolesti, bezmoci…myslím, že jako slíznutí smetany by to fakt neviděl :-D

a já to třeba měla naopak - u nás teda ani nešlo, aby byl u hekání, chlapi čekají na chodbě a můžou až jen k tomu porodu, ale já byla zpětně i ráda (byl to první porod, takže jsem netušila, jak to bude probíhat)…pro mě bylo důležitý vědět, že tam v tý nemocnici fyzicky je, že kdyby se něco špatnýho dělo, tak aby byl nablízku někde kde pro něj můžou dojít, ale to mi stačilo…ten porod jako takový už je něco jinýho, to už je rychlovka a chtěla jsem, aby zažil jak porod (co je to za dřinu a bolest) tak hlavně aby viděl malou hned, jak se narodí :-) ale chtít, aby několik hodin koukal na to, jak mám bolesti a hekám, to by zase divný přišlo mě nevím proč, prostě mi to tak přijde :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
4.12.19 15:50

Já už slyšela opačný názor :D Jako „budu tam s tebou, ale jak se půjde na věc, tak půjdu za dveře“ :D Myslím, že za přítomnost otce u porodu se neplatí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 15:50
@Anonymní píše:
No raději si nějakou tu tisícovku vezmeme s sebou, protože názory koukám jsou rozchodné. Ovšem v informacích na webu není o částce ani ťuk no.

tak se prostě zeptej, ne? a budeš to vědět určitě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 15:52

V Krči neplatí nic, ani za anestetika…dřív například několik tisíc za rajský plyn atd. To že porodnice účtují 500 za košili erár je věc druhá a spousta lidí to dal platí, neřeší. Se stížnosti by ale uspěli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
4.12.19 15:58
@Anonymní píše:
Zdravím. Už vám někdy otec dítěte řekl, že u porodu chce být, ale přijet až na finále, protože se mu nechce s vámi tam čekat takovou dobu? 8o
A ještě, kolik bývá poplatek za otce u porodu prosím a co se ještě platí z vlastní kapsy? Díky.

ahoj, v UPMD Podolí chtějí za jednu osobu u porodu 750 Kč - Mám aktuální ceník se smlouvou, rodit tam budu už „za pár“… Druhá osoba v případě, že rodička chce i někoho dalšího, je znovu 750 Kč.

Jinak k tomu dotazu, že by mi partner rovnou řekl, že se mu tam se mnou nechce být celou dobu, se mi nestalo. Na druhou stranu bude to možná problém pro mě, že tam u toho bolení a funění bude, jsem v tomhle taková, že radši „zalezu do kouta“ bez obecenstva, když se něco děje. Od kamarádek vím, že ty, co šly plánovaně císařem samozřejmě měly „výhodu“, že to bylo s termínem a šup šup… ty co rodily a hekaly dlouho většinou svého muže rovnou poslaly domů, ven, na kafe, na procházku, dokud se nepřiblíží finále. Já zatím nevím, bude to poprvé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama