Strach z toxoplazmózy

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 10:43
strach z toxoplazmozy

Dobrý den, nezlobte se prosím ze vas okradam o cas. Potrebovala bych radu.Jsem tehotna20.tt-mame kocku-3 roky.Na zacatku tehotenstvi jsem si nechala delat odber na toxo.Moje kocka tento tyden mela prujmy a nebylo ji dobre…Mam trochu obavu a mozna resim blbost.Ale hrozne se bojim nakazy.Moje otazka:jak vypada kocka ktera ma akutni prubeh toxoplazmozy? Kocka chodi ven a lovi mysi a ptaky. Zachod nevynasim ja a pouze s kockou spime v posteli a hladim ji a mazlim se s ni obcas.Ruce si myji ale tedy ne po kazdem pohlazeni.Mela bych si zopakovat odber? A popr. jak dlouho po tech prujmech. Dekuju moc za odpoved pokud odepisete.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
klamonožka
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 11.01.19 10:45

Kočka, která chodí ven a loví myši a ptáky, se nakazí hned jako malé kotě a zbytek života už není infekční.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 10:48

No me vyděsily ty jeji prujmy… :? Jinak moc dekuju klamonožko. :kytka:

Zuzanec
Kecalka 371 příspěvků 11.01.19 10:49

Já si myslím, že nákaza není možná, musela bys totiž dojít do styku s výkaly a ještě si potom neumýt ruce.

ladule1
Nadpozemská drbna 26907 příspěvků 11.01.19 10:53

Před lety jsem se ptala veterináře.Kočku jsme nechali vyšetřit a byla v pořádku.Říkal mi,že se toxo v hovínku projeví až za asi 4 dny.Takže ,když se kočkolit vybírá každý den,nic nehrozí.
Když jsem čekala mladší dceru,měli jsme kočky 3 a i kočkolit jsem vybírala.Lopatkou a umyla jsem si ruce.
Ale já jako stará matka byla plašan a nechala jsem se vyšetřit i já.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 10:56

Holky díky.Tohle miminko je milionkrat chtěné.Nerada bych to podělala. :oops:

lachtanice86
Kelišová 7130 příspěvků 11.01.19 11:07

Zjisti si v jakém věku má kočka toxu

Virgina123
Závislačka 2772 příspěvků 11.01.19 11:11

Ahoj. Myslím, že co je daný, to je daný. Abys chytla toxoplazmózu vůbec ani nemusíš mít kočku.
Já byla před dvěma lety na nějakých testech a Dr mi řekla, že jsem prodělala toxo. Paradoxně jsem neměla ani kočku a nemá ji ani nikdo v mém okolí. A když kočku vidím, tak se jí stranim na 100 honu, protože jsem na kočku alergická. Takže kde jsem k toxoplazmóze prisla fakt nevím :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 11:11

Promiň lachtanice ale nerozumím-jak to zjistim?Na netu pisou ze zpravidla to chytnou jeste jako koťata-ale jestli je to tak se vsema kockama tak to nevim.Doufam ze to nemuze mit treba dvakrat.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 11.01.19 11:17

@Virgina123 Nejčastěji se člověk nakazí a) v dětském věku, když baští hlínu nebo písek na pískovišti b) když pracuje se syrovým masem, např. ochutnává syrové vepřové . Další častý způsob nákazy je ze špatně umyté zeleniny ze zahrádky. Přímo od kočky se nakazí naprosté minimum lidí.

A hlavně, pokud se člověk nakazí během života, tak pak už je celý život toxo-pozitivní, ale to není to, co by bylo v těhotenství problém, spíš naopak! Jediným problémem by bylo, kdyby člověk nakažený nebyl a pak se nakazil během těhotenství.

@Anonymní píše:
Promiň lachtanice ale nerozumím-jak to zjistim?Na netu pisou ze zpravidla to chytnou jeste jako koťata-ale jestli je to tak se vsema kockama tak to nevim.Doufam ze to nemuze mit treba dvakrat.

Venkovní kočky se nakazí jako koťata. Prakticky všechny. Infekční je jen jednou za život.

ladule1
Nadpozemská drbna 26907 příspěvků 11.01.19 11:18
@Anonymní píše:
Holky díky.Tohle miminko je milionkrat chtěné.Nerada bych to podělala. :oops:

Myslím,že větší pravděpodobnost chycení je ze špatně umyté zeleniny než od kočky.

MelissaMuray
Stálice 76 příspěvků 11.01.19 11:34

asi tak :)

BaraRed
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 11.01.19 11:43

Byli jste s kocickou u veterinare kvuli tem prujmum? Mohli jste ji rovnou nechat otestovat. Jinak jak uz tady nekdo psal, vetsi pravdepodobnost chytit toxo je ze spatne umyte zeleniny.

Virgina123
Závislačka 2772 příspěvků 11.01.19 13:34

@klamonožka aha no vidíš tak to jsem nevěděla. Každopádně teď jsem těhotná takze bych už snad měla být imunní ne :nevim:
Ale je to stejne zvlastni, protože všechno co jsi vypsala, taky myslím, že jsem nedělala :mrgreen:

Sůvička80
Kecalka 260 příspěvků 11.01.19 13:38
@Virgina123 píše:
@klamonožka aha no vidíš tak to jsem nevěděla. Každopádně teď jsem těhotná takze bych už snad měla být imunní ne :nevim:
Ale je to stejne zvlastni, protože všechno co jsi vypsala, taky myslím, že jsem nedělala :mrgreen:

Nejsi imunní, ale už u tebe nepropukne primoinfekce, která je v těhotenství nebezpečná.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >