Strach ze stáří, smrti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.1.22 11:50

Strach ze stáří,smrti

Ahoj,
raději anonymně. Možná jsem už blázen, nevím,
Ale nemám to komu říct, koukali by na mě jako na blázna.
Je mi 41 let, mám teď rok po porodu.
A prave po 40 a po porodu to přišlo.
Nevím jak to popsat.ale strach ze smrti, ze staří, nevím. Říkám si, ze už mám 40 let za sebou a kdoví kolik let mi ještě čeká. Zda nebudu nemocná, když už mám takový věk.
Ale začíná mě to omezovat už i jinak…
Mám strach jet kamkoli, třeba na dovolenou.ze se mi tam něco stane zdravotně 🙈 🙈 a nebude tam třeba včas lékař 🙈 🙈
Koukám na televizi vidím tam třeba chlapa 50 60 let a říkám si, teda chudák, už tu taky dlouho nebude, v každé situaci takto přemýšlím.
Bojím se, ze doma dostanu infarkt nebo něco podobného 🙈 🙈
Už jsem z toho úplně hotova, ze naprosto ve všem vidím tohle 🙈 🙈
Chtěla bych být zase normální a opravdu normálně fungovat a žít život 🙈 🙈
Vím, ze to zní asi šílené, ale nevím co s tím dělat 🙈 🙈

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9472
5.1.22 11:59

Možná máš jenom nějaké obdoí,.. Já ted v pohodě, ale měla jsem před dvěma měsící 40 a normálně jsem oslavu obrečela- potají :oops: jakože jsem fakt už stará :mrgreen:
Pořád se cítím tak na 30, nepřijde mi ten věk,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
5.1.22 12:01

Já se zas bojím těch opiček. Proč tam jsou… proč tolik? Samé otázky…

Nedávno tu byla jedna, co se bála stáří a smrti už ve čtrnácti, takže jsi asi zaspala dobu a měla jsi se bát už mnohem dřív, teď už je pozdě. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
5.1.22 12:02
@Janasas píše:
Možná máš jenom nějaké obdoí,.. Já ted v pohodě, ale měla jsem před dvěma měsící 40 a normálně jsem oslavu obrečela- potají :oops: jakože jsem fakt už stará :mrgreen:
Pořád se cítím tak na 30, nepřijde mi ten věk,

No já nevím, připadám si jako blázen opravdu,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
5.1.22 12:05

Máš dítě, to je prostě velká zodpovědnost. Asi budeš i unavená a nevyspalá, v takovém stavu mě vždy napadaj ty nejhorší myšlenky. Pokud ti může partner nebo někdo pomoct, aby ses pořádně vyspala a někam si zašla sama, tak to udělej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1024
5.1.22 12:11

Možná je to jenom momentální období nesmíš takhle uvažovat jsi ještě mladá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
5.1.22 12:23

Mizna je to tim, ze jsi mama a jsi zodpovrdna za dalsiho clovicka, jacse taky od te doby vic strachuji, aby tu dcera nezustala beze me..kor kdyz vidim v okolu, ze treba clovek 36 let, 3 lete dite q odesel. ale nejde na to myslet, snazim se zit zdrave, nezanedbavat preventivni prohlidky, to je tak vse co muzu delat, pokud te ten strach ochromuje, chce to vyhledat odbornou pomoc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5484
5.1.22 12:24

Přijde mi to jako rozhozené hormony. Taky jsem to po prvním porodu měla, po druhém už to bylo lepší. Měla jsem i úzkosti, spávala jsem s nožem u postele, když byl manžel na SC.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 12:25

Je mi o 10 víc a fakt se bojím. Ale mám rakovinu, takže je to reálné. Pokud nemáš žádné zdravotní potíže, tak tu ještě budeš dlouho. A zvaž nějakou terapii, dítě nepotřebuje mít úzkostnou matku.

• Citovat
  • Nahlásit
27169
5.1.22 12:28

Aneb proč si dělat život jednodušší, když to jde i složitě. :nevim: Asi krize středního věku, zjištění, že nejsi nesmrtelná, přemýšlení v období kulatin..? Máš malé dítě, tak se musíš snažit udržovat v kondici a dobrém psychickém stavu.

Já se smrti nebojím, jsem věřící, a u stáří..tam ani tak stárnutí, ale bojím se nemocí, a toho, že bych mohla prožívat stáří bez milovaného protějšku.
Jinak můj brácha, bratranci, sestřenice, všem je kolem 50 (já jsem v podstatě nejmladší z vnoučat, z té generace) a nijak tragicky je nevidím. Nic, co by mě nutilo uvažovat negativně a bát se. :nevim: Že tady nemusí dlouho být si uvědomuju u lidí, příbuzných tak 70+ (u mamky, které je 73 to spíš potlačuju, logicky, a doufám, že bude tak zdravá a aktivní jak je, ještě aspoň 10 -15 let a že si ji nejmladší syn ještě užije a ona jeho, měla jsem ho v 35)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 12:32

Já ti rozumím, mně to taky ve 40 došlo, že s nejvetsi pravdepodobnosti jsem začala druhou půlku života a to už začíná být hrozně konečné.
Do toho člověk začíná být unavenejsi, opotrebovanejsi.. Pak vidíš nadpis článku, že od 40 žijeme vypujceny čas a cítíš, že už to zdravotně bude jen horší. A hlavně ta cílová páska není najednou tam nekde v dálce, ale začínáš stříhat metr.
Jak ses s tim vypořádat, nevím..
Takže neporadím, ale nejsi v tom sama.

• Citovat
  • Nahlásit
865
5.1.22 12:38
@janablizkova
@janablizkova píše:
Možná je to jenom momentální období nesmíš takhle uvažovat jsi ještě mladá.

No nesmím, ale nějak to nejde a fakt mi to už nebaví, ale nevím co s tím 🙈
Prý mám zkusit CBD kapky tak nevím no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 12:38

Je potřeba si uvědomit, že tě ten strach omezuje v běžném životě a nejsi např. schopná se bezprostředně radovat a užívat si s manželem a dítětem každodenní radosti. Dál to samozřejmě negativně ovlivňuje dítě, protože ono cítí, že nejsi uvnitř v pohodě, že máš nějaké strachy a úzkosti a nevědomky mu to předáváš.
Může to souviset s tím, že jsi nevyspaná (to člověku trochu jinak funguje mozek a hormony) nebo např. taky s tím, že kojíš (pokud kojíš).
Doporučuji to probrat s psychoterapeutem, dneska nemusíš ani nikam chodit a můžete mít schůzky online. Určitě se ti uleví.

• Citovat
  • Nahlásit
865
5.1.22 12:40
@Anonymní píše:
Já ti rozumím, mně to taky ve 40 došlo, že s nejvetsi pravdepodobnosti jsem začala druhou půlku života a to už začíná být hrozně konečné.
Do toho člověk začíná být unavenejsi, opotrebovanejsi.. Pak vidíš nadpis článku, že od 40 žijeme vypujceny čas a cítíš, že už to zdravotně bude jen horší. A hlavně ta cílová páska není najednou tam nekde v dálce, ale začínáš stříhat metr.
Jak ses s tim vypořádat, nevím..
Takže neporadím, ale nejsi v tom sama.

Tak to mas stejně, klidně napis zprávu, já už nejsem anonymní 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
5.1.22 12:42
@Anonymní píše:
Je potřeba si uvědomit, že tě ten strach omezuje v běžném životě a nejsi např. schopná se bezprostředně radovat a užívat si s manželem a dítětem každodenní radosti. Dál to samozřejmě negativně ovlivňuje dítě, protože ono cítí, že nejsi uvnitř v pohodě, že máš nějaké strachy a úzkosti a nevědomky mu to předáváš.
Může to souviset s tím, že jsi nevyspaná (to člověku trochu jinak funguje mozek a hormony) nebo např. taky s tím, že kojíš (pokud kojíš).
Doporučuji to probrat s psychoterapeutem, dneska nemusíš ani nikam chodit a můžete mít schůzky online. Určitě se ti uleví.

Ano presne jsi to vystihla, úplně…nejsem schopna se radovat a užívat života..No prave to mě napadlo, jestli už to není na nějaké sezení s psychologem 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat