Reklama

Strava a 2leté dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MMonika
Nováček 4 příspěvky 24.06.09 13:19
Strava a 2-leté dítě

Ahoj, máme doma syna 2roky a dost velký problémy s jídlem. Nechce nic jíst. Snídá třeba jen kakao, pak slupne kousek jablíčka, k obědu 1Olžic polévky a pak třeba přesnídávku a k večeři zas pár lžic polévky. Polévky má moc rád, ale je třeba stravu trochu obměnit, po polévkách má řidší stolici a třeba i 7X denně. Dr. říkala, rýže těstoviny, chleba… ale nic z toho do něj nedostanu. Krájela jsem mu chleba na čtverečky ozdobené šunka, sýr… plátek zeleninky a vůbec ho to nezaujalo. Tak už fakt nevím co s ním dělat.
Poradíte ??? Prosím děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Péťka
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 24.06.09 13:26

ahojky ...........na Terka je přesně jako tvůj syn. Prostě nežravec, někdy má dny, kdy nejí celý den, jen pije mléko. Snažim se nevyšilovat, ale to prostě nejde, znáš to :? .
U nás hodně funguje to, že když přijde manžel z práce, tak Terka si mu sedne na klín a samou radostí sní vše co jí dá, ale v pidi množství.
Takže co nejraději jí: chleba s marmeládou, chleba se sýrem, polévky, rajská omáčka, svíčková, jogurty s kuličkama. No to je tak všechno.

Mám ještě starší dceru a ta je pravý opak Terky. Nikdy jsem u ní neznala, že by něco nechtěla. Takže určitě to není výchovou, ale spíš tím, že bude nimra v jídle ( po tatínkovi :lol: ).

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 24.06.09 13:32

Je to těžké, některé děti jsou prostě nejedlíci. Naše malá taky nechce jíst úplně všechno, ale pořád zkoušíme. Někdy má období, že nechce nic nového, někdy je zase ochotná ochutnávat. Jídlo určitě nenutit, spíš jít příkladem, aby viděl co jíte vy. Zkusit mu nedat „jeho“ jídlo, ale to co jíte vy. Polévky dávat husté, kromě zeleniny i rýži a těstoviny, maso. V tomhle věku už můž jíst opravdu všechno, tak pořád zkoušet. Někdy pomůže jít na jídlo na návštěvu, do restaurace…

petrusha
Závislačka 2748 příspěvků 24.06.09 13:36

ahoj Moniko, dcera se v jídle také strašně zhoršila. Když byla úplný mrně, tak to vypadalo, že se zařazením do jídelníčku mnoha potravin nebude žádný problém, ale postupem času se to rapidně zhoršilo -takže mám pocit, že jí jen polévky, jogurty, nastrouhané jablíčko, občas nektarinku, suchý rohlík, občas namazaný taveným sýrem. Někdy to také zachrání tatínek-jenže ten nejí zrovna moc zdravě… párečky, salámky( atd. jako každej mužskej) A dnešní jídlo naší dcerky, ráno 200ml čaj , o desáté chtěla jen suchý rohlík, k obědu nesnědla nic jen pár lžic polévky a šla s křikem spát, protože jsem ji nutila, aby něco víc pojedla a ona to prostě bojkotovala.
Já doufám, že to bude snad jen takové přechodné období, ale moc mne mrzí, že není jako ostatní děti, co si dobře pojedí a také nejsou vybíravé.

juma
Kecalka 354 příspěvků 24.06.09 15:18

Vydržet. Vydržet. Vydržet. :wink:
Co já se s dcerkou natrápila. Téměř od narození nejedlík - kojení prokřičela, příkrmy baštila asi 3měsíce, pak konec, normální jídlo velmi omezeně a ve velmi malém množství. Společné stravování nepomohlo, kamarádi jedlíci nepomohli, školka nepomohla, mladší bráška - normální jedlík nepomohl. Od narození dlouhá, drobná. Teď jí bude 5let a já pomalu zjišťuji, že začíná jíst normálně, přitom se u nás nic nezměnilo. Jo a na postavu se tahle změna (zatím) vůbec neprojevuje - víc a pestřeji jí a přitom je pořád dlouhá a drobná (drží oba percentily).
Takže hodně sil, jednou se to zlomí.

Bedhann 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.09 15:23

Hlavně nenutit, to pak bude jenom horší.

Některé dítka jsou prostě nejedlíci, s tím nic nenaděláme. Mám to doma taky. Na snídani plka suchého rohlíka, na oběd 5 lžiček máčky s těstovinama, na svačinku pudink /jí jenom vanilkouvou Paulu/, pak půlka nektarinky a večer sní polévku - to jediné opravdu sní někdy celé.
Když nechce, nenutím jí. Hlady nezemře :wink:
Držím pěsti :srdce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.09 15:05

Ahoj holky já mám taky nejedlíka,mně by nevadilo,že moc nejí,ale nechce vůbec ovoce ani zeleninu.Jsou jí 3 roky.Jí jenom jablíčko a salátovou okurku jinak do ní nic nedostanu.Máte to tak někdo podobně?

claire91
Ukecaná baba ;) 1857 příspěvků 02.03.13 20:36

Ahoj, taky máme problém s jídlem. Dcera 2,5 roku málo jí. A nechce moc ani pít. Její jídelníček vypadá asi takhle-ráno kakao(někdy se vzbudí třeba ve 3,4 ařve, že chce kakao)pak jogurt(sní nejvíc malého bobíka)nebo půlka chleba na kostičky třeba se sýrem, pak oběd, to sní tak 1(někdy půlku) knedlík a půlku plátku masa nebo pár lžic těstovin, ke svačině jablko nebo banán nebo jogurt, k večeři řidší krupicová kaše. A vypije stěží tak 2 dcl, nejčastěji džusu. Čaj, šťávu nebo vodu pije ještě míň. Zdá se vám to málo nebo normální?

lys
Kelišová 6155 příspěvků 02.03.13 20:46

U nás podobný teď momentálně, resp. střídavě oblačno. Buď má žrací období, nebo je živa o suchejch rohlíkách, jogurtech, syrové zelenině a mlíku. To je pak člověk rád i za to, že zbaští topinku s česnekem, ať je jak chce nezdravá. Hlavně že něco sní. Prý je to jen „obdobíčko“.
Jo, ale co sní tatínek, to je svatý.
Jinak poslední dobou začíná zabírat „až sníš to či ono, dostaneš to, po čem tvé srdce touží“ Je to hlavička hlavatá, ale tohle už si umí spočítat, takže my teď za odměnu ňaninkujeme.

Kelsey
Hvězda diskuse 44485 příspěvků 02.03.13 20:47

Tak dcera 17měs. i 4,5letá jí asi takhle
Na snídani dostanou kuličky z mlékem nebo touastový chleba ze šunkou (starší sní dva a mladší jeden)
Na svačinu mají ovoce nějaké.
Před 12h sní plný talířek polévky a jdou si odpočinout, jak se probudí tak dostanou druhou část oběda (záměrně nedávám oba chody zaraz, že by to nesnědly a já se jen rozčilovala).
Pak mají svačinu jogurt a koláč.
Pak nějaké ovoce, někdy knakebroty křoupou.
Na večeři pečivo ze šunkou a sýrem, zeleninu čerstvou.
Nevím jestli je to moc, ale mladší někdy sní o porci víc jak starší dcera.
A pijí hodně, mívají šťávu nebo čaj.

ppeta
Stálice 51 příspěvků 02.03.13 20:54

Ahoj.Tak to vypadá skoro všude stejně :)
Našemu jsou 2 a s jídlem jsme problém neměly.
Jen poslední dobou se rozhodl mě dostávat tím, že chce jen kakao.
Zjistila jsem, že mají opravdu prostě dny-měsíce, kdy jedí hodně, nebo málo, to a potom tamto.
Beru to podle sebe a já rozhodně nepatřím k klidem, co snědí vše, co jim někdo strčí pod nos.Jen jsem udělala obrovskou chybu a to tu, že malej začal stávkovat v jídle, tak jsem mu vařila celé dny něco jiného a i tak nejedl.
No jsem pako, když jsem si myslela, že pro něj dělám dobře!!! Akorát se mi to vymstilo a trénuje mě takhle už pár dní…což mi teda musel říct manžel, jinam mě to připadalo ok. :zed:
Ale jsou dny, kdy baští jako popelnice. :D Jediný, co chce denně je cibule. Tím, že každý den vařím, a cibuli používám, tak ikdyž ji nepotřebuju, tak mu ji dát musím.
Už nevím, co je pro něj zdravé, hlavně když něco jí. Každopádně mají prostě období dlabání a nedlabání, na tom není nic divného.
A že chtějí třeba jen jednu věc? Taky normálka :)

lys
Kelišová 6155 příspěvků 02.03.13 20:57

@ppeta cibuli? :D ještě řekni, že si ji přikusuje syrovou 8o

ppeta
Stálice 51 příspěvků 02.03.13 20:59

Jo a s tím pitím, tak my řešily, že pije pro změnu hodně. kolem 1,5 litru i víc. Podle dr je to ok.
Vadí mi jen, že nechce nic jiného než vodu z kohoutku. Venku mrzlo a on měl dvě lahve, v jedné čaj v duhé pro jistotu vodu. čaj viděl, poznal barevnou vodu a nechtěl, radši nepil.Pak jsem mu ukázala vodu a bylo.
My teda taky s manželem nepijeme štávy, džu nic takového nám nejede, tak to asi nevidí u nás, tak nechce, asi vážně děti dělají to, co my :)

ppeta
Stálice 51 příspěvků 02.03.13 21:01
JO PŘESNĚ TAK, MILUJE CIBULKU DÁT NA CHLEBA A NEJLÉPE JEN OLOUPAT. SAMOZŘEJMĚ MU NEDÁVÁM CELOU, A TO S TOHO DŮVODU, ŽE BY JI CELOU SNĚDL. A TO NEJSEM BLÁZEN. :lol: Nevím proč, když já cibuli ráda nemám, ale jeho tatínek ano, takže vím, odkud vítra vane :)
@lys píše:
@ppeta cibuli? :D ještě řekni, že si ji přikusuje syrovou 8o

lys
Kelišová 6155 příspěvků 02.03.13 21:05

@ppeta s tou vodou buď ráda, třeba vás mine davové pití těch barevných limonádiček a pitíček, co jsou vidět skoro u každého děcka na hřišti.

A s tou cibulí fakt čumim, já ji syrovou taky nesnesu. Ale ty děti kolikrát člověka těma chutěma překvapí. Mě tak napadá… po tý cibuli musí synátor prdět jako drak, což? :oops:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Kopřivová a její teleshopping: Brzy strčí do kapsy i Horsta Fuchse

Být partnerkou úspěšného sportovce je pro spoustu dam něco jako svatý grál a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >