Streptokok pyogenes v pochvě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 16:38
streptokok pyogenes v pochvě

Má někdo zkušenost s dcerou s nálezem streptokok pyogenes v pochvě? Dcerka měla v prosinci a únoru spálovou angínu, po léčbě v březnu dělán výtěr z krku a dobrý. Na konci dubna měla opět bolest v krku dělán strep test v ordinaci - negativní a zároveň i pro jistotu i stěry na kultivaci a ty také negativní - uzavřeno jako nachlazení. Za dva dny po negativních stěrech jí začal výtok, původně sem si myslela, že je to k tomu nachlazení, ale když to nepřešlo, tak jsme znovu šli k pediatričce a ta nás odeslala na dětskou gynekologii. Ze stěrů zjištěn streptokok pyogenes a následovala léčba Ospenem, 10 dní.
Nyní sme po kontrolních stěrech a čekáme na výsledky. Celkem mám strach, že to tam ještě bude, i když výtok nemá a i pohledově je to tam dle mudr. dobrý (ale samozřejmě je rozhodující stěr). Nikdo z práce nemá zkušenost, ani sem se o tom nikde nic nedočetla. Zajímalo by mě, jak se to u Vás léčilo a zda se to vyléčilo…

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 16:51

Ahojky :) já to měla :roll: měla jsem to v pochvě a močovém ústrojí :roll: prvně mě lecili na klasický zánět mocaku, to nezabralo, až pak mi udělali kultivaci a zjistili toto, takže jsem dostala druhá antibiotika, myslím si, že dokonce taky ten ospen a úplně v pohodě. Je fakt, že jsem pak vždycky měla hrozný strach, co když je to zase ono :mrgreen: ale ještě několikrát mi pak tu kultivaci dělali znovu, protože jsem furt plasila :roll: ale nikdy se mi to už nevrátilo :palec: :)

zuzden
Nováček 1 příspěvek 14.05.19 07:28

No já sem taky pěkný plašan. Ono je něco jiného kdyby šlo o mě, ale jak se musím rozhodovat za tu malou… A letos těch antibiotik bylo už dost, sice vždy jen penicilinový Ospen, ale i tak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 10:15
@zuzden píše:
No já sem taky pěkný plašan. Ono je něco jiného kdyby šlo o mě, ale jak se musím rozhodovat za tu malou… A letos těch antibiotik bylo už dost, sice vždy jen penicilinový Ospen, ale i tak.
:mrgreen: to chápu, mě stačilo aby mě tam pichlo a hned už jsem zase plasila :roll: ale fakt se mi to už nikdy nevrátilo, jedno přeleceni a vše bylo v pořádku :) určitě to u vás bude také tak :) já v tom období měla taky asi už páté atb, takže asi celkové nějaká oslabená imunita nebo něco, ale po tomhle už to bylo dobré :palec: držím vám palce :) :hug:
Váš příspěvek
Reklama