Stres z autoškoly

Anonymní
9.3.20 23:15

Stres z autoškoly

Přeji hezký večer, už nevím, co si sama se sebou počít, a tak vás všechny žádám o vaše rady, zkušenosti, nebo jen o drobnou psychickou podporu. Cca před dvěmi měsíci jsem začala autoškolu. Všechno bylo fajn cca do čtvrté nebo páté jízdy. Netuším, co se ve mně tak zlomilo ale momentálně je to katastrofa.
Jsem celý život zvyklá na to být svědomitá, dobře se učit, všechno dělat „správně“, na všechno se poctivě připravovat a možná proto je autoškola pro mě taková katastrofa, protože mi to prostě nejde a nejsem na to zvyklá.
Jakmile jsem začala jezdit do velkého provozu (vždy špička), do města, absolutně nevím, co se se mnou děje. Absolutně se nedokážu soustředit na víc věcí najednou, nezvládám najednou točit volantem, u toho řadit, koukat do zrcátek, sledovat provoz a dopravní značky.
Můj instruktor je v pohodě, nekřičí, ale na druhou stranu nemluví vůbec a o to je to pro mě horší, když vím od svých známých, že s nimi si normálně povídal. Na chyby upozorňuje, to je fajn, ale dělá to stylem, že mi okamžitě sahá na volant, zasahuje do pedálů…přitom já vím, co po mně chce, jen to asi neudělám tak rychle, jak si on představuje. Jakmile ale nastane situace, kdy je potřeba jednat opravdu rychle, tak ani pomalu neslyším, co říká, jak mě to nervuje, protože vím, že jsem opět selhala. Myslím, že některé věci dělám i poměrně dobře, ale jsem typická holka, která potřebuje slyšet, že to opravdu dobře dělá a můj instruktor mě nikdy za nic nepochválil.
Asi je to normální, ale pro mě je to zásadní a hrozné. Jsem neustále v nervech a pak dělám blbosti, přitom si myslím, že tu technickou stránku auta zvládám, ale v tom stresu mi to absolutně nemyslí. Taky myslím, že jakmile bych sedla do automatu, byla bych úplně v klidu, protože by mi odpadlo spousta starostí a pozornosti, ale musím se nějak prokousat tímto.
Už mě nebaví chodit po každé jízdě domů z brekem. Snažím se uklidnit tím, že mám za sebou teprve 7 jízd, ale moc to nepomáhá. Parkování je katastrofa, při podelném jsem naposledy ťukla popelnici, protože ještě prostě nemám ten odhad, instruktor se na to celou tu dobu díval a nezareagoval, což nechápu, proč. Viděla jsem, jak je hrozně naštvaný, ale neřekl nic a to pro mě bylo snad ještě horší…tenhle incident byl pro mě konečnou, od té chvíle si nevěřím už vůbec.
Závěrečných zkoušek se děsím.
Prožíval někdy někdo něco podobného? :( a jestli jo, co vám na tak velký stres pomohlo?
Děkuji mockrát :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

180
10.3.20 00:02

Úplně jako bych viděla sebe. Do dneška se neumím soustředit na více věci najednou, takže řídím jen minimálně a to jen v noci, přes den vůbec (řidičák mám už 4 roky). Automat jsem ještě nezkoušela, ale taky si myslím, že by to bylo o mnohem lepší. Měla bych tak prostor soustředit se jen na cestu a značky. Do autoškoly jsem chodila úplně vyklepana a s brekem domů. U mě je ještě problém, že já ve chvíli kdy jsem za volantem a je třeba se rozhodnout rychle, tak neumím křižovatky. Když mám čas nad tím přemýšlet tak vím kdo kde má přednost, ale za volantem mám úplně vymytý mozek a jsem schopná jet i na červenou, proto řídím jen v noci, když už na cestách není ani jedno auto. V mém případě tě neuklidním. Stres ze mě neopadl během autoškoly ani po ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 00:06

Po autoškole nasednout do auta s někým koho máš ráda a je klidný a jezdit večer, kdy není provoz a tej strach opadne :) nedávno jsem zazila úplně ti samé a tohle mi pomohlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9070
10.3.20 03:41

To bude dobrý :mrgreen: Kdysi jsem byla podobný plašan :P Po každé jízdě jsem z toho auta doslova vypadla, zpocená až na pr…a šla jsem spát :lol: Protože jsem byla hotová…autoškola byla za trest…učitel byl docela hustej a neustále mě sekýroval :P Ale těžko na cvičišti, lehko na bojišti…jízdy jsem udělala na poprvé a časem jsem se otrkala, ale chce to fakt jezdit a jezdit, nebo z toho člověk vypadne a už se nedokope…já teď bez auta nedám ani ránu :D A to jsem 3 měsíce po zkouškách bourala..auto na odpis..ale jezdila jsem dál, musela jsem a teď už v pohodě, dokonce si v řízení libuji :P Ale ty začátky…nevěřila jsem, že bych byla schopna kdy řídit :mrgreen: A jak říkáš, nejhorší bylo dělat víc věcí zároveň, to bylo peklo a taky jsem se to naučila ;) Takže chce to čas a jezdit a jezdit, jinak se to člověk nenaučí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
10.3.20 03:54

Ahoj! Ja prave cerstve dodelala autoskolu ve velkym meste. Muzu jen za sebe rict, ze minimalne se jeste takhle chvili citit budes. Me to trvalo 3/4 jizd, nez jsem si prisla na vsechno co a jak ohledne ovladani vozidla a aspon trochu to zautomatizovala. V te chvili jsem najednou zacala stihat i vsechny znacky. Opravdu mi to zacalo jit az tak posledni dve jizdy. Pro jistotu jsem si koupila jeste 2 jizdy navic a zkousku dala napoprvy. A i po zkousce jsem si jeste jednu jizdu dokoupila - ale to uz bylo jen ciste abych z toho nevypadla, pac mam mesic po zkousce a jeste jsem nemela koupeny auto. Tak drzim pesti, at to zvladnes! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6070
10.3.20 06:46

A proto mam automat. Ale pritel mi tvrdi, ze razeni je o zvyku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
10.3.20 06:59

@dena262 ty jo promiň, ale jak můžeš mít řidičák, to bych neměla odvahu vyjet ani v noci
Jinak zakladatelkou, stres je do určité míry normální, svěřila bych se učiteli, ať tě jednu jízdu vezme někam mimo provoz, ať zase ziskas jistotu, jinak se v tom budeš utápět pořád a jízdy budou k ničemu. Jestli to nepůjde, tak bych přešla na automat, není to žádná ostuda a raději ať bezpečné jezdíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
10.3.20 07:42
@Janee19 píše:
@dena262 ty jo promiň, ale jak můžeš mít řidičák, to bych neměla odvahu vyjet ani v noci
Jinak zakladatelkou, stres je do určité míry normální, svěřila bych se učiteli, ať tě jednu jízdu vezme někam mimo provoz, ať zase ziskas jistotu, jinak se v tom budeš utápět pořád a jízdy budou k ničemu. Jestli to nepůjde, tak bych přešla na automat, není to žádná ostuda a raději ať bezpečné jezdíš

Tak jízdy jsem nakonec nějak udělala na druhy pokus, ale hodně jízd jsem si musela ještě prikoupit. Dodělat jsem to musela, tenkrát mi to platili rodiče. Strach mám i v noci, ale jezdím jen jednu jedinou trasu, kterou jsem se naučila na zpameť. Když musím jet jinam, vždy se mnou musí jet alespoň přítel. Autu se co nejvíce vyhýbám, není to nic pro mě. Pro mě je ještě jediná možná šance zkusit ten automat a začít se znovu s někým učit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6070
10.3.20 07:51

@dena262 hele automat je takova parada, ze ja starej srab jezdim furt a vsude, aj do Prahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
10.3.20 08:33
@dena262 píše:
Tak jízdy jsem nakonec nějak udělala na druhy pokus, ale hodně jízd jsem si musela ještě prikoupit. Dodělat jsem to musela, tenkrát mi to platili rodiče. Strach mám i v noci, ale jezdím jen jednu jedinou trasu, kterou jsem se naučila na zpameť. Když musím jet jinam, vždy se mnou musí jet alespoň přítel. Autu se co nejvíce vyhýbám, není to nic pro mě. Pro mě je ještě jediná možná šance zkusit ten automat a začít se znovu s někým učit.

no snad si jen extrémně nevěříš. Zkus kvůli sobě i ostatním jezdit co nejvíce mimo provoz, ale i ve dne, časem přidávej na provozu, ale určitě měj u sebe někoho zkušeného… Jestli už zvládáš manuál, do automatu bych nesedala, to pak totálně zapomeneš. Jzedit jen jednou za čas známou cestu je cesta do pekel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13188
10.3.20 09:20

Jako bych to psala já.. :mrgreen: na jízdy vyklepaná, domů s brekem.. třikrát mě vyhodili od zkoušek, pak mi instruktor řekl, že mám zkusit jiné město, že u nás to nemám šanci udělat.. v jiném městě jsem si dokoupila dvě jízdy, změn instruktora mi taky prospěla, původní byl docela nervák, věčně během jízd telefonoval (jasně, chápu, že si domlouval jiné jízdy a zkoušky, ale mně to nevyhovovalo), nový instruktor se v autě věnoval fakt jen mně, nejezdilo se hned po městě, ale nejprve meziměsto, pak až do provozu.. tady jsem udělala zkoušku na první pokus, dokonce mi komisař řekl, že mám potenciál, ale že musím jezdit.. :mrgreen: řidičák mám dneska měsíc, jela jsem od té doby čtyřikrát, z toho dvakrát hrůza, pak jsem si zvykla na jiné auto a už to celkem šlo.. vím, že bych potřebovala jezdit častěji, jen nemám čím.. a sama jsem třeba ještě nejela, vždy s mamkou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6070
10.3.20 09:26

@Tamtama hele sama je to nejlepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.20 10:16

Úplně ti rozumím, řidičák mám asi měsíc. Instruktor byl super a i tak jsem byla vždycky úplně splavená. Inspektor byl buď moc hodný, nebo nechtěl své zdraví riskovat vícekrát a řidičák mi dal na poprvé. Každopádně žádnou radost z toho nemám. Do auta si sama nesednu ani za nic. Chlap se mnou zatím jezdí, ale už mi taky říkal, že to už mockrát taky nezvládne, ať se jdu raději zabít sama. Zatím se teda nevzdávám a jsem odhodlána to vypilovat.

• Nahlásit
  • Citovat
355
10.3.20 20:08

Sama píšeš, že tvůj problém je asi v tom, že jsi zvyklá, že ti všechno jde a najednou na něco nejsi úplně talent.. Asi jako první krok bych přijala, že hold nebudeš třeba mistryně v řízení a snažila se to brát trochu s nadhledem, uvolnit se, odlehčit situaci, vždyť nejde o život. Na instruktora dlabej, ten je zvyklý, víš, co ženských už učil jezdit a určitě i horších? To je jasný, že mu to leze na nervy, když takhle postopadesáteprvní zažije situaci, že někdo blbě zařadí/odbočí/bliká.. cokoliv. Ale není to nic proti tvé osobě, jen to má prostě pořád dokola.. Zkus se trochu uvolnit, vím, že se lehko radí, ale hůř dělá.. držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13188
10.3.20 21:22
@Anett.taa píše:
Sama píšeš, že tvůj problém je asi v tom, že jsi zvyklá, že ti všechno jde a najednou na něco nejsi úplně talent.. Asi jako první krok bych přijala, že hold nebudeš třeba mistryně v řízení a snažila se to brát trochu s nadhledem, uvolnit se, odlehčit situaci, vždyť nejde o život. Na instruktora dlabej, ten je zvyklý, víš, co ženských už učil jezdit a určitě i horších? To je jasný, že mu to leze na nervy, když takhle postopadesáteprvní zažije situaci, že někdo blbě zařadí/odbočí/bliká.. cokoliv. Ale není to nic proti tvé osobě, jen to má prostě pořád dokola.. Zkus se trochu uvolnit, vím, že se lehko radí, ale hůř dělá.. držím palce.

ale v tom autě jde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama